Leczenia chrapania i bezdechu sennego Katowice

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Lekarze wykonujący leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa leczenia chrapania i bezdechu w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez laryngologa i otolaryngologa.

dr n. med. Szymon Dworniczak

pulmonolog, lekarz chorób wewnętrznych

w NZOZ ATOMED

Leczenia chrapania i bezdechu sennego Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 90 zł za leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 3300 zł (leczenie chrapania / bezdechu sennego implantami Pillar).

Ile kosztuje leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenia chrapania i bezdechu sennego w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Badanie polisomnograficzne
Katowice, Szopienicka 65
w warunkach szpitalnych

1200 zł

Katowice, Gliwicka 159

960 zł

Chorzów,
cena badania poligrafii i polisomnografii obejmuje specjalistyczną konsultację lekarską

od 500 zł do 600 zł

Leczenie chrapania / bezdechu sennego implantami Pillar
Katowice, Szopienicka 65

3300 zł

Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą radiochirurgii RaVoR
Katowice, Szopienicka 65

1400 zł

Leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem
Katowice, Szopienicka 65

2200 zł

Katowice, Mickiewicza 14/2
seria 4 zabiegów

1500 zł

Bielsko-Biała, Azaliowa 2
seria 4 zabiegów

1500 zł

Leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP
Chorzów,

od 90 zł do 150 zł

Badanie poligraficzne
Gliwice, Tarnogórska 213

300 zł

Chorzów,
cena badania poligrafii i polisomnografii obejmuje specjalistyczną konsultację lekarską; badanie w domu Pacjenta

od 300 zł do 400 zł

Posiadamy również ofertę w 30 innych miastach. Sprawdź ceny leczenia chrapania i bezdechu sennego w innych miastach.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Bielsko-Biała Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Bielsko-Biała

Osłabienie, drażliwość i senność to tylko część objawów wywoływanych przez bezdech senny. Schorzenie to może również zwiększyć ryzyko zachorowania na choroby serca i udar mózgu. Nocnym zaburzeniom oddychania towarzyszy zwykle chrapanie, a schorzenie nie jest zauważane przez chorych, ale przez ich rodziny.  Na szczęście wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala na przywrócenie właściwego oddychania i uniknięcie odległych konsekwencji bezdechu.

Leczenie chrapania i bezdechu sennego w Katowicach

W Centrum Medycznym Angelius Provita diagnostyka i leczenie bezdechu sennego są prowadzone zgodnie z zaleceniami EUROSleep, czyli organizacji laryngologów zajmujących się tym schorzeniem.Do badania zaburzeń oddychania wykorzystywane jest urządzenie ApneaGraph, a po dokładnym zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania fizykalnego, lekarz może zdecydować o wykonaniu badania endoskopowego lub tomografii komputerowej. W leczeniu wykorzystywany jest implant podniebienia miękkiego PILLAR i w razie konieczności leczenie chirurgiczne. Preferowaną metodą zabiegową jest radiochirurgia (Koblacja, RaVor – CURIS).

Przy ulicy Szopienickiej, w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego MAVIT diagnostyka nocnych zaburzeń oddychania jest przeprowadzana z wykorzystaniem apnografu. Urządzenie oblicza ilość spłyconych oddechów i bezdechów, a także analizuje szereg parametrów dodatkowych, takich jak pozycja spania, wysycenie krwi tlenem, częstość pracy serca i poziom głośności chrapania. Dane są analizowane na dwóch poziomach górnych dróg oddechowych. Zebrane podczas całonocnego badania dane pozwalają na podjęcie odpowiednich decyzji terapeutycznych. Zaletą apnografu jest jego ergonomiczna konstrukcja i fakt, że badanie może być przeprowadzone w domu pacjenta.

Z podejrzeniem bezdechu sennego można się zwrócić o pomoc do lek. stom. Barbary Wojciechowskiej, która przyjmuje pacjentów w Praktyce Stomatologicznej, która znajduje się przy ul. Bławatków. W leczeniu chrapania i zaburzeń oddychania w nocy stosuje szyny ortodontyczne, których zadaniem jest wysunięcie języka i żuchwy do przodu i do dołu, co zapobiega ich przemieszczaniu się podczas snu i blokowaniu przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Istnieje również możliwość trwałego poszerzenia dróg oddechowych pacjenta, dzięki epigenetycznemu aparatowi homeoblock.

Ile kosztuje diagnostyka bezdechu sennego?

Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Bielsko-Biała Gabinet zabiegowy w Skin Laser Lubelscy - Bielsko-Biała

Diagnostyka nocnych zaburzeń oddychania przy użyciu apnografu w Polsce kosztuje zazwyczaj 400- 600zł. W Spire Manchester Hispital konsultacja wraz z badaniem apnografem to wydatek 530£ (około 3 200zł). Różnica cen diagnostyki jak i leczenia między Polską a Europą Zachodnią jest znaczna, w związku z czym wielu ludzi decyduje się na zabieg wykonany w ramach tzw. turystyki medycznej.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.