Leczenia chrapania i bezdechu sennego Katowice

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 8 różnych placówkach. Usługa leczenia chrapania i bezdechu w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez laryngologa i otolaryngologa.

dr n. med. Szymon Dworniczak

pulmonolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poradnia Atomed

Leczenia chrapania i bezdechu sennego Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach na podstawie cenników z 8 placówek. Najniższa cena to 100 zł za leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 6000 zł (plastyka podniebienia miękkiego).

Ile kosztuje leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenia chrapania i bezdechu sennego w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Badanie polisomnograficzne
  Katowice, Szopienicka 65
  Polisomnografia w warunkach szpitalnych (pobyt jedna noc)

  1300 zł

  Katowice, Gliwicka 159

  1200 zł

  Chorzów, Św. Pawła 11
  cena badania poligrafii i polisomnografii obejmuje specjalistyczną konsultację lekarską

  750 zł

 • Leczenie chrapania / bezdechu sennego metodą Celon
  Bielsko-Biała, Żółkiewskiego 40

  od 1800 zł
  do 2000 zł

 • Leczenia chrapania / bezdechu sennego laserem

  2200 zł

  Katowice, Mickiewicza 14/2
  seria 4 zabiegów konieczny brak przeciwwskazań do laserowego leczenia chrapania - wersja papierowa zaświadczenia od laryngologa

  2000 zł

  Bielsko-Biała, Azaliowa 2
  seria 4 zabiegów

  2000 zł

 • Leczenie bezdechu sennego aparatem CPAP
  Chorzów, Św. Pawła 11

  od 100 zł
  do 250 zł

 • Badanie poligraficzne

  350 zł

  Chorzów, Św. Pawła 11
  cena badania poligrafii i polisomnografii obejmuje specjalistyczną konsultację lekarską;badanie w domu Pacjenta

  450 zł

  Gliwice, Dworcowa 25
  PROFEMED Poligrafia test zaburzeń oddychania w czasie snu

  od 321 zł
  do 321 zł

 • Plastyka podniebienia miękkiego
  Katowice, Szopienicka 65
  Zabiegi na podniebieniu (języczek oraz Ravor podniebienia) - 1500 zł Operacja chrapania – plastyka podniebienia miękkiego + ew. tonsilektomia + korekcja małżowin nosowych dolnych - 7000 zł Operacja chrapania (plastyka podniebienia miękkiego + ew. tonsilektomia + korekcja małżowin nosowych dolnych) z użyciem lasera diodowego - 4200 zł Operacja chrapania – repozycja podniebienia z użyciem nici liftingujących tzw. barbed suture + ew. tonsilektomia + ew. plastyka języczka + ew. tunelowanie języka - 2500 - 4500 zł Plastyka podniebienia miękkiego z użyciem lasera diodowego - 2700 zł

  od 1500 zł
  do 6000 zł

Posiadamy również ofertę w 20 innych miastach. Sprawdź ceny leczenia chrapania i bezdechu sennego w innych miastach.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego w Katowicach - gdzie najlepiej?

Osłabienie, drażliwość i senność to tylko część objawów wywoływanych przez bezdech senny. Schorzenie to może również zwiększyć ryzyko zachorowania na choroby serca i udar mózgu. Nocnym zaburzeniom oddychania towarzyszy zwykle chrapanie, a schorzenie nie jest zauważane przez chorych, ale przez ich rodziny.  Na szczęście wdrożenie odpowiedniego leczenia pozwala na przywrócenie właściwego oddychania i uniknięcie odległych konsekwencji bezdechu.

Leczenie chrapania i bezdechu sennego w Katowicach

W Centrum Medycznym Angelius Provita diagnostyka i leczenie bezdechu sennego są prowadzone zgodnie z zaleceniami EUROSleep, czyli organizacji laryngologów zajmujących się tym schorzeniem.Do badania zaburzeń oddychania wykorzystywane jest urządzenie ApneaGraph, a po dokładnym zebraniu wywiadu i przeprowadzeniu badania fizykalnego, lekarz może zdecydować o wykonaniu badania endoskopowego lub tomografii komputerowej. W leczeniu wykorzystywany jest implant podniebienia miękkiego PILLAR i w razie konieczności leczenie chirurgiczne. Preferowaną metodą zabiegową jest radiochirurgia (Koblacja, RaVor – CURIS).

Przy ulicy Szopienickiej, w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego MAVIT diagnostyka nocnych zaburzeń oddychania jest przeprowadzana z wykorzystaniem apnografu. Urządzenie oblicza ilość spłyconych oddechów i bezdechów, a także analizuje szereg parametrów dodatkowych, takich jak pozycja spania, wysycenie krwi tlenem, częstość pracy serca i poziom głośności chrapania. Dane są analizowane na dwóch poziomach górnych dróg oddechowych. Zebrane podczas całonocnego badania dane pozwalają na podjęcie odpowiednich decyzji terapeutycznych. Zaletą apnografu jest jego ergonomiczna konstrukcja i fakt, że badanie może być przeprowadzone w domu pacjenta.

Z podejrzeniem bezdechu sennego można się zwrócić o pomoc do lek. stom. Barbary Wojciechowskiej, która przyjmuje pacjentów w Praktyce Stomatologicznej, która znajduje się przy ul. Bławatków. W leczeniu chrapania i zaburzeń oddychania w nocy stosuje szyny ortodontyczne, których zadaniem jest wysunięcie języka i żuchwy do przodu i do dołu, co zapobiega ich przemieszczaniu się podczas snu i blokowaniu przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Istnieje również możliwość trwałego poszerzenia dróg oddechowych pacjenta, dzięki epigenetycznemu aparatowi homeoblock.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat leczenia chrapania i bezdechu sennego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…