Leczenia chrapania i bezdechu sennego Kraków

Inne placówki w pobliżu Krakowa

Lekarze wykonujący leczenia chrapania i bezdechu sennego w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 4 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 5 różnych placówkach. Usługa leczenia chrapania i bezdechu w Krakowie jest najczęściej wykonywana przez laryngologa i otolaryngologa.

lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, lekarz rehabilitacji medycznej

w LK MED

dr n. med. Anna Leśniak

okulista, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w LK MED

dr n. med. Michał Leśniak

ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog

w LK MED

Anna Sołtys

kosmetolog

w Klinika Dermatologii Estetycznej i Laseroterapii MEDICOR

Leczenia chrapania i bezdechu sennego Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenia chrapania i bezdechu sennego w Krakowie na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 300 zł za badanie poligraficzne natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 1700 zł (leczenie chrapania metodą chirurgiczną).

Ile kosztuje leczenia chrapania i bezdechu sennego w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenia chrapania i bezdechu sennego w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenia chrapania i bezdechu sennego w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 23 innych miastach. Sprawdź ceny leczenia chrapania i bezdechu sennego w innych miastach.

Leczenia chrapania i bezdechu sennego w Krakowie - gdzie najlepiej?

Chrapanie i bezdech senny to zaburzenia snu, które nie tylko przeszkadzają osobie śpiącej obok chrapiącego, ale także mogą mieć negatywny wpływ na osobę, u której te obawy występują - zwiększone ryzyko zawału serca (o 34%) oraz udaru mózgu (o 67%). Na chrapanie może mieć wpływ alergia, otyłość, powiększenie migdałków lub osłabienie mięśni gardła.

Sen pod kontrolą

Zdiagnozować i wyleczyć bezdech senny i chrapanie można w Cracow Medical Centre. Tutaj lekarz zaproponuje badanie, które ma na celu całonocny pomiar parametrów oddechowych w przypadku głośnego chrapania, przerywanego snu, uczucia stałego zmęczenia czy porannych bólów głowy. Pacjentami z tego zakresu zajmuje się dr n. med. Andrzej Kozok, specjalista otolaryngologii (II stopnia od 1994 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w roku 2004. W swojej praktyce lekarskiej specjalizuje się m.in. w diagnostyce i leczeniu chrapania i bezdechu sennego oraz chorobach zatok przynosowych.

Centrum Medyczne Larmed oferuje z zakresu eliminacji chrapania i bezdechu sennego nie tylko profesjonalną diagnostykę (np. polisomnografię), ale także skuteczne metody leczenia. Wśród tych metod można wymienić: radiochirurgię, oraz technikę CPAP (leczenie za pomocą dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych). Do Poradni Laryngologicznej zaprasza tutaj pacjentów m.in. dr n. med. Jan Woś, specjalista otolaryngologii od 2006 roku, który przyjmuje także w prywatnym gabinecie na terenie Krakowa oraz dr Marcin Mochocki, specjalista otolaryngologii, który tytuł z tej dziedziny I stopnia uzyskał w 1995 roku, natomiast specjalistą II stopnia został po zdaniu egzaminu w roku 1998.

Zredukować chrapanie oraz objawy bezdechu sennego można także w Centrum Medycznym Promed. Oprócz odpowiedniej diagnozy w celu poznania przyczyn chrapania lub bezdechu sennego, lekarz zastosuje tutaj odpowiednie leczenie - metoda radiochirurgii. Ponadto z zakresu otolaryngologii leczone są tutaj także choroby nosa i zatok, np. za pomocą balonikowania zatok. Do kadry medycznej należy tutaj dr n. med. Piotr Łach, specjalista otolaryngolog (I stopnia od 1996 roku i II stopnia 1999 roku), który swoje doświadczenie medyczne zdobywał na Oddziale Otolaryngologii Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie. 

Na Oddziale Chirurgii Jednego Dnia Szpitala Zakonu Bonifratrów Św. Jana Grandego z zakresu chirurgii laryngologicznej przeprowadzane są zabiegi laserowej plastyki podniebienia miękkiego w celu leczenia chrapania. Ponadto z innych zabiegów ambulatoryjnych lekarze wykonują tutaj koagulację chemiczną w nosie i jamie ustnej, drobne zabiegi w jamie ustnej i gardle, zabiegi przedmuchiwania trąbek słuchowych czy zabiegi przepłukiwania zatok bezigłowe. 

Szpital Uniwersytecki w Krakowie posiada Oddział Kliniczny Otolaryngologii, gdzie lekarze leczą nie tylko bezdech senny i chrapanie ale także inne schorzenia natury laryngologicznej. Wykonują udrażnianie dróg łzowych metodą endoskopową i klasyczną, leczą zaburzenia nerwu twarzowego, przewlekłe stany zapalne nosa i zatok czy chorobę Meniere’a. Do personelu medycznego tego oddziału należy m.in. prof. dr hab. n. med. Jacek Składzień, specjalista otolaryngologii (I stopnia od 1978 roku i II stopnia 1981 roku), który należy do zarządów Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów Chirurgów Głowy i Szyi oraz Towarzystwa Lekarskiego Krakowskiego (gdzie jest wiceprzewodniczącym).

Centrum Medyczne Scanmed Multimedis posiada Poradnię Laryngologiczną, która proponuje swoim pacjentom m.in. zabieg likwidujący chrapanie i bezdech senny. Z innych zabiegów leczących schorzenia górnych dróg oddechowych przeprowadzana jest tutaj: plastyka podniebienia miękkiego i języczka, podcinanie wędzidełka języka, usuwanie zmian w obrębie jamy ustnej i nosa oraz korekcja małżowin nosowych czy koagulacja krwawień z nosa. Takie zabiegi przeprowadza tutaj dr Kalina Łapińska, specjalista otolaryngologii (I stopnia od 1991 roku i II stopnia 1995 roku) oraz laryngologii dziecięcej II stopnia od 2000 roku, która swoje doświadczenie zdobywała w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera w Krakowie.

Pacjenci szukali zabiegu leczenia chrapania i bezdechu sennego w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat leczenia chrapania i bezdechu sennego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…