Operacja i leczenie kolana Bydgoszcz i okolice

Bezpośrednio w Bydgoszczy nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie kolana, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Bydgoszczy. Operacje i leczenie kolana można przeprowadzić m.in. w Lecznice Citomed w Toruniu (44 km od Bydgoszczy) w cenie 6500 zł lub w LUX MED Toruń w Toruniu (42 km od Bydgoszczy) gdzie cena za operacje i leczenie kolana wynosi 400 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Lecznice Citomed

Toruń, ul. M. Skłodowskiej-Curie 73(44 km od Bydgoszczy)
7,3 / 10  •  Dobra  •  554 opinii
 • Artroskopia diagnostyczna stawu kolanowego 6900 zł
 • Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL) od 10900 zł
 • Artroskopia lecznicza stawu kolanowego 6900 zł
 • Artroskopowe usunięcie torbieli Bakera 6500 zł
 • Konsultacja ortopedyczna od 250 zł

LUX MED Toruń

Toruń, ul. Stefana Batorego 17 lok. 19(42 km od Bydgoszczy)
9,5 / 10  •  Znakomita  •  723 opinii
 • Wycięcie ganglionu stawu kolanowego 1600 zł
 • Usunięcie implantów / zespoleń metalowych z kończyny dolnej 400 zł
 • Operacja usunięcia wyrośli chrzęstno - kostnej stawu kolanow... 650 zł
 • Konsultacja ortopedyczna od 199 zł

Operacje i leczenie kolana najbliżej Bydgoszczy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie kolana najbliżej Bydgoszczy na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 400 zł za usunięcie implantów / zespoleń metalowych z kończyny dolnej natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 17950 zł (rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL)).

Ile kosztuje operacje i leczenie kolana w najbliższej odległości od Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie kolana najbliżej Bydgoszczy:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie kolana najbliżej Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Artroskopia diagnostyczna stawu kolanowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)

  6900 zł

 • Artroskopowe usunięcie torbieli Bakera
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)

  6500 zł

 • Artroskopia lecznicza stawu kolanowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)

  6900 zł

 • Usunięcie implantów / zespoleń metalowych z kończyny dolnej
  Toruń, Kościuszki 71(41 km od Bydgoszczy)

  400 zł

 • Rekonstrukcja więzadła krzyżowego przedniego (ACL)
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)
  Rekonstrukcja ACL przeszczep STG - 10 900 zł Rekonstrukcja ACL przeszczep BTB - 10 900 zł Rekonstrukcja ACL Artrex (all inside) - 11 850 zł Rekonstrukcja ACL – met. Jewel - 10 900 zł Rekonstrukcja ACL - Ligamys - 17 950 zł Rekonstrukcja ACL (BTB,STG,QT) z tenodezą boczną - 11 650 zł

  od 10900 zł
  do 17950 zł

 • Wycięcie ganglionu stawu kolanowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)

  6500 zł

  Toruń, Kościuszki 71(41 km od Bydgoszczy)
  Operacja usunięcia ganglionu - 1 600 zł

  1600 zł

 • Operacja usunięcia wyrośli chrzęstno - kostnej stawu kolanowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73(41 km od Bydgoszczy)
  z badaniem histopatologicznym

  6900 zł

  Toruń, Kościuszki 71(41 km od Bydgoszczy)
  Operacja ortopedyczna wycięcie wyrośli chrzęstno-kostnej - 650 zł

  650 zł

Posiadamy również ofertę w 32 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie kolana w innych miastach.

Operacje i leczenie kolana w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Łąkotki, które amortyzują  i rozprowadzają płyn stawowy, zmniejszając ryzyko przemieszczania się jego powierzchni, więzadła krzyżowe stabilizujące staw m.in. w płaszczyźnie rotacyjnej oraz stabilizatory kolana – więzadła poboczne, mające postać taśmy, to w istocie jeden z największych i najbardziej złożonych aparatów kończyny dolnej jakim jest staw kolanowy.

Operacje ortopedyczne – przywrócić sprawność ruchową

Uszkodzenie stawu kolanowego oraz jego deformacje u dzieci czy zmiany zwyrodnieniowe u dorosłych, jak również urazy sportowe konsultuje oraz leczy operacyjnie dr hab. n. med. Jacek Kruczyński, specjalista w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Członek m.in. Sekcji Chirurgii Kolana Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego swoje usługi świadczy w Prywatnym Centrum Chirurgii Eskulap w Osielsku, gdzie wykonuje zabiegi artroskopowe oraz zaawansowane implanty struktur stawów kolanowych. Poza Bydgoszczą swoją praktykę wykonuje w Poznaniu i w Lesznie.

Na Oddziale Ortopedii Szpitala Eskulap w Bydgoszczy, oprócz nowoczesnej diagnostyki, wykonywane są zabiegi w zakresie leczenia chorób oraz następstw urazów narządów ruchu. Ofertę stanowią m.in. zabiegi artroskopowe oraz endoprotezoplastyka stawu kolanowego (bez kosztów implantów), w zakresie której specjalizuje się ortopeda, dr n.med. Dariusz Mątewski, będący również ekspertem w zabiegach z zastosowaniem implantów stawów biodrowych. Wszystkie procedury poprzedzają konsultacje ortopedyczne.

Artroskopię stawu kolanowego oferuje również Centrum Chirurgiczne – Chirurgia Plastyczna Bieńkowski, co – jak tłumaczą specjaliści – pozwala poza końcową diagnozą, na jednoczesne leczenie schorzenia m.in. w zakresie naprawy powierzchni chrzęstnej, wycięcia lub zszycia uszkodzonej łąkotki lub wycięcia błony maziowej u chorych cierpiących np. na reumatoidalne zapalenie stawów. Procedura trwa około 1 godziny i wymaga dobowej hospitalizacji. Zabiegi wykonuje m.in. specjalista ortopedii i traumatologii lek. med. Mieczysław Staniszewski. 

Zmiany zwyrodnieniowe, urazy stawów lub ich niestabilność oraz obecność w nich ciał obcych są wskazaniami do zabiegu artroskopii  kolana jaką wykonamy w NZOZ Stadmedica dr n. med. Ewa Jundziłł – Bieniek. Obarczona niewielkim ryzykiem metoda zapewnia doskonały wgląd struktury wewnątrzstawowej po zabiegu, nie obciążając tak stawu, jak inne techniki zabiegowe, co pociąga za sobą krótszy czas rekonwalescencji. Procedurę przeprowadza specjalista ortopedii i traumatologii, dr n.med. Waldemar Weiss, Ordynator Oddziału Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy, a od 2002 r. konsultant wojewódzki w dziedzinie ortopedii województwa kujawsko – pomorskiego.

Oferta szpitalnego oddziału ortopedycznego w zakresie chirurgii kolana Centrum Medycznego Gizińscy obejmuje przykurcze w stawach kolanowych oraz artroskopię diagnostyczną i leczniczą kolan. Zabiegi wykonywane są w ramach chirurgii jednego dnia. Nowoczesne wyposażenie Centrum to sale operacyjne oraz komfortowe sale chorych, gdzie realizowana jest wymagana w zakresie artroskopii hospitalizacja. Zabiegi są refundowane w ramach kontraktu z NFZ lub wykonywane komercyjnie.  

45 km. od Bydgoszczy, w Prywatnym Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Ortus Med w Toruniu, chirurgia kolana obejmuje artroskopię diagnostyczną oraz terapeutyczną kolana, m.in. z zespoleniem oddzielonych fragmentów chrzęstno – kostnych, operacją niestabilności rzepki oraz synowektomią w RZS i leczeniem operacyjnym torbieli Bakera. Zespół tworzy oraz zabiegi wykonuje m.in. specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, lek. med. Wojciech Piotrowski. Placówka istnieje od 2009 r. i jest alternatywą dla publicznych ośrodków, umożliwiając szybką i specjalistyczną diagnostykę oraz nowoczesne metody leczenia wielu schorzeń narządu ruchu.

Więcej na temat operacje i leczenie kolana

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…