Operacja i leczenie kolana Częstochowa

Lekarze wykonujący operacje i leczenie kolana w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa operacja kolana w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

lek. Jacek Ociepka

ortopeda, traumatolog

w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

10 / 10
lek. Tomasz Suchmiel

ortopeda

w ORTHOmedyk

Operacje i leczenie kolana Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie kolana w Częstochowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 5500 zł za artroskopia diagnostyczna stawu kolanowego natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 30000 zł (leczenie chrząstki stawowej metodą przeszczepu komórek chrzęstnych).

Ile kosztuje operacje i leczenie kolana w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie kolana w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie kolana w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 31 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie kolana w innych miastach.

Operacje i leczenie kolana w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Zmiany zwyrodnieniowe, urazy łąkotek oraz uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego (ACL) lub krzyżowego tylnego (PCL), zwykle wskutek nagłej kontuzji czy urazu, to najczęstsze schorzenia stawu kolanowego, który jest największym stawem człowieka. Budowa anatomiczna obejmuje powierzchnie stawowe kości udowej, piszczeli i rzepki otoczonych wspólną torebką stawową, a cały mechanizm stanowi „zawias” umożliwiając zginanie, prostowanie oraz ruchy rotacyjne. Terapia obejmuje leczenie urazów i ich następstw, także operacyjne, rehabilitację oraz regenerację mięśni.

Kolano – odzyskać sprawność ruchową

Artroskopia (lecznicza) stawu kolanowego należy do oferty Komed, gdzie w ramach Chirurgii zespół medyczny oferuje badania diagnostyczne oraz leczenie chirurgiczne. Placówka świadczy usługi z fizjoterapii po złamaniach i urazach, przed i po operacjach, po rekonstrukcji więzadeł krzyżowych (ACL) czy po okresie unieruchomienia. Kadrę medyczną tworzą: lek. med. Michał Szczyrek, specjalista ortopedii i traumatologii oraz dr n. med. Marek Łagodziński, specjalista ortopedii i traumatologii.

Lek. med. Michał Szczyrek świadczy usługi również w ramach swojego Gabinetu Lekarskiego, gdzie skonsultujemy schorzenia stawów w zakresie chirurgii artroskopowej. Jako specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oferuje  szeroką gamę usług medycznych w dziedzinie schorzeń układu kostno-stawowego, zaczynając od badania USG i diagnozy, po leczenie i terapię, która obejmuje m. in. usunięcie lub naprawę uszkodzenia łąkotek stawu, rekonstrukcję więzadeł krzyżowych czy naprawę ubytków chrząstki stawowej. Wszystkie zabiegi wykonywane są w ramach ubezpieczenia NFZ.

Szeroki zakres operacyjnego leczenia stawu kolanowego – artroskopie oraz leczenie entezopatii (np. kolano skoczka) realizuje w swojej praktyce specjalista ortopedii i chirurgii urazowej, lek. med. Tomasz Suchmiel. Wycięcie i naprawa łąkotek, rekonstrukcje więzadeł stawu kolanowego, rekonstrukcja niestabilnej rzepki czy synowektomia w reumatoidalnym zapaleniu stawów, aż po zastosowanie endoprotezoplastyki to tylko kilka przykładów rozległej działalności usługowo-medycznej jaką świadczy w ramach NZOZ Medyk Centrum oraz własnego Centrum Artroskopii, Chirurgii Urazowej i Ortopedycznej, Traumatologii Sportowej – ORTHOmedyk.

Zabiegi artroskopowe, w tym lecznicze i diagnostyczne stawów kolana oraz zabiegi miniinwazyjne ortopedyczne to główne procedury operacyjne realizowane przez Zespół Ortopedyczny – Artro w składzie m. in. lek. med. Arkadiusza Koniarskiego, specjalisty II stopnia ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Unikalne procedury, m. in. rozbudowane techniki naprawy łękotek czy naprawa ostrych uszkodzeń ACL oraz osteotomie korekcyjne i endoprotezoplastyka stawu kolanowego to dalsza część oferty, którą skonsultujemy na ul. Św. Rocha 161.

Postępowanie po artroskopii kolana zależy od nieprawidłowości zdiagnozowanych podczas zabiegu i rodzaju operacji. Zlokalizowany w samym centrum Częstochowy Gabinet Rehabilitacji i Kosmetologii Kinesis oferuje kompleksową rehabilitację odciążającą staw, a następnie wzmacniającą mięśnie kończyny dolnej poprzez opracowany system ćwiczeń. Nowoczesny gabinet fizjoterapii świadczy kompleksową rehabilitację narządu ruchu,  specjalizując się w zakresie m. in. regeneracji sprawnościowej po urazach (również sportowych) i operacjach.  

Opiekę i indywidualne zajęcia z doświadczonym zespołem rehabilitantów i fizjoterapeutów wraz z całodobową opieką zapewnia pacjentom Oddział Ortopedii Narządu Ruchu Centrum Medycznego Klara. Placówka w ramach świadczeń medyczno-usługowych realizuje operacyjne leczenie schorzeń i urazów narządu ruchu, w tym artroskopie i endoprotezoplastykę stawu kolanowego pierwotną i rewizyjną, operacyjne leczenie nabytych i wrodzonych zniekształceń kończyn (osteotomie), a także zabiegowe leczenie zaburzeń i braku zrostu kostnego z wykorzystaniem autogennych czynników wzrostu.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie kolana w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat operacje i leczenie kolana

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…