Operacja i leczenie kolana Toruń

Operacje i leczenie kolana Toruń - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie kolana w Toruniu na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 385 zł za punkcja torbieli Bakera natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 29000 zł (endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie kolana w Toruniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie kolana w toruńskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie kolana w Toruniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Artroskopowe usunięcie torbieli Bakera
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 6900 zł
  do 6900 zł

 • Artroskopia lecznicza stawu kolanowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 6900 zł
  do 6900 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 29000 zł
  do 29000 zł

 • Artroskopowa operacja więzadła krzyżowego tylnego (PCL)
  Toruń, M. Skłodowskiej-Curie 73

  od 11650 zł
  do 11650 zł

 • Punkcja torbieli Bakera
  Toruń, Kościuszki 71
  Punkcja torbieli Beckera z iniekcją leku - od 275 zł

  od 385 zł
  do 385 zł

Posiadamy również ofertę w 31 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie kolana w innych miastach.

Operacje i leczenie kolana w Toruniu - gdzie najlepiej?

Artroskopia kolana to małoinwazyjny zabieg, który nie wymaga klasycznego otwarcia stawu. Operacja polega na wprowadzeniu do jego wnętrza za pośrednictwem kilkumilimetrowego nacięcia mikrokamery oraz narzędzi, którymi wykonuje się mikrochirurgiczną procedurę pod kontrolą toru wizyjnego. Metoda w porównaniu do tradycyjnych technik, zdecydowanie przyspiesza okres fizycznej rekonwalescencji

Chirurgia kolana

Kompleksowe leczenie schorzeń narządu ruchu oferuje Szpital Specjalistyczny Matopat, który specjalizuje się m.in. w chirurgii stawu kolanowego. Zabiegi w większości wykonywane są  metodą artroskopową, a w ramach oddziału ortopedii przeprowadzane są osteotomie (korekcje osi) w obrębie kolan, alloplastyka stawu kolanowego oraz zabiegi artroskopowe stawu kolanowego (usuwanie uszkodzonych łękotek, plastyka mozaikowa). Ceny zabiegów operacyjnych nie obejmują wizyt lekarskich przed i po zabiegu oraz badań diagnostycznych.  

Leczenie zachowawcze, techniki endoskopowe, w tym artroskopię kolana, rekonstrukcje małoinwazyjne oraz minimalnie inwazyjne leczenie neuropatii uciskowych, świadczy w zakresie prywatnej praktyki specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, dr n. med. Łukasz Paczesny. W swojej ofercie posiada również endoprotezoplastykę – nowoczesne leczenie operacyjne polegające na usunięciu elementów chorego stawu i założeniu w to miejsce zaawansowanego technologicznie implantu. Dr Paczesny jest certyfikowany w zakresie technik artroskopowych m. in. rekonstrukcji ACL i PCL, rekonstrukcji łąkotek oraz stożka rotatorów.

Leczeniem schorzeń przeciążeniowych, wrodzonych i nabytych wad narządu ruchu zajmują się ortopedzi Orvit Clinic, gdzie w ramach Ortopedii i traumatologii realizowane są procedury artroskopowe na stawie kolanowym. Wśród nich najczęściej wykonywana jest plastyka uszkodzeń łąkotek oraz rekonstrukcja więzadeł krzyżowych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu przewodowym lub ogólnym z zastosowaniem profilaktyki antybiotykowej, a okres pooperacyjny obejmuje opiekę medyczną w ciągu następnej doby. Szwy usuwane są podczas wizyty kontrolnej po 10-14 dniach.

Lekarze tworzący zespół Orvit Clinic, m.in. specjalista chirurgii dziecięcej oraz ortopedii i traumatologii narządu ruchu, lek. med. Jan Mazur wykonują także zabiegi w Lecznicach Citomed, które posiadają niezależną ofertę diagnostyki i leczenia chorób oraz urazów narządu ruchu w ramach ambulatorium oraz w ramach Centrum Chirurgii Artroskopowej, w trybie jednodniowym na Oddziale Konsultacyjno – Zabiegowym. Tu realizowane są artroskopowe terapie schorzeń kolana oraz stawu skokowego, leczenie niestabilności stawów, zwyrodnień oraz deformacji nabytych układu kostno – stawowego.

Endoprotezoplastyka stawów kolanowych jest także częścią oferty Gabinetu Ortopedyczngo Miron Termanowski, gdzie realizowane jest leczenie pourazowych i wrodzonych schorzeń kolana, w zakresie których wykonuje m.in. rekonstrukcje troczków rzepki, shaving i waporyzację zmian chrzęstnych oraz częściowe meniscektomie. Zakres leczenia operacyjnego obejmuje ponadto rekonstrukcje chrząstki stawowej z zastosowaniem membran kolagenowych oraz leczenie deformacji narządu ruchu u dzieci. Zbiegi wykonuje w Centrum Chirurgii Artroskopowej Citomed.

Artroskopia diagnostyczna kolana, artroskopowe operacje niestabilności rzepki oraz leczenie operacyjne torbieli Bakera to tylko niektóre propozycje oferty zabiegowej w zakresie kolana, jaką posiada Gabinet Ortus Med – Prywatne Centrum Ortopedii i Rehabilitacji, które specjalizuje się w zabiegach artroskopowych, głównie rekonstrukcyjnych w obrębie barku, kolana i stawu skokowego. Częścią oferty jest należąca do Centrum prywatna jednostka – OrtusHospital, gdzie realizowany jest program intensywnej rehabilitacji ruchowej wsparty nowoczesnym sprzętem.

 

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie kolana w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Inowrocław oraz Bydgoszcz.

Więcej na temat operacje i leczenie kolana

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…