Operacja i leczenie kolana Kraków

Operacje i leczenie kolana Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie kolana w Krakowie na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 1600 zł za wycięcie ganglionu stawu kolanowego natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 22600 zł (endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie kolana w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie kolana w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie kolana w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Artroskopia lecznicza stawu kolanowego
  Kraków, Koło Strzelnicy 3

  4300 zł

 • Endoprotezoplastyka całkowita stawu kolanowego
  Kraków, Koło Strzelnicy 3

  od 18600 zł
  do 22600 zł

  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Endoprotezoplastyka stawu kolanowego (cementowana, bezcementowa, hybrydowa) - całkowita lub połowiczna) bez kosztu implantów Małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu kolanowego - całkowita bez kosztu protezy - od 21850 zł

  12870 zł

 • Endoprotezoplastyka częściowa stawu kolanowego
  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Endoprotezoplastyka stawu kolanowego (cementowana, bezcementowa, hybrydowa) - całkowita lub połowiczna) bez kosztu implantów Małoinwazyjna endoprotezoplastyka stawu kolanowego - całkowita bez kosztu protezy - 15290 zł

  12870 zł

 • Artroskopowa operacja więzadła krzyżowego przedniego (ACL)
  Kraków, Koło Strzelnicy 3

  10500 zł

 • Endoprotezoplastyka rewizyjna stawu kolanowego
  Kraków, Kostrzewskiego 47

  18920 zł

 • Wycięcie ganglionu stawu kolanowego
  Kraków, Lublańska 38

  od 1600 zł
  do 1600 zł

 • Operacja wycięcia kaletki przedrzepkowej
  Kraków, Przykopy 13

  2000 zł

Posiadamy również ofertę w 32 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie kolana w innych miastach.

Operacje i leczenie kolana w Krakowie - gdzie najlepiej?

Kolano jest jednym z najbardziej obciążonych stawów w ludzkim organizmie, dlatego 30% kontuzji stawowych dotyczy właśnie kolana. Ma bardzo skomplikowaną budowę, z tego powodu zabieg operacyjny dotyczy często tylko jednej z jego części.

Na operację stawu kolanowego do Krakowa

Szpital Ortopedicum to centrum ortopedyczno-rehabilitacyjne, gdzie w ramach operacji stawu kolanowego pacjent może poddać się artroskopii bez implantów lub z implantami. Ponadto wykonywane są tutaj rekonstrukcje różnego typu uszkodzeń kolana (ACL lub PCL). Z zakresu plastyki chrząstki lekarze przeprowadzają m.in. mozaikoplastykę, korekcję niestabilności rzepki, osteotomię a także endoprotezę (cementową i rewizyjną). Jednym z lekarzy, wykonującym tu operacje, jest dr n. med. Bogdan Wziętek, specjalista ortopedii i traumatologii (I stopnia od roku 1996 oraz II stopnia od 2001 roku). Pan doktor w celu podniesienia swoich kwalifikacji brał udział w szkoleniach zagranicznych, m.in. w 2008 roku w kusie "Advanced Arthroscopy Course of Hip, Knee and Anklee" w Austrii. 

Sport-med to klinika medycyny sportowej, ortopedii i rehabilitacji mieszcząca się w Krakowie. Operacje m.in. z zakresu kolana wykonuje tutaj dr Jan Paradowski, specjalista ortopedii i traumatologii oraz medycyny sportowej. Pan doktor swoje doświadczenie zawodowe zdobywał m.in., pracując w szpitalach na oddziałach ortopedycznych (np. w Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie), a także uczestnicząc w licznych kursach krajowych i zagranicznych np. szkolenie pt. "Chirurgia kolana" w Warszawie w 2011 roku. Dr Paradowski wykonuje zabiegi artroskopii stawu kolanowego (np. skomplikowane zabiegi zeszycia uszkodzonej łąkotki), rekonstrukcje więzadła krzyżowego ACL, operacje kolana skoczka a także wszczepia endoprotezę w przypadku zwyrodnienia stawu. 

 W szpitalu Scanmed działa Ortopedia i Centrum Chirurgii Artroskopowej i Traumatologii Sportowej, gdzie z zakresu operacji stawu kolanowego przeprowadzana jest endoprotezoplatyka onkologiczna, resekcyjna i rewizyjna a także endoprotezoplatyka z technologią protez z indywidualnym systemem przymiarów (planowanie każdej operacji na ekranie komputera). Ponadto wykonywane jest leczenie operacyjne chrząstki stawowej kolana, więzadeł krzyżowych i łąkotek. Jednym z lekarzy operujących tutaj jest dr n. med. Tomasz Parała, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu od 2008 roku (tytuł w Polsce) oraz od 2010 (tytuł zdobyty w Wielkiej Brytanii). Doświadczenie zawodowe zdobywał w polskich szpitalach a także zagranicznych, np. w Manchester Trafford General Hospital w Anglii.

Orto-med to Specjalistyczny Szpital Ortopedyczny, do którego mogą udać się pacjenci z problemami stawu kolanowego. Lekarze przeprowadzą tutaj operacje artoskopową stawów kolanowych, ednoprotezoplastykę stawu kolanowego oraz rekonstrukcję więzadeł ACL, MCL i PCL. Z zakresu ednoprotezoplastyki wykonywana jest częściowa alloplastyka stawu kolanowego oraz całkowita alloplastyka. Jednym ze specjalistów jest dr n. med. Maciej Kasperek, specjalista chirurgii urazowej i ortopedii (I stopień w 1993 roku oraz II stopień w 1998 roku). Pan doktor doświadczenie ze swoich specjalności medycyny zdobywał m.in. w Szpitalau im. E. Biernackiego w Krakowie (lata 1990-1992).

Szpital Specjalistyczny im. Żeromskiego posiada Oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, na którym wykonywane są operacje endoprotezoplastyki i realloplastyki stawów kolanowych, rekonstrukcje aparatu więzadłowo-torebkowego oraz leczenie operacyjne pierwotnych i przerzutowych nowotworów narządów ruchu. Z kadry medycznej można tu wymienić dra n. med. Juliana Dutkę, specjalistę chirurgii urazowo-ortopedycznej (dyplom I stopnia w 1975 roku oraz II stopnia w 1979 roku). Pan doktor przekazuje swoją wiedzę chirurgiczno-ortopedyczną, organizując szkolenia naukowe dla lekarzy, np. cykliczne, międzynarodowe sympozjum pt. ,,Total Knee Arthroplastty”.

SPZOZ MSW w Krakowie to placówka medyczna, gdzie na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym wykonywana jest alloplastyka stawów kolanowych (artykulacja ceramika-ceramika, protezy przynasadowe), zabiegi rewizyjne po alloplastykach stawów kolanowych, artroskopowe rekonstrukcje więzadeł krzyżowych kolana oraz szycie łąkotek przy użyciu nowoczesnych implantów. Specjalistą jest tutaj dr Marek Libura, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu od 2008 roku. 

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie kolana w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat operacje i leczenie kolana

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…