Operacja plastyczna brzucha Częstochowa

Plastyka brzucha w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Plastyka brzucha (abdominoplastyka) jest operacją plastyczną, polegającą na wycięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolic śródbrzusza i podbrzusza, oraz na plastyce mięśni brzucha. Jej efektem jest widoczna poprawa wyglądu brzucha. Na zabieg ten decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni o stosunkowo dobrej sylwetce, cierpiący z powodu nadmiary tkanki tłuszczowej, zgromadzonej w obrębie obwisłej skóry brzucha i nie dającej się zredukować mimo stosowanej diety i ćwiczeń fizycznych, zabieg ma także zastosowanie u kobiet po ciąży lub osób po szybkiej utracie znacznej masy ciała. Plastykę brzucha wykonuje specjalista chirurg plastyczny. Operacja ta wykonywana jest w znieczuleniu całkowitym i trwa ok. 3 – 4 godzin (w zależności od rozległości zabiegu). Po operacji pacjent pozostaje w klinice 3-4 dni. Okres powrotu do pełnej sprawności trwa 10-14 dni.

Placówki w Częstochowie, w których można poddać się zabiegowi plastyki brzucha

Centrum Położnicze św. Łukasza w Częstochowie jest wielospecjalistyczną placówką medyczną, świadczącą m.in. usługi w zakresie chirurgii plastycznej, która w swojej ofercie posiada wykonanie operacji plastycznej brzucha. Oprócz tego zabiegu w ośrodku wykonać można także inne operacje, związane z estetyką ciała m.in. korekcje małżowin usznych, przeszczep skóry, wycięcie zmiany skórnej a także plastykę blizn.

W miejscowości Żarki – Letnisko (ok. 28 km od Częstochowy) znajduje się klinika Dr Olender Prywatny Szpital Chirurgii Plastycznej. Jest to placówka medyczna, specjalizująca się w zabiegach z zakresu szeroko pojętej estetyki ciałła, która w swojej ofercie ma operację abdomioplastyki (plastykę brzucha), operacje plastyczne piersi (powiększenie, zmniejszenie, podniesienie itp.), korekcję uszu oraz plastykę powiek.

Operacje plastyczne powłok brzusznych w Częstochowie przeprowadza także lek. med. Ryszard Suliga, specjalista chirurgii ogólnej i plastycznej, członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Estetycznej Rekonstrukcyjnej. Ukończył liczne kursy specjalistyczne w zakresie chirurgii plastycznej ciała, w tym "International Course on Plastic Surgery", "Workshop on Plastic and Reconstructive Surgery" i "The European Academy of Cosmetic Surgery". Oprócz abdominoplastyki przeprowadza także inne zabiegi chirurgii plastycznej, poprawiające wygląd ciała, w tym powiększanie piersi i modelowanie sylwetki metodą odsysania tłuszczu.

Pacjenci szukali zabiegu plastyka brzucha w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat plastyka brzucha

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…