Tomografia komputerowa Kraków

Chcesz wykonać tomografię komputerową w Krakowie i szukasz w tym celu najlepszej placówki? Jesteś w dobrym miejscu! Poniżej znajdziesz listę 2 klinik, które dysponują urządzeniem, jakim jest tomograf. Sprawdź ceny poszczególnych badań i dowiedz się, gdzie warto wykonać TK w stolicy Małopolski. Z nami wygodnie umówisz się na wizytę w wybranej placówce!

Tomografia komputerowa Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą tomografia komputerowa w Krakowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 300 zł za tomografia komputerowa zatok natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 400 zł (tomografia komputerowa jamy brzusznej).

Ile kosztuje tomografia komputerowa w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi tomografia komputerowa w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen tomografia komputerowa w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Tomografia komputerowa głowy
  Kraków, Lublańska 38

  od 300 zł
  do 300 zł

 • Tomografia komputerowa zatok
  Kraków, Lublańska 38

  od 300 zł
  do 300 zł

 • Tomografia komputerowa jamy brzusznej
  Kraków, Lublańska 38

  od 400 zł
  do 400 zł

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny tomografia komputerowa w innych miastach.

Tomografia komputerowa w Krakowie - gdzie najlepiej?

Tomografia komputerowa to nowoczesna metoda diagnostyczna, wykorzystująca promienie rentgenowskie. Ma ona szerokie zastosowanie praktycznie we wszystkich gałęziach medycyny, począwszy od stomatologii, poprzez diagnostykę chorób kości aż po monitorowanie stanu mózgu. Badania TK są bezbolesne i można przeprowadzać je z podaniem środka kontrastującego lub bez. Kontrast pozwala na bardziej dokładne uwidocznienie ewentualnych zmian, jednak nie w każdym przypadku jest niezbędny.

Gdzie na tomografię komputerową w Krakowie?

Badania techniką tomografii komputerowej w Krakowie są dostępne w Centrum Medycznym iMed24 (dzielnica Czyżyny). Placówka oferuje szeroki zakres procedur TK, obejmujących m.in.:

 • tomografię kręgosłupa i stawów
 • tomografię głowy i zatok
 • tomografię stomatologiczną
 • angiografię

Badania są przeprowadzane bez kontrastu lub po jego uprzednim podaniu (jeżeli istnieje takie wskazanie), a dodatkowo istnieje możliwość zastosowania znieczulenia przed procedurą. W placówce można również poddać się mammografii i USG.

Tomografia komputerowa na NFZ w Krakowie

Przeprowadzenie tomografii komputerowej jest możliwe w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, po uprzednim otrzymaniu skierowania. W tym miejscu warto jednak wspomnieć, że z reguły wiąże się to z dłuższym czasem oczekiwania - w Krakowie jest to od miesiąca do nawet ośmiu tygodni. Jeśli zależy nam więc na szybkim przeprowadzeniu badania, warto zapoznać się z ofertą prywatnych placówek, do których kolejki są znacznie krótsze.

Pozostałe placówki w Małopolsce

Na badania metodą tomografii komputerowej udać się można również do Szpitala Zakonu Bonifratrów św Jana Grandego, gdzie procedury TK wykonywane są przy użyciu nowoczesnego 32-rzędowego spiralnego tomografu komputerowego AQUILION 32 firmy Toshiba. Badania TK w placówce przeprowadzane są, w zależności od wskazań, z zastosowaniem kontrastu lub bez niego, a w ofercie znajdują się także inne procedury diagnostyczne, w tym RTG (m.in. kręgosłupa, stawów czy klatki piersiowej), USG oraz badania endoskopowe górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Pacjenci chcący skorzystać z badań TK w Krakowie, mogą udać się też do Centrum Medycznego Scanmed, które dysponuje wysokiej klasy tomografem firmy GE, wyposażonym w diagnostyczną stację lekarską Advantage Workstation Volume Share oraz specjalistyczne oprogramowanie ortopedyczne służące do wizualizacji 2D i 3D stawów oraz kości.

Tomografia komputerowa. Cena w Krakowie

Za tomografię zatok w Krakowie zapłacimy minimum 179 zł, a za podanie kontrastu - dodatkowe 99 zł. Najdroższa jest angiografia TK aorty piersiowej lub brzusznej - badanie to kosztuje 385 zł.

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat tomografia komputerowa

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…