Tomografia komputerowa Częstochowa

Tomografia komputerowa Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą tomografia komputerowa w Częstochowie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 200 zł za tomografia komputerowa żuchwy natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 200 zł (tomografia komputerowa żuchwy).

Ile kosztuje tomografia komputerowa w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi tomografia komputerowa w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen tomografia komputerowa w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Tomografia komputerowa szczęki
  Częstochowa, Wodzickiego 43
  350 zł - żuchwa + szczęka; 150 zł - mikrotomografia (5cm x5cm)

  200 zł

 • Tomografia komputerowa żuchwy
  Częstochowa, Wodzickiego 43
  350 zł - żuchwa + szczęka; 150 zł - mikrotomografia (5cm x5cm)

  200 zł

Posiadamy również ofertę w 24 innych miastach. Sprawdź ceny tomografia komputerowa w innych miastach.

Tomografia komputerowa w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Działanie diagnostyki tomografii komputerowej oparte jest na zastosowaniu promieniowania rentgenowskiego, którego skutki niepożądane sprowadzone są dzięki nowoczesnym aparatom TK do minimum. Badanie za pomocą tomografii komputerowej jest szybkie i precyzyjne. Może być wykonane bez środka kontrastowego lub z jego użyciem - wtedy wykorzystywana jest automatyczna strzykawka sprzężona z aparatem TK (pozwalająca na szybkie podanie dożylnych środków kontrastowych). Dodatkowymi badaniami, jakie można wykonać za pomocą tomografu komputerowego, jest obrazowanie naczyń (angio-TK), wirtualne badania endoskopowe (bronchoskopia i kolonoskopia) oraz możliwość trójwymiarowej rekonstrukcji badanych narządów wewnętrznych.

Badanie TK w częstochowskich pracowniach diagnostycznych

Na diagnostykę metodą tomografii komputerowej można udać się do Pracowni Tomografii Komputerowej Med-Sport, mieszczącej się w Częstochowie. Za pomocą tomografu komputerowego radiodiagnosta może wykryć tutaj schorzenia centralnego układu nerwowego, schorzenia narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej, schorzenia układu kostno-stawowego a także patologię naczyniową (badanie z zastosowaniem Angio-TK). Ponadto u pacjenta mogą zostać wykryte choroby gardła i krtani, zatok obocznych nosa a także nieprawidłowości ślinianek czy patologie w obrębie węzłów chłonnych.

Badania, wykonane przy użyciu tomografii komputerowej z kontrastem lub bez środka kontrastowego proponowane są także przez Pracownię Tomografii Komputerowej mieszczącą się w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Pracowania ta, oprócz podstawowych badań TK oraz badań TK z kontrastem, przeprowadza również wielofazowe badanie TK, badanie angio-TK oraz badanie TK ze znieczuleniem. W taki sposób u pacjenta mogą zostać tutaj dokładnie zbadane narządy jamy brzusznej, narządy głowy, klatka piersiowa oraz kości, stawy czy  naczynia.

Badania metodą tomografii komputerowej oferuje także Pracownia Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej, mieszcząca się w placówce Lux Med Diagnostyka w Częstochowie. Wyposażona jest ona w nowoczesny tomograf komputerowy 16-rzędowy GE BrightSpeed Elite. Przy jego wykorzystaniu przeprowadzane są tutaj badania z zakresu: TK jamy brzusznej i jej narządów, TK klatki piersiowej, TK stawów i kości a także TK głowy i narządów znajdujących się w niej.

Pacjenci szukali zabiegu tomografia komputerowa w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat tomografia komputerowa