Lekarze wykonujący usunięcie tłuszczaka w Toruniu

W Toruniu posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa usunięcie tłuszczaka w Toruniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i dermatologa.

prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Clinica Dermatoestetica

8,0 / 10
prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska

dermatolog, wenerolog, alergolog

w Clinica Dermatoestetica

Usunięcie tłuszczaka w Toruniu - gdzie najlepiej?

Tłuszczaki to nowotwory łagodne z tkanki tłuszczowej, mające postać otoczonych torebką łącznotkankową guzków. Zwykle nie są one groźne, ale pojawiają się w miejscach, w których rzucają się w oczy lub powodują dyskomfort, np. plecy. Chirurdzy usuwają tłuszczaki podczas jednodniowego pobytu w szpitalu. Najczęściej wystarcza znieczulenie miejscowe, choć czasem w wyjątkowych przypadkach pacjentom podaje się znieczulenie ogólne. Po zabiegu należy przestrzegać zaleceń lekarza.

Chirurgiczne usunięcie tłuszczaka w toruńskich klinikach

Szpital specjalistyczny Matopat, posiadający Certyfikat Akredytacyjny poświadczający o spełnianiu standardów w kategorii lecznictwo szpitalne, oferuje wycięcie tłuszczaka na oddziale chirurgicznym. Chirurg dr Jacek Piątkowski, który pracuje również w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu, usuwa tu duże kaszaki w warunkach sali operacyjnej. Jego współpracownik dr Grzegorz Jarczyk, specjalista chirurgii ogólnej, wycina torbiele włosowate, powstające najczęściej w okolicach kości ogonowej. W szpitalu Matopat wykonuje się także większe zabiegi, np. laparoskopowa operacja przepukliny z użyciem siatki.

W Prywatnym Centrum Chirurgii Winczakiewicz- Borkiewicz, prowadzącym działalność naukową w zakresie patofizjologii i leczenia żylaków, można umówić się na usunięcie tłuszczaka u dziecka w znieczuleniu miejscowym. Dr Joanna Madej, która jest specjalistką chirurgii i urologii dziecięcej, leczy torbiele pośrodkowe i boczne szyi. Chirurg diagnozuje także naczyniaki u dzieci. Chirurdzy z PCC leczą również ogniskowe schorzenia skóry, takie jak znamiona i brodawki u dorosłych. Chirurg dr Jacek Winczakiewicz , który w 2006 roku uczestniczył w warszawskim sympozjum pt. „Defekty estetyczne twarzy i ciała", wycina włókniaki w ramach chirurgii jednego dnia.

Chirurg ogólny dr Cezary Hałat, członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Anging, konsultuje i kwalifikuje pacjentów do zabiegów usuwania zmian skórnych typu kaszaki i tłuszczaki. Lekarz przyjmuje w dwóch prywatnych gabinetach przy ul. Wybickiego, a także przy ul. Rydygiera. W gabinecie można zapisać się na zabiegi medycyny estetycznej, np. usuwanie zmarszczek toksyną botulinową. Lekarz wykonuje chirurgiczną korektę blizn pourazowych.

W Prywatnych Gabinetach Onkologiczno-Ortopedycznych Novamed można zapisać się na konsultacje z zakresu chirurgii ogólnej lub onkologicznej. Pacjentów przyjmuje chirurg dr Edward Krajewski, który wykonuje biopsje podejrzany zmian tkanki podskórnej. Placówka Novamed oferuje usuwanie zmian łagodnych skóry. Oprócz tego niektóre zmiany mogą zostać poddane elektrokoagulacji lub elektrodyssekcji.

Usunięcie tłuszczaka jest możliwe w szpitalu lecznic Citomed na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej. Wycięcie zmiany następuje w trybie jednodniowym. W Citomed wycina się tzw. modzele i wrastające paznokcie. Placówka otrzymała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością, świadczący o spełnieniu norm ISO 9001:2009 odnośnie świadczeń medycznych m.in. na oddziale konsultacyjno-zabiegowym. Chirurdzy z Citomed usuwają też nieestetyczne guzki powiek.

NZOZ Poradnia Chirurgiczna "Manus", w której pracuje chirurg dr Maciej Rudzki, proponuje usuwanie cyst i torbieli. Do poradni można umówić się na drobne zabiegi chirurgiczne typu wycięcie kaszaka lub zmiany skórnej. Lekarz opracowuje rany ostre i usuwa duże tłuszczaki u dorosłych.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie tłuszczaka w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat usunięcie tłuszczaka

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…