Leczenie ginekomastii Toruń i okolice

Bezpośrednio w Toruniu nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie ginekomastii, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Torunia. Leczenie ginekomastii można przeprowadzić m.in. w Szpital Świętego Łukasza w Bydgoszczy (37 km od Torunia) w cenie 4000 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Leczenie ginekomastii najbliżej Torunia - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie ginekomastii najbliżej Torunia na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 4000 zł za chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej natomiast najwyższa cena w Toruniu wynosi do 14000 zł (chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej).

Ile kosztuje leczenie ginekomastii w najbliższej odległości od Torunia?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie ginekomastii najbliżej Torunia:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie ginekomastii najbliżej Torunia

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowej
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(41 km od Torunia)

  od 4000 zł
  do 14000 zł

 • Chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(41 km od Torunia)

  od 4000 zł
  do 14000 zł

Posiadamy również ofertę w 31 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie ginekomastii w innych miastach.

Leczenie ginekomastii w Toruniu - gdzie najlepiej?

Ginekomastią nazywamy nadmierny rozrost tkanki gruczołowej w obrębie piersi u mężczyzn. Problem ten dotyka zarówno młodych chłopców, jak i mężczyzn w podeszłym wieku. Ginekomastia nie jest chorobą, a symptomem problemów hormonalnych. Jej najczęstsze przyczyny to niedobór męskich hormonów (hipogonandyzm), nadprodukcja estrogenu oraz hiperprolaktynemia (zwiększona produkcja prolaktyny). Istnieje wiele sposobów na zlikwidowanie problemu ginekomastii. Jednym z nich jest leczenie operacyjne, które stosuje się w przypadku ginekomastii o znacznym nasileniu, oraz gdy sposoby farmakologiczne nie przynoszą satysfakcjonujących rezultatów. Zabieg ten wykonuje specjalista chirurg plastyczny przy zastosowaniu znieczulenia ogólnego. Operacyjne leczenie ginekomastii trwa zazwyczaj około 1,5 godziny. Odrębnym problemem jest tzw. ginekomastia tłuszczowa (pseudoginekomastia), która stanowi przerost tkanki tłuszczowej w obrębie piersi i najczęściej spowodowana jest otyłością - taką odmianę ginekomastii można leczyć operacyjnie, ale też za pomocą liposukcji lub lipolizy.

Placówki medyczne w Toruniu, mające w swojej ofercie leczenie ginekomastii

Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii w Toruniu to placówka, mająca w swojej ofercie leczenie ginekomastii tłuszczowej metodą lipolizy. Zabieg ten prowadzi do likwidacji nadmiaru tkanki tłuszczowej, nagromadzonej w danym miejscu. Oprócz leczenia ginekomastii, zabieg lipolizy stosuje się tu w celu zlikwidowania m.in.: tłuszczaków, „podwójnego podbródka”, miejscowych nagromadzeń tkanki tłuszczowej (w okolicach ud ,brzucha, ramion i pośladków) oraz fałdów na plecach.

Prywatne Centrum Chirurgii Winczakiewicz-Borkiewicz w Toruniu ma w swojej ofercie zabieg operacyjnego leczenia ginekomastii, która w placówce może być także usunięta metodą lipolizy iniekcyjnej. W placówce wykonać można szeroki zakres zabiegów chirurgii ogólnej, obejmujących m.in. leczenie chorób sutka i tarczycy.

Leczenie ginekomastii można przeprowadzić także 45 km od Torunia, w Bydgoszczy, gdzie znajduje się ośrodek Centrum Medyczne Bieńkowski. Placówka ta posiada w swojej ofercie leczenie ginekomastii za pomocą liposukcji (odsysania tkanki tłuszczowej). Wybór konkretnej metody (np. Body Jet, Hydro Jet, UAL czy PAL) dokonywany jest przez lekarza specjalistę w czasie trwania konsultacji specjalistycznych.

Więcej na temat leczenie ginekomastii

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…