Obrzezanie w Toruniu - gdzie najlepiej?

Obrzezanie to zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu całego lub części napletka. Wykonuje się go ze względów religijnych lub medycznych, a czasem nawet estetycznych. Operacjami napletka zajmują się zwykle chirurdzy i urolodzy. Zabiegi chirurgiczne okolic intymnych wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, aby wyeliminować odczuwanie bólu. Po zabiegu obrzezania należy przestrzegać zaleceń lekarza. Po krótkim okresie rekonwalescencji można wrócić do codziennych czynności.

Obrzezanie w toruńskich klinikach

Szpital specjalistyczny Matopat oferuje zabieg obrzezania w znieczuleniu miejscowym lub w narkozie. Placówka otrzymała Certyfikat Akredytacyjny, potwierdzający spełnienie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego. Pracuje tu urolog dr Stanisław Kęsy, który posiada również specjalizację chirurgiczną. Lekarz wykonuje także operacyjną plastykę wędzidełka prącia.

Obrzezanie jest możliwe w Prywatnej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Nowak&Nowak, gdzie pracują urolodzy dr Lech Nowak oraz dr Grzegorz Nowak. Lekarze świadczą usługi z zakresu urologii jednego dnia, w ramach której wykonują inwazyjne badania diagnostyczne układu moczowego oraz chirurgiczne zabiegi urologiczne, m.in. operacja wodniaka jądra i usunięcie torbieli najądrza. Pacjenci przychodni mogą umówić się też na nacięcie ujścia zewnętrznego cewki moczowej.

Lekarze z Prywatnego Centrum Chirurgii Winczakiewicz - Borkiewicz (PCC) zajmują się zabiegami urologicznymi u dzieci. Pracuje tu chirurg i urolog dziecięcy dr Joanna Madej, która jednocześnie leczy dzieci na Oddziale Urologii i Chirurgii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu. Dr Madej przeprowadza leczenie zagięcia prącia i zastawki cewki tylnej. W ramach chirurgii dziecięcej, oprócz zabiegu obrzezania, wykonuje operacje żylaków powrózka nasiennego. Warto wspomnieć, że w klinice PCC jest możliwość ratalnego spłacania należności za wykonane zabiegi chirurgiczne.

Chirurg i urolog dr Paweł Brygman, który przyjmuje pacjentów w prywatnym gabinecie w Toruniu, wykonuje w gabinecie drobne zabiegi typu chirurgiczna korekcja krótkiego wędzidełka. Do lekarza mogą zgłosić się też pacjenci ze stulejką, ponieważ dr Brygman wykonuje operacje stulejki w znieczuleniu miejscowym. Lekarz specjalizuje się również w zabiegach zielonym laserem (PVP) gruczołu krokowego.  

Obrzezanie u dzieci przeprowadza także chirurg i urolog dr Dariusz Ratajczak, który pracuje w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu. Lekarz zajmuje się leczeniem chirurgicznym wad wrodzonych i rozwojowych u dzieci oraz wykonuje zabiegi na układzie moczowo-płciowym mało inwazyjnymi metodami, m.in. chirurgia endoskopowa. Szpital jest finalistą w Ogólnopolskim Rankingu Szpitali "Bezpieczny Szpital 2010" w kategorii szpitali publicznych.

W Toruniu działa jeszcze Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nasz Lekarz, gdzie w specjalistycznym gabinecie urologicznym przyjmuje pacjentów urolog dr n. med. Piotr Frąckiewicz, z którym warto skonsultować dolegliwości spowodowane zbyt długim napletkiem lub stulejką, np. nawracające infekcje. Lekarz kwalifikuje pacjentów do zabiegu obrzezania. Jeśli zaś chodzi o dzieci, w przychodni Nasz Lekarz można zapisać się na konsultację z chirurgiem dziecięcym dr Jarosławem Leszniewskim. Placówka posiada Certyfikat ISO 9001:2009.

Pacjenci szukali zabiegu obrzezanie w pobliżu Torunia, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat obrzezanie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…