Licówki zębowe Toruń i okolice

Bezpośrednio w Toruniu nie dysponujemy placówką wykonującą licówki, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Torunia. Licówki można przeprowadzić m.in. w PERIO-DENS w Bydgoszczy (40 km od Torunia) w cenie 2000 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Licówki w Toruniu - gdzie najlepiej?

Licówki należą do uzupełnień protetycznych nowoczesnej stomatologii. Zakładane są w celu poprawy estetyki zębów z przodu - tych, które widać w trakcie mówienia lub uśmiechu. Nakładane są na przedsionkowe powierzchnie zębów po ich ówczesnym zeszlifowaniu (lub bez szlifowania - w zależności od rodzaju zakładanych licówek). Na licówki może zdecydować się pacjent w przypadku przebarwienia zębów (na skutek martwicy lub wady rozwojowej szkliwa), z powodu korekcji kształtu zęba (także jego skróceniu lub wydłużeniu) oraz do zmiany szerokości korony zębowej. Ponadto licówki świetnie nadają się do zasłonięcia złamania siecznego brzegu przedniego zęba.

Licówki w toruńskich gabinetach stomatologicznych

Lekarzem, zajmującym się na terenie Torunia zakładaniem licówek na zęby, jest lek. dent. Iwona Grzeszek, stomatolog ogólny (specjalizacja w 2006 roku), która z zakresu protetyki stomatologicznej odbyła wiele kursów: posiada m.in. certyfikat uczestnictwa w szkoleniu "Szkolenie protetyczne - licówki, włókna szklane" (2007 rok) oraz certyfikat uczestnictwa w seminarium szkoleniowym "Estetyczna odbudowa utraconych tkanek zęba" (Świder, 2004 rok). W swojej praktyce lekarskiej wykonuje licówki  ceramiczne bez szlifowania oraz licówki porcelanowe a także inne uzupełnienia estetyczne zębów, w tym korony protetyczne czy nakładki Inaly i Onlay.

Licówki oferowane są także przez Prywatną Poradnię Stomatologiczną Practik, mieszczącą się w Toruniu. Z proponowanych tu licówek pacjent może wybrać licówki porcelanowe lub licówki kompozytowe. Dostępne są w gabinecie tym również inne uzupełnienia protetyczne z zakresu koron i mostów porcelanowych i pełnoceramicznych, koron akrylowych oraz koron na złocie, a także protez szkieletowych, akrylowych oraz bezklamrowych.

Kolejnym lekarzem, do którego mieszkaniec Torunia lub okolic może udać się zabiegi założenia licówek, jest lek. dent. Adam Burbutowski, stomatolog od 2013 roku, który w praktyce lekarskiej stomatologicznej specjalizuje się w leczeniu protetycznym (także w chirurgii stomatologicznej i stomatologii zachowawczej z endodoncją). Można u niego poddać się założeniu licówki ceramicznej oraz korony porcelanowej i korony porcelanowej na metalu a także Onlay ceramicznego i kompozytowego. Ponadto oferuje swoim pacjentom protezy akrylowe, szkieletowe, wkłady koronowo-korzeniowe oraz podściele elastyczne czy trwałe.

 

Więcej na temat licówki

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…