Leczenie ginekomastii Częstochowa

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Leczenie ginekomastii Częstochowa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie ginekomastii w Częstochowie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 8000 zł za chirurgiczne leczenie ginekomastii tłuszczowej natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 16000 zł (chirurgiczne leczenie ginekomastii gruczołowo – tłuszczowej).

Ile kosztuje leczenie ginekomastii w Częstochowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie ginekomastii w Częstochowa placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie ginekomastii w Częstochowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 29 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie ginekomastii w innych miastach.

Leczenie ginekomastii w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Ginekomastia, czyli nadmierny rozrost tkanki gruczołowej męskiego gruczołu piersiowego, może pojawiać się jako zaburzenie okresu dojrzewania i zwykle wtedy ustępuje samoistnie. Jednym z najczęściej spotykanych schorzeń jest jednak ginekomastia idiopatyczna, która pojawia się u dorosłych mężczyzn i wówczas wymaga leczenia.  W przypadku stwierdzenia przyczyny, np. hipergonadyzmu lub andropauzy, podaje się testosteron, w farmakoterapii ginekomastii stosowany jest także antyestrogeny - w przypadkach, gdy etiologia schorzenia nie jest wyjaśniona. W pozostałych przypadkach, gdy usunięcie ginekomastii tą metodą nie jest możliwe, po odpowiedniej diagnostyce i wykluczeniu m. in. zmian nowotworowych, wykonuje się chirurgiczny zabieg.

Leczenie ginekomastii w Częstochowie

Ginekomastia, redukcja lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, a także leczenie cellulitu to tylko niektóre wskazania do zastosowania lipolizy iniekcyjnej, którą oferuje Instytut Kosmetologii Estetycznej i Hirudoterapii MedicalArt.  Mezoterapia lipolityczna wykonywana jest tu z użyciem preparatu Dermaheal LL, z wykorzystaniem aktywnych składników takich jak Phosphatydylocholine, który powoduje rozpad  tłuszczy i ich wydalanie z organizmu, L-Carnityne odpowiadający za transport tłuszczy i ich rozpad, oraz Decapeptide-4 (CG-IDP2) – stosowany wspomagająco w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Operacyjne leczenie ginekomastii gruczołowej oraz  lipomastii (ginekomastia rzekoma) oferuje w swojej praktyce lek. med. Anna Olender, specjalista chirurgii plastycznej, która w trakcie praktyki zawodowej wykonała już ponad 3000 zabiegów, z czego połowę stanowią procedury chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej. Ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach na Wydziale Lekarskim i doskonaliła swoje umiejętności m.in. pod kierownictwem prof. dr hab. doktora h. c. Kazimierza Kobusa w Polanicy Zdroju. Certyfikowana z zakresu chirurgii estetycznej, chirurgii plastycznej, chirurgii piersi oraz mikrochirurgii, jest członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Schorzeniami gruczołów wydzielania wewnętrznego, m.in. spowodowanych zaburzeniami gruczołów płciowych (jądra) zajmują się specjaliści Poradni endokrynologicznej Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum. Zakres świadczeń poradni obejmuje diagnostykę, leczenie i profilaktykę zaburzeń hormonalnych, w tym także choroby gonad (andropauza, zaburzenia dojrzewania płciowego), zespoły androgenne (nadmierne owłosienie, łysienie, trądzik) oraz ginekomastię i zaburzenia męskiej płodności.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie ginekomastii w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat leczenie ginekomastii

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…