Operacja usunięcia tarczycy Łódź

Życie po całkowitym usunięciu tarczycy nie musi być trudne, ważne jest jednak, by przestrzegać zaleceń lekarza. Dobrego specjalistę, który podejmie się operacji tarczycy, znajdziesz na poniższej liście 2 łódzkich klinik. Porównasz tu również ceny poszczególnych zabiegów. Z nami wygodnie zapiszesz się zarówno na wizytę konsultacyjną, jak i sam zabieg!

Operacja usunięcia tarczycy Łódź - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacja usunięcia tarczycy w Łodzi na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 7000 zł za wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie natomiast najwyższa cena w Łodzi wynosi do 7000 zł (wycięcie tarczycy częściowe chirurgicznie).

Ile kosztuje operacja usunięcia tarczycy w Łodzi?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja usunięcia tarczycy w łódzkich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacja usunięcia tarczycy w Łodzi

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny operacja usunięcia tarczycy w innych miastach.

Operacja usunięcia tarczycy w Łodzi - gdzie najlepiej?

Leczenie operacyjne tarczycy polega na wycięciu płata tarczycy z pozostawieniem zdrowej części gruczołu lub usunięciu całego chorobowo zmienionego miąższu gruczołu. Zabieg operacyjny polega na wykonaniu 4-5 cm cięcia u podstaw szyi (cięcie kołnierzowe niskie) z założeniem plastycznego szwu, który po kilku tygodniach staje się praktycznie niewidoczny. Po zabiegu, w obszarze usuniętej tarczycy zakładany jest dren, który zostaje usunięty zwykle w ciągu doby. Okres hospitalizacji jest uzależniony od przebiegu operacji i przeciętnie trwa 2-3 doby.

Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Kadra w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Wskazania do wycięcia tarczycy

Wole guzowate, miąższowe lub zamostkowe, guzki tarczycy, rak tarczycy oraz stany zapalne gruczołu to tylko niektóre wskazania do chirurgicznego usunięcia tarczycy. Operację wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, a jej zakres obejmuje oba płaty tarczycy lub tylko ich część zawierającą niepokojące zmiany, w tym guzki. W takiej sytuacji pozostawia się niewielką ilość tkanki tarczycy na jej tylnej powierzchni (resekcja subtotalna). Każdą usuniętą zmianę przekazuje się do badania histopatologicznego w celu potwierdzenia lub wykluczenia obecność raka tarczycy, co warunkuje dalsze metody leczenia pacjenta.

Operacja tarczycy w Łodzi

Centrum Medyczne Euromed zlokalizowane w dzielnicy Polesie jest w stanie zaproponować swoim pacjentom całkowitą resekcję tarczycy. Operację przeprowadza tu prof. nadzw. dr hab. n. med. Jacek Śmigielski, chirurg ogólny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, który swoje umiejętności doskonalił w renomowanych polskich i zagranicznych ośrodkach medycznych. Centrum Medyczne Med-Gastr (dzielnica Bałuty) oferuje także częściowe wycięcie tarczycy lub usunięcie jednego płata gruczołu. Odpowiedni dla danego pacjenta zakres zabiegu dobiera tak zwany lekarz od tarczycy (endokrynolog) w trakcie wizyty konsultacyjnej.

Pozostałe łódzkie placówki

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Operacje tarczycy wykonują także lekarze Oddziału Chirurgii Ogólnej Centrów Medycznych Medyceusz. Jednostka specjalizuje się w operacjach laparoskopowych, realizowanych w pełnym zakresie oferty, komercyjnie oraz w ramach umowy z NFZ. Usługi medyczne w zakresie Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Oddziału Chirurgii Jednego Dnia objęte są europejskim certyfikatem jakości SAI Global ISO 9001.

Operację całkowitego lub prawie całkowitego usunięcia gruczołu tarczowego (tyreoidektomia/subtotalna tyreoidektomia) przeprowadzają także specjaliści Oddziału Chirurgii Ogólnej Szpitala Salve. Po zabiegu na 24 godziny zakładany jest dren, a usuniętą tkankę wysyła się do badania histopatologicznego. Zabieg w znieczuleniu ogólnym przeprowadzany jest po wcześniejszej kwalifikacji. Większość procedur oferowanych na Oddziale jest realizowana małoinwazyjną techniką laparoskopową, zarówno w ramach NFZ, jak i komercyjnie.

Ile kosztuje operacja tarczycy w Łodzi?

Ceny usunięcia tarczycy w Łodzi zaczynają się od 3800 zł. Ostateczny koszt zabiegu jest uzależniony przede wszystkim od jego zakresu. Najdroższa jest całkowita resekcja tarczycy, która wiąże się z wydatkiem rzędu 4000 zł.

Pacjenci szukali zabiegu operacja usunięcia tarczycy w pobliżu Łodzi, w miejscowościach: Konstantynów Łódzki, Zgierz, Pabianice, Łask, Piotrków Trybunalski, Bełchatów oraz Tomaszów Mazowiecki.

Więcej na temat operacja usunięcia tarczycy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…