Operacja usunięcia tarczycy Kraków

Borykasz się z chorobą tarczycy, która kwalifikuje Cię do jej wycięcia? Szukasz specjalisty, z którym mógłbyś skonsultować zasadność przeprowadzenia operacji? Wybrać odpowiednią placówkę pomoże Ci poniższa lista 1 krakowskich klinik, które mają w swojej ofercie wycięcie tarczycy. Zapoznaj się z cennikami oraz profilami lekarzy, a następnie wygodnie zapisz się na wizytę!

Operacja usunięcia tarczycy Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacja usunięcia tarczycy w Krakowie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 9500 zł za wycięcie płata tarczycy chirurgicznie natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 15700 zł (wycięcie tarczycy całkowite endoskopowo).

Ile kosztuje operacja usunięcia tarczycy w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja usunięcia tarczycy w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacja usunięcia tarczycy w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie
  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Radykalne usunięcie tarczycy wraz z węzłami chłonnymi - od 12500 zł

  od 12000 zł
  do 12000 zł

 • Wycięcie tarczycy całkowite endoskopowo
  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Operacja endoskopowa tarczycy bez blizn z dostępu przez przedsionek jamy ustnej (TOETVA) z neuromonitoringiem nerwów krtaniowych

  od 15700 zł
  do 15700 zł

 • Wycięcie płata tarczycy chirurgicznie
  Kraków, Kostrzewskiego 47

  od 9500 zł
  do 9500 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny operacja usunięcia tarczycy w innych miastach.

Operacja usunięcia tarczycy w Krakowie - gdzie najlepiej?

Większość schorzeń tarczycy wynika z jej nadczynności lub niedoczynności. Są jednak pacjenci, u których zdiagnozowano wole guzowate lub guz z zagrożeniem złośliwej transformacji. Wszystkie tego typu zmiany, którym towarzyszy deformacja szyi lub ucisk w okolicy przełyku, są wskazaniem do leczenia operacyjnego tarczycy, które polega na usunięciu płata tarczycy z pozostawieniem zdrowych tkanek lub całej tarczycy.

Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach Gabinet zabiegowy w Szpital na Klinach

Gdzie na usunięcie tarczycy w Krakowie?

W Szpitalu na Klinach (dzielnica Swoszowice), który dołączył do Kliniki.pl wiosną 2019 roku, pacjenci mogą poddać się chirurgicznemu usunięciu płata tarczycy lub całkowitej resekcji tego gruczołu. W ofercie placówki znajduje się także wycięcie torbieli włosowej okolicy krzyżowej lub powikłanej okolicy krzyżowej. Położony w dzielnicy Prądnik Czerwony ośrodek CliniCare jest w stanie zaproponować swoim pacjentom leczenie guzków tarczycy etanolem. Metoda ta polega na wstrzyknięciu 70% alkoholu etylowego do guzka tarczycy, co powoduje zniszczenie jego tkanki, zmniejsza go i powoduje zaprzestanie przez niego produkcji hormonów. Co ciekawe, zabieg ten zapobiega również przyszłemu wzrostowi guzka.

Kwalifikacja do wycięcia tarczycy

Operacja tarczycy to zabieg, na który pacjenta kieruje tak zwany lekarz od tarczycy, czyli endokrynolog. W ramach kwalifikacji do procedury należy wykonać badanie tsh, a także sprawdzić poziom hormonów tarczycy - trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Kolejnym istotnym krokiem jest USG tarczycy. Badanie to pozwala ocenić jej wielkość, kształt oraz strukturę gruczołu, a także to, czy znajdują się w nim guzki. W razie wykrycia jakichkolwiek niepokojących zmian, należy wykonać biopsję tarczycy.

Popularne kliniki w Małopolsce, w których można usunąć tarczycę, to:

 • Szpital św. Rafała (Podgórze)
 • SCM Specjalistyczne Centrum Medyczne Chirurgii Małoinwazyjnej (Grzegórzki)

Pozostałe krakowskie kliniki

Kadra w Szpital na Klinach Kadra w Szpital na Klinach

Leczenie operacyjne tarczycy, które realizuje Klinika Chirurgii Endokrynologicznej Collegium Medicum UJ, polega na wycięciu zmienionego chorobowo gruczołu z pozostawieniem zdrowego fragmentu. W przypadku stwierdzenia zmian złośliwych, procedura przewiduje możliwość wykonania powtórnego zabiegu i usunięciu pozostałego fragmentu tarczycy.

W zabiegach z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej i endokrynologicznej, w szczególności w operacjach tarczycy i przytarczyc, specjalizuje się dr hab. med. Marcin Barczyński, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej. Członek European Society of Endocrine Surgeons świadczy specjalistyczne konsultacje i kwalifikacje do leczenia operacyjnego, a zabiegi, które wykonuje, obejmują diagnostyczne wycięcie płata tarczycy z guzem oraz całkowite jej wycięcie z powodu wola nienowotworowego.

Operacje tarczycy, przytarczyc i nadnerczy wykonuje również zespół Oddziału Chirurgii Ogólnej Wielospecjalistycznego Szpitala im. Stanley Dudricka w Skawinie, a zakres leczenia obejmuje wole guzkowe, wole nadczynne z objawami ucisku lub podejrzeniem o proces nowotworowy. Leczenie wiąże się z wycięciem gruczołu z pozostawieniem zdrowego fragmentu tarczycy bądź z tyreoidektomią – całkowitym wycięciem tarczycy.

Ile kosztuje operacja tarczycy w Krakowie?

Za wycięcie tarczycy w Krakowie zapłacimy od 4000 zł wzwyż. Najdroższą procedurą jest całkowita resekcja gruczołu - kosztuje ona 6100 zł. 

Pacjenci szukali zabiegu operacja usunięcia tarczycy w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat operacja usunięcia tarczycy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…