Operacja usunięcia tarczycy Katowice

Borykasz się z problemami z tarczycą i rozważasz jej wycięcie? Chciałbyś skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem, który specjalizuje się w takich zabiegach? Jesteś w dobrym miejscu! Zapoznaj się z poniższą listą 2 śląskich placówek, które oferują swoim pacjentom wycięcie tarczycy. Nie zwlekaj i jeszcze dziś zapisz się konsultację ze specjalistą za pośrednictwem naszego portalu!

Lekarze wykonujący operacja usunięcia tarczycy w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa operacja tarczycy w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

dr n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

ocena 4,7 / 5  (74 opinii)
dr n. med. Józef Kurek

chirurg ogólny

w AVIMED

ocena 4,2 / 5  (5 opinii)
lek. Jacek Bołądź

chirurg ogólny

w AVIMED

Operacja usunięcia tarczycy Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacja usunięcia tarczycy w Katowicach na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 4200 zł za wycięcie płata tarczycy chirurgicznie natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 7850 zł (wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie).

Ile kosztuje operacja usunięcia tarczycy w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja usunięcia tarczycy w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacja usunięcia tarczycy w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie
  Katowice, Brzozowa 54
  SUBTOTALNA (całkowita) RESEKCJA TARCZYCY + neuromonioring

  7850 zł

 • Wycięcie płata tarczycy chirurgicznie
  Katowice, Brzozowa 54
  USUNIĘCIE JEDNEGO PŁATA GRUCZOŁU TARCZOWEGO (Hemistumectomia) + neuromonitoring

  7050 zł

  Katowice, Gliwicka 159

  4200 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny operacja usunięcia tarczycy w innych miastach.

Operacja usunięcia tarczycy w Katowicach - gdzie najlepiej?

Do chorób tarczycy, z którymi pacjent powinien udać się do lekarza, należą: nadczynność tarczycy (np. wole guzkowate, choroba Gravesa-Basedow), niedoczynność tarczycy, gruczolak tarczycy (pojedynczy lub mnogi nowotwór łagodny) oraz rak tarczycy. Chirurgicznej interwencji wymaga przerośnięte wole tarczycy, którego nie można wyleczyć zachowawczo - przeważnie chirurg wycina wtedy tylko część tarczycy oraz nowotwór gruczołu tarczowego - wtedy tarczycę usuwa się w całości. Takie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym - poprzez poprzeczne nacięcie u nasady szyi wycina się i wyciąga chorobowo zmienioną tarczycę.

Gabinet zabiegowy w AVIMED Gabinet zabiegowy w AVIMED

Gdzie na wycięcie tarczycy w Katowicach?

W zależności od tego, z jaką chorobą tarczycy boryka się pacjent, specjalista może zalecić mu różne warianty operacji tarczycy. Częściowemu lub całkowitemu usunięciu gruczołu można się poddać w położonej w dzielnicy Panewniki Euroklinice. W placówce, która dołączyła do nas z końcem 2018 roku, operacje tego rodzaju przeprowadza lek. Jerzy Wilgus. W klinice AVIMED (Załęże) dodatkowo można zdecydować się na wycięcie jednego płata tarczycy. Zabiegi w tej placówce wykonują dr n. med. Józef Kurek oraz lek. Jacek Bołądź - chirurdzy ogólni.

Powikłania pooperacyine po usunięciu tarczycy

W Klinice Chirurgii Mazan (Wełnowiec) możliwe jest wycięcie tarczycy z neuromonitoringiem nerwów krtaniowych. Technologia ta zapobiega wystąpieniu pooperacyjnego powikłania, jakim jest porażenie nerwu krtaniowego wstecznego. Choć zabieg wiąże się z ryzykiem także innych komplikacji (np. stanu zapalnego, uszkodzenia sąsiednich narządów czy krwiaka), szacuje się, że całkowita możliwość ich wystąpienia nie przekracza 5%. Po zabiegu należy pozostawać pod stałą opieką endokrynologa. Pomoże to uniknąć niechcianych komplikacji i szybko wrócić do formy.

Pozostałe śląskie placówki

Gabinet zabiegowy w AVIMED Gabinet zabiegowy w AVIMED

Lekarzem zajmującym się na terenie Katowic zabiegami chirurgicznymi usunięcia tarczycy, jest dr n. med. Józef Kurek, chirurg ogólny. Wykonuje on zarówno operację usunięcia całej tarczycy, jak i tylko jej zmienionej chorobowo części. Kolejnym lekarzem, do którego może udać się pacjent z Katowic i okolic na leczenie operacyjne chorób tarczycy, jest dr n. med. Bogusław Mąka, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Lekarz ten zajmuje się również chirurgią onkologiczną innych narządów, w tym nowotworami głowy i szyi, rakiem żołądka, jelita grubego i odbytnicy a także leczeniem skojarzonym nowotworów. 

Ile kosztuje operacja tarczycy w Katowicach?

Ceny wycięcia tarczycy w Katowicach zaczynają się już od 4200 zł za chirurgiczne wycięcie jednego płata. Najdroższe jest wycięcie tarczycy z neuromonitoringiem. Taki zabieg kosztuje od 7050 zł wzwyż.

Pacjenci szukali zabiegu operacja usunięcia tarczycy w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat operacja usunięcia tarczycy