Operacja usunięcia tarczycy Katowice

Borykasz się z problemami z tarczycą i rozważasz jej wycięcie? Chciałbyś skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem, który specjalizuje się w takich zabiegach? Jesteś w dobrym miejscu! Zapoznaj się z poniższą listą 1 śląskich placówek, które oferują swoim pacjentom wycięcie tarczycy. Nie zwlekaj i jeszcze dziś zapisz się konsultację ze specjalistą za pośrednictwem naszego portalu!

Lekarze wykonujący operacja usunięcia tarczycy w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa operacja tarczycy w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i proktologa.

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

9,3 / 10

Operacja usunięcia tarczycy Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacja usunięcia tarczycy w Katowicach na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 11000 zł za wycięcie płata tarczycy chirurgicznie natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 12500 zł (wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie).

Ile kosztuje operacja usunięcia tarczycy w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja usunięcia tarczycy w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacja usunięcia tarczycy w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Wycięcie tarczycy całkowite chirurgicznie
  Katowice, Brzozowa 54
  subtotalna (całkowita) resekcja tarczycy + neuromonioring

  12500 zł

 • Wycięcie płata tarczycy chirurgicznie
  Katowice, Brzozowa 54
  usunięcie jednego płata gruczołu tarczowego (hemistumectomia) + neuromonitoring

  11000 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny operacja usunięcia tarczycy w innych miastach.

Operacja usunięcia tarczycy w Katowicach - gdzie najlepiej?

Do chorób tarczycy, z którymi pacjent powinien udać się do lekarza, należą: nadczynność tarczycy (np. wole guzkowate, choroba Gravesa-Basedow), niedoczynność tarczycy, gruczolak tarczycy (pojedynczy lub mnogi nowotwór łagodny) oraz rak tarczycy. Chirurgicznej interwencji wymaga przerośnięte wole tarczycy, którego nie można wyleczyć zachowawczo - przeważnie chirurg wycina wtedy tylko część tarczycy oraz nowotwór gruczołu tarczowego - wtedy tarczycę usuwa się w całości. Takie zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym - poprzez poprzeczne nacięcie u nasady szyi wycina się i wyciąga chorobowo zmienioną tarczycę.

Gdzie na wycięcie tarczycy w Katowicach?

W zależności od tego, z jaką chorobą tarczycy boryka się pacjent, specjalista może zalecić mu różne warianty operacji tarczycy. Częściowemu lub całkowitemu usunięciu gruczołu można się poddać w położonej w dzielnicy Panewniki Euroklinice. W placówce, która dołączyła do nas z końcem 2018 roku, operacje tego rodzaju przeprowadza lek. Jerzy Wilgus. W klinice AVIMED (Załęże) dodatkowo można zdecydować się na wycięcie jednego płata tarczycy. Zabiegi w tej placówce wykonują dr n. med. Józef Kurek oraz lek. Jacek Bołądź - chirurdzy ogólni.

Powikłania pooperacyine po usunięciu tarczycy

W Klinice Chirurgii Mazan (Wełnowiec) możliwe jest wycięcie tarczycy z neuromonitoringiem nerwów krtaniowych. Technologia ta zapobiega wystąpieniu pooperacyjnego powikłania, jakim jest porażenie nerwu krtaniowego wstecznego. Choć zabieg wiąże się z ryzykiem także innych komplikacji (np. stanu zapalnego, uszkodzenia sąsiednich narządów czy krwiaka), szacuje się, że całkowita możliwość ich wystąpienia nie przekracza 5%. Po zabiegu należy pozostawać pod stałą opieką endokrynologa. Pomoże to uniknąć niechcianych komplikacji i szybko wrócić do formy.

Pozostałe śląskie placówki

Lekarzem zajmującym się na terenie Katowic zabiegami chirurgicznymi usunięcia tarczycy, jest dr n. med. Józef Kurek, chirurg ogólny. Wykonuje on zarówno operację usunięcia całej tarczycy, jak i tylko jej zmienionej chorobowo części. Kolejnym lekarzem, do którego może udać się pacjent z Katowic i okolic na leczenie operacyjne chorób tarczycy, jest dr n. med. Bogusław Mąka, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii onkologicznej. Lekarz ten zajmuje się również chirurgią onkologiczną innych narządów, w tym nowotworami głowy i szyi, rakiem żołądka, jelita grubego i odbytnicy a także leczeniem skojarzonym nowotworów. 

Ile kosztuje operacja tarczycy w Katowicach?

Ceny wycięcia tarczycy w Katowicach zaczynają się już od 4200 zł za chirurgiczne wycięcie jednego płata. Najdroższe jest wycięcie tarczycy z neuromonitoringiem. Taki zabieg kosztuje od 7050 zł wzwyż.

Pacjenci szukali zabiegu operacja usunięcia tarczycy w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat operacja usunięcia tarczycy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…