Operacja usunięcia tarczycy Częstochowa

Nadczynność tarczycy, Hashimoto i wole tarczycy to tylko niektóre choroby dotyczące tego gruczołu. Choć zazwyczaj można wyleczyć je odpowiednimi środkami farmakologicznymi, czasami potrzebna jest także operacja. W Częstochowie można wykonać ją w 1 klinikach, których listę prezentujemy poniżej. Nie zwlekaj i jeszcze dziś zapisz się konsultację z wybranym specjalistą!

Lekarze wykonujący operacja usunięcia tarczycy w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa operacja tarczycy w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego.

dr n. med. Zbigniew Jabłonka

chirurg ogólny

w Gabinet chirurgiczny dr Zbigniew Jabłonka

9,8 / 10

Operacja usunięcia tarczycy w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Zastosowanie leczenia operacyjnego tarczycy staje się konieczne w przypadku m.in. zmian nowotworowych, ucisku wola tarczycy na tchawicę oraz zaburzeń przełykania spowodowanych uciskiem przełyku. Najczęściej w czasie operacji usuwa się prawie w całości oba płaty tarczycy, choć możliwe jest także jej całkowite usunięcie lub wycięcie jednego płata gruczołu.

Stoł operacyjny w gabinecie dr Zbigniewa Jabłonki Stoł operacyjny w gabinecie dr Zbigniewa Jabłonki

Gdzie na wycięcie tarczycy w Częstochowie?

Osoby zmagające się z chorobami tarczycy mogą poszukać pomocy u dr n. med. Zbigniewa Jabłonki, specjalisty chirurgii ogólnej, członka Oddziału Śląskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. Wykonać u niego można zarówno USG, jak i biopsję tarczycy. Po zakwalifikowaniu do operacji, pacjenci dra Jabłonki mogą poddać się całkowitemu lub częściowemu wycięciu tarczycy, a także usunięciu jednego płata gruczołu. Dr Jabłonka to chirurg z ponad 33-letnim doświadczeniem zawodowym. Swój prywatny gabinet chirurgiczny prowadzi z kolei od ponad 20 lat.

Usunięcie tarczycy. Skutki zabiegu

Osoby po całkowitym usunięciu tarczycy, a także niektórzy pacjenci po częściowej resekcji gruczołu, przez resztę życia muszą przyjmować leki mające na celu zastąpienie tyroksyny - to dlatego, że dochodzi u nich do niedoczynności tarczycy różnego stopnia. Właśnie dlatego tak ważne są regularne kontrole po operacji. Dzięki nim tak zwany lekarz od tarczycy będzie mógł wdrożyć odpowiednie leczenie. Gdzie jeszcze w Częstochowie można liczyć na taką pomoc? Operacje tarczycy przeprowadzane są w SURGICA Pawełczak - placówce o nowoczesnym wyposażeniu i niezwykle bogatej ofercie zabiegowej.

Pozostałe częstochowskie placówki

Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki Gabinet zabiegowy dr Zbigniewa Jabłonki

Operacje tarczycy wykonuje lek. med. Andrzej Chmielarz, chirurg ogólny i chirurg onkolog. Pacjenci udać się do niego mogą na usunięcie nowotworów tarczycy, jego oferta obejmuje też usunięcie nowotworów skóry, amputację piersi z powodu nowotworu złośliwego (w razie możliwości zabiegi oszczędzające gruczoł sutkowy) oraz usunięcie węzłów chłonnych z okolicy nowotworu.

W Częstochowie w swojej ofercie leczenie i operacje tarczycy posiada także Centrum Medyczne Klara. W placówce pacjenci poddać się mogą operacji całkowitego lub częściowego wycięcia tarczycy, przeprowadzane są tu również inne procedury z zakresu chirurgii ogólnej. Do Centrum udać się można na klasyczne lub laparoskopowe wycięcie pęcherzyka żółciowego, usunięcie wyrostka robaczkowego (klasycznie lub laparoskopowo) oraz wycięcie tłuszczaka lub guza tkanki podskórnej, a także na operacje żylaków (wycięcie żylaków kończyny dolnej z safenektomią), operacje piersi (np. wycięcie łagodnej zmiany piersi, kwadrantektomia i wycięcie węzłów chłonnych pachowych).

Ile kosztuje operacja tarczycy w Częstochowie?

Wpływ na cenę wycięcia tarczycy ma wiele czynników, dlatego ciężko jest podać ostateczny koszt takiej operacji. Pacjent może go poznać podczas kwalifikacji do zabiegu w wybranej przez siebie placówce.

Pacjenci szukali zabiegu operacja usunięcia tarczycy w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat operacja usunięcia tarczycy

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…