Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący obrzezanie w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 4 różnych placówkach. Usługa obrzezanie w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez urologa.

prof. dr hab. n. med. Andrzej Paradysz

chirurg ogólny, urolog, urolog dziecięcy

w AVIMED

8,5 / 10
dr n. med. Mateusz Marcinek

urolog

w Centrum Lekarskie Alfa

Obrzezanie Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą obrzezanie w Katowicach na podstawie cenników z 4 placówek. Najniższa cena to 1800 zł za obrzezanie całkowite natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 2600 zł (obrzezanie całkowite).

Ile kosztuje obrzezanie w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi obrzezanie w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen obrzezanie w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 38 innych miastach. Sprawdź ceny obrzezanie w innych miastach.

Obrzezanie w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa Gabinet zabiegowy w Centrum Lekarskie Alfa

Obrzezanie mężczyzn współcześnie przeprowadza się nie tylko z przyczyn medycznych, ale również religijnych i higienicznych. Najczęściej wykonuje się je z powodu pozapalnej lub wrodzonej stulejki. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, przewodowym bądź miejscowym. Procedura polega na wycięciu części napletka (obrzezanie częściowe) lub całego (obrzezanie całkowite). Trwa od 30 do 75 minut i kończy się założeniem na ranę pozabiegową rozpuszczalnych szwów.

Po zabiegu może utrzymywać się niewielka bolesność i obrzęk, który powinien minąć po 3-4 tygodniach. Przez okres miesiąca pacjent powinien powstrzymywać się od współżycia, w tym czasie zaleca się mu również stosowanie przepisanych przez lekarza maści i preparatów.

Uznani chirurdzy i urolodzy z Katowic

Mężczyźni, którzy chcą przejść zabieg obrzezania w Katowicach, mają dość duży wybór. W mieście nie brakuje znakomicie wykształconych chirurgów i specjalistów urologii. Jednym z polecanych katowickich lekarzy zajmujących się zabiegami obrzezania jest dr hab. n. med. Wojciech Szewczyk z NZOZ Altermed. Przeprowadza operacje w ramach leczenia stulejki, a prócz obrzezania proponuje pacjentom również mniej inwazyjny zabieg plastyki. Do jego zawodowych zainteresowań należy m.in. łagodny rozrost stercza, diagnostyka nowotworów układu moczowego, a także zagadnienia związane z leczeniem kamicy nerkowej. Obecnie dr Szewczyk obejmuje stanowisko asystenta Klinicznego Oddziału Urologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykonuje zabiegi również w Klinice Jednego Dnia Traf-Med. Ośrodek oferuje pacjentom zabiegi małej chirurgii, a także operacje spodziectwa i wszczepiania protez jądra. Do zespołu medycznego placówki należy również dr n. med. Jarosław Słota, chirurg i proktolog, oraz dr n. med. Bożena Zapatka, chirurg dziecięcy i urolog.

Przeprowadzaniem obrzezania zajmuje się również dr Kazimierz Swoboda, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Przyjmuje pacjentów w katowickiej Klinice 2000, ośrodku, w którym wszystkie wymagane badania wykonywane są na miejscu. Usługa jest przeprowadzana w ramach leczenia stulejki – chorzy przechodzą w klinice operację plastyczną poszerzającą ujście napletka, a na życzenie pacjenta chirurg wykonuje zabieg całkowitego usunięcia napletka (obrzezanie całkowite). Operacje przeprowadza także dr Dariusz Giełzak.

Kolejnym lekarzem cieszącym się dobrą renomą wśród pacjentów jest dr Zbigniew Mazan (Klinika Chirurgii Mazan), chirurg plastyczny. W swoim gabinecie zajmuje się plastyką narządów płciowych mężczyzn, oferując zdecydowanym na cyrkumcyzję obrzezanie całkowite i częściowe. Dr Mazan to chirurg z wieloletnim stażem zawodowym – doświadczenie zdobywał m.in. na Oddziale Chirurgii Plastycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu.

Kliniki, w których wykonuje się obrzezanie

Gabinet zabiegowy w AVIMED Gabinet zabiegowy w AVIMED

Taką formę leczenia oferuje również dr Henryk Mekle z Centrum Estetyki Ciała. Jego pacjenci mogą poddać się zabiegowi plastycznemu poszerzającemu ujście napletka, zaś przy bardziej zaawansowanej stulejce przechodzą operację chirurgicznego usunięcia części bądź całości napletka. Dr Mekle prowadzi w Katowicach jeszcze jeden ośrodek – wielospecjalistyczną przychodnię lekarską NZOZ Mekmed, w którym obrzezanie wykonuje się w ramach tzw. małej chirurgii, podobnie jak operację przepukliny pachwinowej i wnętrostwa. Pacjenci Centrum mogą poddać się zabiegowi także u lek. med. Andrzeja Grabarczyka, członka Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital im. Prof. Emila Michałowskiego, ośrodek usytuowany w centrum Katowic, posiada możliwość diagnostyki urologicznej w pełnym zakresie (zarówno rentgenowskiej, jak i ultrasonograficznej). Pacjenci Poradni Urologicznej mogą się poddać specjalistycznym badaniom przezodbytniczym oraz skorzystać z kolorowego Power Dopplera. Łącznie Poradnia zatrudnia 12 lekarzy, w tym 6 z tytułem doktora nauk medycznych. Przeprowadzają obrzezanie w ramach leczenia objawów stulejki, prócz tego oferują pacjentom szereg innych zabiegów ambulatoryjnych w zakresie urologii.

Jeszcze jedną katowicką kliniką, w której mężczyzna zdecydowany na zabieg obrzezania znajdzie pomoc, jest Prywatna Przychodnia Lekarska Kriomed. Ośrodek posiada kontrakt z NFZ, a także własne zaplecze zabiegowe i laboratoryjne.

Pacjenci szukali zabiegu obrzezanie w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Zawiercie oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat obrzezanie

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…