Operacja i leczenie barku Poznań i okolice

Bezpośrednio w Poznaniu nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie barku, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Poznania. Operacje i leczenie barku można przeprowadzić m.in. w Medicus Bonus Środa Wielkopolska Środa Wielkopolska (31 km od Poznania) w cenie 1000 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie barku najbliżej Poznania - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie barku najbliżej Poznania na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 4000 zł za artroskopia diagnostyczna stawu barkowego natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 9500 zł (artroskopowe leczenie nawykowego zwichnięcia stawu barkowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie barku w najbliższej odległości od Poznania?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie barku najbliżej Poznania:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie barku najbliżej Poznania

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Artroskopia diagnostyczna stawu barkowego
  Środa Wielkopolska, Armii Poznań 3(31 km od Poznania)

  4000 zł

 • Artroskopowe leczenie nawykowego zwichnięcia stawu barkowego
  Środa Wielkopolska, Armii Poznań 3(31 km od Poznania)
  do ceny zabiegu należy doliczyć koszt implantów

  9500 zł

 • Operacyjne leczenie uszkodzenia stożka rotatorów
  Środa Wielkopolska, Armii Poznań 3(31 km od Poznania)
  do ceny zabiegu należy doliczyć koszt implantów

  od 4500 zł
  do 8500 zł

Posiadamy również ofertę w 22 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie barku w innych miastach.

Operacje i leczenie barku w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Staw barkowy zbudowany jest z kości ramiennej, obojczyka i łopatki a także z wyrostku barkowego łopatki, ścięgien mięśni stożka rotarów oraz kaletki maziowej. W zależności od rodzaju schorzenia czy uszkodzeń poszczególnych elementów stawu i zaburzenia ich wspólnej pracy, lekarz ortopeda może podjąć odpowiednie leczenie zachowawcze lub operacyjne. Najczęstszym zabiegiem operacyjnym, wykonywanym w obrębie stawu barkowego jest artroskopia barku, w czasie której można m.in. naprawić więzadło lub uszkodzone ścięgna, usunąć tkankę zapalną lub luźną chrząstkę a także naprawić powracające zwichnięcie barku.

Leczenie schorzeń i urazów barku u poznańskich ortopedów

Na zabiegi ortopedyczne z zakresu leczenia i rekonstrukcji stawu barkowego zaprasza do Poznania dr hab. n. med. Przemysław Lubiatowski, ortopeda i traumatolog narządu ruchu (specjalizacja w 2003 roku), który z zakresu chirurgii barku kształcił się na zagranicznych stażach - w Department of Orthopaedics University of Edinburgh (Wielka Brytania, 2002 rok), w Department of Orthopedics University of Pittsburg (Stany Zjednoczone, 2003 rok) oraz z zabiegów artroskopowych na barku w Orthopadische Spital w Wiedniu (Austria, 2001 rok). Jest także autorem wielu wystąpień zjazdowych z zakresu stawu barkowego, np. "Dynamic proprioception in shoulder instability" (wygłoszony w 2009 roku w Poznaniu) czy "Arthroscopic technique for capsular shift in shoulder instability" (który zaprezentował na 5 th International Course in Shoulder, Elbow and Wrist Surgery w Poznaniu w 2011 roku).

Pacjent cierpiący na schorzenia i urazy barku może udać się na terenie Poznania do dr. n. med. Piotra Czarneckiego, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2011 roku), który z zakresu chirurgii barku odbył wiele kursów specjalistycznych w Polsce i za granicą, np. kurs artroskopii barku (w Klinice Św. Łukasza w Bielsku-Białej w 2008 roku), kurs artroskopii stawu barkowego (odbyty w Homer Stryker Centre w Mahwah - Stany Zjednoczone 2009 rok) oraz Annecy Live Surgery International Shoulder Advanced Course  (Annecy we Francji w  2011 roku). W swojej praktyce lekarskiej przeprowadza m.in. artroskopie i artroplastyki stawu barkowego z wykorzystaniem nowoczesnych implantów do zespoleń, a także operacje w chorobach przewlekłych barku.

Operacje i leczenie barku oferowane są także przez lek. med. Macieja Kamińskiego, ortopedę i traumatologa narządu ruchu (specjalizacja w 2012 roku), który zabiegów z takiego zakresu uczył się m.in. na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala w Śremie. Z zakresu chirurgii barku lekarz ten przeprowadza leczenie stawu barkowo-obojczykowego, leczenie niestabilności barku i konfliktu podbarkowego oraz zabiegi w leczeniu sztywności stawu czy wapniejącego zapalenia ścięgien.

Więcej na temat operacje i leczenie barku