Operacja i leczenie barku Kraków

Operacje i leczenie barku Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie barku w Krakowie na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 1000 zł za płukanie zwapnień barku pod kontrolą USG „Barbotage” natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 21850 zł (endoprotezoplastyka stawu barkowego).

Ile kosztuje operacje i leczenie barku w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie barku w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie barku w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Artroskopia operacyjna stawu barkowego
  Kraków, Koło Strzelnicy 3

  od 5500 zł
  do 12900 zł

 • Artroskopowe odbarczenie przestrzeni podbarkowej
  Kraków, Kostrzewskiego 47
  Odbarczenie nerwu podłopatkowego (endoskopowo lub klasycznie)

  od 8970 zł
  do 8970 zł

 • Endoprotezoplastyka stawu barkowego
  Kraków, Kostrzewskiego 47
  (bez kosztu protezy)

  od 21850 zł
  do 21850 zł

 • Płukanie zwapnień barku pod kontrolą USG „Barbotage”

  od 1000 zł
  do 1000 zł

Posiadamy również ofertę w 20 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie barku w innych miastach.

Operacje i leczenie barku w Krakowie - gdzie najlepiej?

Przyczyn wizyt u ortopedy z powodu bólu stawu barkowego może być wiele. Wśród schorzeń barku można wymienić konflikt podbarkowy, niestabilność stawu łopatkowo-ramiennego (np. zwichnięcie przednie), uszkodzenia stożka rotarów (przetarcie lub zwapnienia ścięgien tej części barku), a także uszkodzenia ścięgna głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia oraz zmiany zwyrodnieniowe stawu barkowo-obojczykowego (również łopatkowo-ramiennego) czy łopatka trzaskająca. W zależności od rodzaju schorzenia, ortopeda zastosuje odpowiednie leczenie: w niektórych przypadkach wystarczy leczenie zachowawcze i rehabilitacja, w innych konieczna jest artroskopia barku lub endoproteoplastyka, polegająca na całkowitej wymianie stawu.

Leczenie urazów i schorzeń barku na terenie Krakowa

Lekarzem, zajmującym się na terenie Krakowa leczeniem stawu barkowego, jest dr n. med. Mariusz Bonczar, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia od 1991 roku) oraz ortopeda i traumatolog (II stopnia od 2000 roku), który specjalizuje się w leczeniu operacyjnym i nieoperacyjnym całej kończyny górnej, w tym okolicy barku. Doświadczenie z zakresu chirurgii barku i innych operacji ortopedycznych zdobywał w Centrum Medycznym Intermed. W obrębie barku przeprowadza zabiegi w uszkodzeniu pierścienia rotatorów, zmian zwyrodnieniowych oraz uszkodzeń splotu ramiennego. Leczy także zespoły bólowe barku, zespół zamrożonego barku czy deformacje pourazowe.

Kolejnym lekarzem, do którego można udać się w Krakowie na zabiegi i operacje barku, jest dr n. med. Tomasz Pardała, specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2008 roku), którego jednym z zainteresowań zawodowych jest chirurgia dużych stawów (nie tylko barkowych, ale także biodrowych i kolanowych). Z tego zakresu doświadczenie zdobywał w Polsce i za granicą, np. w Oddziale Chirurgii Urazowej i Ortopedii Krakowskiego Centrum Rehabilitacji oraz w Manchester Trafford General Hospital w Wielkiej Brytanii (uzyskał tam w 2010 roku tytuł specjalisty z ortopedii i traumatologii narządu ruchu). Wśród przeprowadzanych przez niego zabiegów operacyjnych na stawie barkowym można wymienić endoprotezoplastykę stawu barkowego, leczenie ciasnoty barkowej i leczenie zmian zwyrodnieniowych stawu barkowo-obojczykowego.

Operacje i leczenie barku to także oferta medyczna krakowskiej kliniki Ortopedicum. Placówka ta oferuje artroskopię diagnostyczną i operacyjną barku, rekonstrukcję stożka rotatorów na otwarto oraz usunięcie zwapnień stożka rotatorów. Ponadto pacjent może poddać się tutaj także naprawie stożka rotatorów z podaniem czynników wzrostowych, klasycznej korekcji niestabilności barku a także artroskopowej plastyce niestabilności stawu ramienno-łopatkowego czy plastyce niestabilności stawu barkowo-obojczykowego.

Pacjenci szukali zabiegu operacje i leczenie barku w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat operacje i leczenie barku

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…