INTER-MED

Będzin, ul. Ignacego Krasickiego 14(9 km od Katowic)
8,8 / 10  •  Bardzo dobra  •  499 opinii
  • Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi od 3000 zł
  • Rekonstrukcja brodawki sutkowej od 3000 zł
  • Rekonstrukcja piersi przy użyciu endoprotezy / implantu od 10000 zł
  • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej 180 zł

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lift Med

Rybnik, ul. Cegielniana 14(38 km od Katowic)
9,1 / 10  •  Znakomita  •  627 opinii
  • Rekonstrukcja piersi ekspanderem / system Brava od 8000 zł
  • Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi od 3000 zł
  • Rekonstrukcja brodawki sutkowej od 1700 zł
  • Rekonstrukcja piersi własną tkanką tłuszczową od 6000 zł
  • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej 200 zł

Lekarze wykonujący rekonstrukcje piersi w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 5 różnych placówkach. Usługa rekonstrukcja piersi w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Sybilla Piekarska

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Lift Med

ocena 4,7 / 5  (25 opinii)
lek. Marek Klar

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Gabinet Lekarski Marek Klar

ocena 4,7 / 5  (13 opinii)
lek. Zbigniew Łucki

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w AVIMED

ocena 4,7 / 5  (33 opinii)

Rekonstrukcje piersi Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rekonstrukcje piersi w Katowicach na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 1700 zł za rekonstrukcja brodawki sutkowej natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 13000 zł (rekonstrukcja piersi przy użyciu endoprotezy / implantu).

Ile kosztuje rekonstrukcje piersi w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rekonstrukcje piersi w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rekonstrukcje piersi w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rekonstrukcje piersi w innych miastach.

Rekonstrukcje piersi w Katowicach - gdzie najlepiej?

Podczas gdy w USA na rekonstrukcję piersi decyduje się do 45% kobiet po mastektomii, w kraju dotyczy to zaledwie 5% pacjentek. Rekonstrukcja może być jednoczasowa tj. wykonana równolegle podczas mastektomii lub po zakończeniu terapii onkologicznej – po upływie 0,5-1 roku, a jej rodzaj (implant, ekspander lub rekonstrukcja z użyciem tkanki tłuszczowej) uwarunkowany jest indywidualnie i zależy od preferencji pacjentki, jej anatomii i stanu zdrowia.

Odzyskać kobiecość po mastektomii

Kobiety dotknięte nowotworem piersi mogą zrealizować zabieg mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją piersi w NZOZ Euroklinika, gdzie zabieg taki realizowany jest z użyciem implantów. Procedury wykonywane są tu również w ramach profilaktyki przeciwnowotworowej i stanowią odpowiedź na spore zapotrzebowanie na usługi chirurgii onkologicznej. Operacje przeprowadza zespół chirurgów, w skład którego wchodzi onkolog, dr hab. n. med. Jan Włoch, specjalista w terapiach nowotworów piersi, czerniaków i mięsaków oraz chirurg plastyczny – lek. med. Jerzy Wilgus, właściciel placówki.

Rekonstrukcyjny zabieg piersi z użyciem własnych tkanek pacjentki – płatów skórno-mięśniowych uszypułowanych lub na połączeniach mikrochirurgicznych, przeprowadzają specjaliści Kliniki Chirurgii Mazan, a wskazaniem jest amputacja piersi z przyczyn nowotworowych oraz zespół Polanda. Mniej obciążającą metodą dla organizmu, jaką wykonują jest zastosowanie rozciągaczy tkankowych i protez piersiowych, także z protezą Beckera. Procedurą dodatkową jest rekonstrukcja brodawek z otoczką. W przypadku różnicy wielkości, pierś naturalną dostosowuje się do rekonstruowanej.

Zabiegi chirurgii estetycznej, w tym rekonstrukcje piersi oraz powiększanie piersi, wykonują także lekarze zespołu Prywatnej Opieki Lekarskiej i Spe­cja­li­stycz­nej „Polis Clinic”. To jeden z profili palcówki, obok ginekologii, gastroenterologii oraz ortopedii, jaki skupia wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Medyczny ośrodek  posiada w swoich strukturach nowoczesną placówkę za­bie­go­wo­-o­pe­ra­cyj­ną, zlokalizowaną w dzielnicy Zawodzie oraz gabinety kon­sul­ta­cyj­ne w centrum miasta. Pełne zaplecze diagnostyczne pozwala na realizację badań oraz zabiegów małoinwazyjnych.

Lipoline Clinic to wyspecjalizowana klinika liposukcji laserowej, gdzie wykonywane są małoinwazyjne zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej, którą stosuje się w procedurze lipotransferu jako naturalny wypełniacz. Zabieg realizowany jest tu w zakresie modelowania sylwetki, redukcji oznak starzenia oraz korekty ubytków pourazowych zarówno w medycynie estetycznej, jak i rekonstrukcyjnej. W tym ostatnim przypadku, zakres dotyczy również piersi, ich rekonstrukcji po mastektomii oraz odbudowy naturalnej tkanki po usunięciu implantów. 

Chirurgią kosmetyczną, medycyną estetyczną oraz odnową biologiczną zajmuje się w Katowicach również Centrum Estetyki Ciała, gdzie rekonstrukcja piersi wykonywana jest z zastosowaniem lipofillingu i certyfikowanego systemu Brava – Brava AFT przed i po transplantacji tłuszczu. W przypadku mastektomii jest to naturalne rozwiązanie dla częściowo lub całkowicie usuniętej piersi, dając możliwość odzyskania jej po kilku zabiegach. Procedura z zastosowaniem rozciągacza tkankowego stanowi - jak w większości takich przypadków - alternatywę augmentacji piersi.

Niecałą godzinę drogi od Katowic, zabiegi z profilaktyki chorób piersi oraz rekonstrukcyjne wykonuje lek. med. Anna Olender, chirurg plastyczny, chirurg, lekarz medycyny estetycznej. W swoim Prywatnym Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Żarkach Letnisko realizuje rekonstrukcje piersi po mastektomii wraz z rekonstrukcją brodawki piersiowej oraz korekcje wad wrodzonych. W przypadku rekonstrukcji po amputacji z przyczyn onkologicznych, zabieg standardowo może być tu wykonywany w trakcie amputacji lub po upływie minimum 6 miesięcy po usunięciu piersi.

Pacjenci szukali zabiegu rekonstrukcje piersi w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat rekonstrukcje piersi