Lekarze wykonujący rekonstrukcje piersi w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa rekonstrukcja piersi w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga plastycznego i lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej.

dr n. med. Jarosław Markowicz

chirurg plastyczny, chirurg dziecięcy

w Szpital Świętego Łukasza

9,5 / 10
dr n. med. Sylwester Dratwa

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Szpital Świętego Łukasza

9,0 / 10

Rekonstrukcje piersi Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rekonstrukcje piersi w Bydgoszczy na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 3690 zł za rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 13530 zł (rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (DIEP)).

Ile kosztuje rekonstrukcje piersi w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rekonstrukcje piersi w Bydgoszcz placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rekonstrukcje piersi w Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (TRAM)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja piersi płatem z pleców (LD)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (DIEP)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a
  Dr n. med. Artur Gralec

  3690 zł

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rekonstrukcje piersi w innych miastach.

Rekonstrukcje piersi w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Z informacji przekazanych przez NFZ wynika, że w 2012 r. przeprowadzono około 10 tysięcy operacji z powodu rozpoznania nowotworów złośliwych piersi, podaje rynekzdrowia.pl. W przypadku odjęcia całej piersi wykonuje się jej rekonstrukcję odtwórczą (po zakończeniu postępowania onkologicznego) bądź jednoczasową, podczas zabiegu amputacji, z użyciem implantów wszczepianych pod mięsień piersiowy bądź tkanek własnych (tłuszcz). W Stanach Zjednoczonych na taką operację decyduje się rocznie prawie 30% kobiet, dla porównania, w Polsce tylko około 4%.

Nowe piersi po amputacji

Operacyjną korektę piersi w zakresie Chirurgii Plastycznej wykonują chirurdzy Szpitala Świętego Łukasza, a zakres procedur, oprócz typowych kosmetycznych zabiegów powiększania, podnoszenia i zmniejszania piersi, obejmuje również skomplikowane zabiegi rekonstrukcji piersi po mastektomiach. Oferta Szpitala obejmuje ponadto większość dostępnych w Polsce zabiegów zarówno z zakresu chirurgii estetycznej, jak i rekonstrukcyjnej, a świadczenia realizowane są odpłatnie – w przypadku chirurgii piersi, konsultacja ambulatoryjna nie jest wliczona w cenę zabiegu. 

Jedną z uznanych na świecie metod rekonstrukcji piersi po amputacji jest lipotransfer. Procedurę w zakresie  operacji piersi z wykorzystaniem systemu Brava oferuje Centrum Chirurgiczne – Chirurgia Plastyczna Bieńkowski. Zewnętrzny ekspander przypominający biustonosz, wskutek wytwarzanego podciśnienia powoduje delikatne rozciągnięcie tkanki piersi, generując miejsce dla podawanego w dalszym etapie tłuszczu. Po przygotowaniu materiału biologicznego, cienkimi kaniulami można wstrzyknąć tkankę w blizny po mastektomii i wytworzyć nową pierś.

Korekcje wad wrodzony czy nabytych defektów ciała, zarówno ze względów kosmetycznych jak i rekonstrukcyjnych, realizuje także zespół medyczny Centrum Medycznego Gizińscy. To kolejna placówka w Bydgoszczy, gdzie oprócz powiększania, mastopeksji czy redukcji piersi, panie po mastektomii mogą zdecydować się na zabieg chirurgicznego odtworzenia utraconego biustu. Plastyką piersi zajmuje się dr n. med. Sylwester Dratwa, specjalista chirurgii ogólnej oraz chirurgii plastycznej, członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu rekonstrukcje piersi w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat rekonstrukcje piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…