Rekonstrukcje piersi Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą rekonstrukcje piersi, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Szczecina. Rekonstrukcje piersi można przeprowadzić m.in. w Szpital Świętego Łukasza w Bydgoszczy (235 km od Szczecina) w cenie 3690 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Szpital Świętego Łukasza

Bydgoszcz, ul. Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a (235 km od Szczecina)
9,1 / 10  •  Znakomita  •  1041 opinii
 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (TRAM) 13530 zł
 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (DIEP) 13530 zł
 • Rekonstrukcja piersi płatem z pleców (LD) 13530 zł
 • Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi 3690 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej 300 zł

Rekonstrukcje piersi najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą rekonstrukcje piersi najbliżej Szczecina na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 3690 zł za rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 13530 zł (rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (DIEP)).

Ile kosztuje rekonstrukcje piersi w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rekonstrukcje piersi najbliżej Szczecina:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen rekonstrukcje piersi najbliżej Szczecina

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (TRAM)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(232 km od Szczecina)
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja piersi płatem z pleców (LD)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(232 km od Szczecina)
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja piersi płatem z brzucha (DIEP)
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(232 km od Szczecina)
  Dr n. med. Artur Gralec

  13530 zł

 • Rekonstrukcja otoczki i brodawki piersi
  Bydgoszcz, Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej 10a(232 km od Szczecina)
  Dr n. med. Artur Gralec

  3690 zł

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rekonstrukcje piersi w innych miastach.

Rekonstrukcje piersi w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Na rekonstrukcję piersi decydują się kobiety, u których została przeprowadzona mastektomia. Przeciwwskazania do wykonania operacji to cukrzyca oraz choroby sercowo-naczyniowe. Odbudowy piersi można dokonać od razu, tuż po mastektomii – wówczas specjalista najpierw usuwa pierś bądź jej zmieniony nowotworowo fragment, a potem wykonuje jej uzupełnienie. Innym rozwiązaniem jest odłożona rekonstrukcja piersi, kiedy to chirurg przeprowadza zabieg dopiero po kilku tygodniach czy miesiącach od usunięcia piersi, gdy zostanie ukończone leczenie onkologiczne. Rekonstrukcję piersi można wykonać przy użyciu tkanek własnych, implantów silikonowych (najczęściej wypełnionych solą fizjologiczną) lub tkanek własnych z implantem. W przypadku wykorzystania własnych tkanek używa się płatów mięśniowych pacjentki, a operacja trwa zwykle od dwóch do sześciu godzin. Każdą z procedur wykonuje się w znieczuleniu ogólnym.

Rekonstrukcja piersi w Szczecinie – gdzie się udać?

Kobiety, zdecydowane na rekonstrukcję piersi, przyjąć może chirurg plastyczny i ogólny dr n. med. Andrzej Dmytrzak, który jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi i przynależy do Światowego Towarzystwa Chirurgii Rekonstrukcyjnej oraz Europejskiej Szkoły Onkologii. W 2001 roku brał udział w szkoleniu „Aesthetic Breastsurgery” w Wiedniu, a rok później uczestniczył w kursie „Riconstruzione Mammaria con Lembio di Retto Addominale” w Mediolanie. W swoim gabinecie, poza rekonstrukcją piersi z użyciem implantów, przeprowadza też operację powiększenia piersi z wykorzystaniem implantów autonomicznych. Doktor dokonuje także wymiany już istniejących implantów.

Na odbudowę piersi można się udać także do Zespołu Lekarskiego Medycyna Estetyczna Doktor Osadowska. W ośrodku wykonuje się również powiększenie piersi z użyciem własnych komórek tłuszczowych pacjentki. Istnieje możliwość przeprowadzenia tego zabiegu po mastektomii w celu rekonstrukcji usuniętej piersi. Wówczas leczenie, ze względu na konieczność regeneracji tkanki, obejmuje od pięciu do sześciu zabiegów.

Rekonstrukcje piersi wykonuje lek. med. Michał Piotrowiak, posiadający specjalizację w zakresie chirurgii plastycznej. Należy on do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej. W swojej praktyce zawodowej przeprowadza operacje plastyczne piersi, w tym rekonstrukcje piersi po operacjach onkologicznych, głównie z użyciem tkanek własnych (fragmenty mięśniowe i tkanka podskórna), oraz zabiegi powiększania i podniesienia piersi.

Więcej na temat rekonstrukcje piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…