USG ortopedyczne Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ortopedyczne w Bydgoszczy na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 120 zł za USG stawu łokciowego natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 229 zł (USG stawu łokciowego).

Ile kosztuje USG ortopedyczne w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ortopedyczne w Bydgoszcz placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ortopedyczne w Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 40 innych miastach. Sprawdź ceny USG ortopedyczne w innych miastach.

USG ortopedyczne w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Badanie USG najczęściej znajduje swoje zastosowanie w diagnostyce tkanek miękkich, czyli np. stawów. Wśród wskazań do wykonania USG stawów wymienia się m.in. ograniczenie ich ruchomości oraz uczucie blokowania lub przeskakiwania w stawie. Przeprowadza się je również w przypadku urazów, przeciążeń lub bólu w tym obszarze. Badanie ultrasonograficzne pozwala dostrzec zmiany, które są niewidoczne na zdjęciach rentgenowskich. Cała procedura jest bezinwazyjna i może być powtarzana wielokrotnie (stosowana może być również u kobiet w ciąży).

Badanie ultrasonograficzne ortopedyczne w Bydgoszczy – gdzie można się na nie udać 

W Bydgoszczy na badanie USG ortopedyczną udać się można do Prywatnej Przychodni USG, w której świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej. W placówce do badań ortopedycznych wykorzystywany jest aparat Voluson E6, który wyposażony jest w głowice o wysokiej częstotliwość (13 MHz i 15 MHz). Stosowany jest on do m.in. USG stawu ramiennego, kolanowego, skokowego oraz ramiennego. W ośrodku przeprowadza się także badanie USG mięśni po urazach, ścięgna Achillesa oraz USG stawów biodrowych. Oferta Przychodni obejmuje ponadto np. USG tętnic kończyn dolnych i górnych.

USG ortopedyczne przeprowadzić można również w Centrum Medycznym Stadmedica. W placówce do badań wykorzystywane są dwa nowoczesne aparaty ultrasonograficzne firmy General Electric - Logiq S7 Expert oraz Logiq P5, które wyposażone są w specjalistyczne głowice, przeznaczone do badań ortopedycznych (np. drobne stawy). Urządzenia te posiadają również liczne aplikacje, poprawiające obrazowanie (np. B-Flow i CrossXBeam). Z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej ortopedycznej w ośrodku pacjenci poddać się mogą badaniom w obrębie kolana, barku, łokcia oraz ręki, oferta Centrum obejmuje też diagnostykę RTG.

W Osielsku, które znajduje się około 11 kilometrów od Bydgoszczy, badanie ultrasonograficzne ortopedyczne wykonać może dr n. med. Mariusz Śniegowski, specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Szpitalu Wielospecjalistycznym Matopat w Toruniu. Specjalizuje się m.in. w ultrasonografii ortopedycznej. Do badań w wykorzystuje aparat firmy General Electric (aparat Ligiq P7 Expert, Voluson S8 i Vivid S5). Udać się można do niego na badanie USG stawów kolanowych, biodrowych, ramiennych, skokowych oraz innych stawów. Przeprowadza również USG stawów biodrowych u niemowląt, jego oferta obejmuje ponadto punkcję stawów pod kontrolą USG.

Pacjenci szukali zabiegu usg ortopedyczne w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Więcej na temat USG ortopedyczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…