Filtruj wyniki:

Lekarze wykonujący USG ortopedyczne

Posiadamy w ofercie 11 specjalistów w 45 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 99 różnych placówkach.

dr n. med. Naser Dib

chirurg ogólny, flebolog

w Nasmed

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
lek. Piotr Oleszek

ortopeda, traumatolog

w VenoMedica

lek. Tomasz Rudnicki

ortopeda, traumatolog

w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

lek. Miłosz Bieniek

lekarz radiolog, diagnosta obrazowy

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. Marek Janas

radiodiagnosta

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii i Zdrowia Rodziny

dr n. med. Ewa Magdalena Jarkiewicz-Kochman

radiolog, diagnosta obrazowy

w Premium Medical

lek. Bartłomiej Pawelec

ortopeda, traumatolog

w Premium Medical

lek. Marek Łagoda

ortopeda, traumatolog

w Regionalne Centrum Zdrowia

lek. Hubert Laprus

ortopeda (w trakcie specjalizacji)

w Centrum DER-MED Kraków

lek. Zdzisław Pachacz

chirurg dziecięcy, ortopeda dziecięcy

w Centrum Medyczne Skopia

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

USG ortopedyczne - informacje

Ultrasonografia narządu ruchu przydatna jest w przypadku schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. W czasie takiego badania widoczne są ścięgna, więzadła i mięśnie oraz powstałe w nich zmiany patologiczne, wolne ciała w jamach stawowych czy powierzchnie stawowe oraz okoliczne węzły chłonne. Ortopeda poprzez USG może dokonać oceny, m.in. zmian pourazowych, zmian zapalnych, krwiaków i torbieli, a także obrzęków i guzów czy nawet efektów leczenia pooperacyjnego. Badanie USG ortopedyczne jest nieinwazyjne i może być wykonywane dowolną ilość razy u pacjentów w różnym wieku.

USG ortopedyczne w ofercie polskich ośrodków diagnostycznych

Badaniu ultrasonograficznemu z zakresu ortopedii można poddać się w Gabinecie Ortopedycznym Artroskop, mieszczącym się w Chrzanowie. Placówka ta wyposażona jest w aparat ultrasonograficzny marki Esaote MyLabSeven z  głowicą liniową 13 MHz i 18 MHz. Oprócz USG stawów pacjent może poddać się tutaj również badaniu USG ścięgien, nerwów oraz USG guzów miękkich mieszczących się w stawach, w tym włókniaków lub ganglionów.

Lekarzem, zajmującym się diagnostyką ultrasonograficzną ortopedyczną, przyjmującym na terenie Warszawy, jest lek. med. Tomasz Poboży, ortopeda i traumatolog narządu ruchu (specjalizacja w 2007 roku), posiadający doświadczenie z przeprowadzania takich badań zdobyte m.in. w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego CMKP w Otwocku oraz na licznych kursach i szkoleniach, czego przykładem może być "Kurs podstawowy USG narządu ruchu" (Zakopane, 2003 rok). Można do niego udać się m.in. na badanie USG stawu barkowego, stawu kolanowego, stawu biodrowego oraz stawu łokciowego czy stawu skokowego i stopy. Lekarz ten oferuje również operacje ortopedyczne stawów, endoprotezoplastykę stawów oraz artroskopię ortopedyczną.

USG ortopedyczne proponowane jest także przez dr. n. med. Rafała Plebańskiego, specjalistę ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2011 roku), przyjmującego swoich pacjentów w Łodzi. Lekarz ten posiada certyfikat ukończenia kursu, zorganizowanego przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii w Krasnobrodzie "Diagnostyka USG narządu ruchu" (2007 rok). Ponadto, z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej ortopedycznej zdobywał swoje doświadczenie w Klinice Ortopedii Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu mieszczącego się w Łodzi.

Więcej na temat USG ortopedyczne