Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący USG ortopedyczne

Posiadamy w ofercie 13 specjalistów w 41 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 104 różnych placówkach.

lek. Filip Płużański

ortopeda, traumatolog

w CODE Centrum Medyczne

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Naser Dib

chirurg ogólny, flebolog

w Nasmed

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
lek. Miłosz Bieniek

lekarz radiolog, diagnosta obrazowy

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. Marek Janas

radiodiagnosta

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Piotr Oleszek

ortopeda, traumatolog

w VenoMedica

lek. Marcin Weiss

ortopeda, traumatolog

w DermoMedica

lek. Zdzisław Pachacz

chirurg dziecięcy, ortopeda dziecięcy

w Centrum Medyczne Skopia

lek. Tomasz Rudnicki

ortopeda, traumatolog

w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

lek. Karol Mochocki

ortopeda

w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

lek. Henryk Mazgaj

chirurg ogólny

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Leszek Piasecki

lekarz

w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna

lek. Adam Gutowski

diagnosta obrazowy

w City Clinic

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

USG ortopedyczne - informacje

Kadra w KCM Clinic Kadra w KCM Clinic

Ultrasonografia narządu ruchu przydatna jest w przypadku schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. W czasie takiego badania widoczne są ścięgna, więzadła i mięśnie oraz powstałe w nich zmiany patologiczne, wolne ciała w jamach stawowych czy powierzchnie stawowe oraz okoliczne węzły chłonne. Ortopeda poprzez USG może dokonać oceny, m.in. zmian pourazowych, zmian zapalnych, krwiaków i torbieli, a także obrzęków i guzów czy nawet efektów leczenia pooperacyjnego. Badanie USG ortopedyczne jest nieinwazyjne i może być wykonywane dowolną ilość razy u pacjentów w różnym wieku.

USG ortopedyczne w ofercie polskich ośrodków diagnostycznych

Badaniu ultrasonograficznemu z zakresu ortopedii można poddać się w Gabinecie Ortopedycznym Artroskop, mieszczącym się w Chrzanowie. Placówka ta wyposażona jest w aparat ultrasonograficzny marki Esaote MyLabSeven z  głowicą liniową 13 MHz i 18 MHz. Oprócz USG stawów pacjent może poddać się tutaj również badaniu USG ścięgien, nerwów oraz USG guzów miękkich mieszczących się w stawach, w tym włókniaków lub ganglionów.

Lekarzem, zajmującym się diagnostyką ultrasonograficzną ortopedyczną, przyjmującym na terenie Warszawy, jest lek. med. Tomasz Poboży, ortopeda i traumatolog narządu ruchu (specjalizacja w 2007 roku), posiadający doświadczenie z przeprowadzania takich badań zdobyte m.in. w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego CMKP w Otwocku oraz na licznych kursach i szkoleniach, czego przykładem może być "Kurs podstawowy USG narządu ruchu" (Zakopane, 2003 rok). Można do niego udać się m.in. na badanie USG stawu barkowego, stawu kolanowego, stawu biodrowego oraz stawu łokciowego czy stawu skokowego i stopy. Lekarz ten oferuje również operacje ortopedyczne stawów, endoprotezoplastykę stawów oraz artroskopię ortopedyczną.

USG ortopedyczne proponowane jest także przez dr. n. med. Rafała Plebańskiego, specjalistę ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2011 roku), przyjmującego swoich pacjentów w Łodzi. Lekarz ten posiada certyfikat ukończenia kursu, zorganizowanego przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii w Krasnobrodzie "Diagnostyka USG narządu ruchu" (2007 rok). Ponadto, z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej ortopedycznej zdobywał swoje doświadczenie w Klinice Ortopedii Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu mieszczącego się w Łodzi.

Jaka jest cena badania ultrasonograficznego ortopedycznego w Polsce, a jaka w Wielkiej Brytanii?

Sala operacyjna w CDT MEDICUS Sala operacyjna w CDT MEDICUS

Za USG stawu kolanowego trzeba zapłacić w polskich ośrodkach diagnostycznych 160 zł, natomiast w Wielkiej Brytanii jest to suma 400 funtów (1 900 zł) w BMI Syon Clinic mieszczącym się w Middlesex.