Filtruj wyniki:

STREFA MEDYCYNY

Częstochowa, ul. Drogowców 12
9,0 / 10  •  Znakomita  •  70 opinii
 • USG stawu ramiennego 130 zł
 • USG kolana 150 zł
 • USG stawu biodrowego 130 zł
 • USG stawu skokowego 150 zł

  Lekarze wykonujący USG ortopedyczne

  Posiadamy w ofercie 11 specjalistów w 45 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 108 różnych placówkach.

  lek. Piotr Oleszek

  ortopeda, traumatolog

  w VenoMedica

  lek. Ewa Wagner

  ortopeda, traumatolog

  w VenoMedica

  lek. Marek Frankowski

  reumatolog

  w GOYA Medical

  lek. Miłosz Bieniek

  lekarz radiolog, diagnosta obrazowy

  w Stadmedica Centrum Medyczne

  dr n. med. Ewa Jarkiewicz-Kochman

  radiolog, diagnosta obrazowy

  w Premium Medical

  lek. Bartłomiej Pawelec

  ortopeda, traumatolog

  w Premium Medical

  lek. Konrad Kopeć

  ortopeda, traumatolog

  w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

  lek. Hubert Laprus

  ortopeda (w trakcie specjalizacji)

  w Centrum DER-MED Kraków

  lek. Zdzisław Pachacz

  chirurg dziecięcy, ortopeda dziecięcy

  w Centrum Medyczne Skopia

  dr n. med. Przemysław Besser

  gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

  w Poliklinika Doktora Bessera

  dr n. med. Ewa Gorczyca-Wiśniewska

  radiodiagnosta

  w Medic House

  USG ortopedyczne - informacje

  Ultrasonografia narządu ruchu przydatna jest w przypadku schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. W czasie takiego badania widoczne są ścięgna, więzadła i mięśnie oraz powstałe w nich zmiany patologiczne, wolne ciała w jamach stawowych czy powierzchnie stawowe oraz okoliczne węzły chłonne. Ortopeda poprzez USG może dokonać oceny, m.in. zmian pourazowych, zmian zapalnych, krwiaków i torbieli, a także obrzęków i guzów czy nawet efektów leczenia pooperacyjnego. Badanie USG ortopedyczne jest nieinwazyjne i może być wykonywane dowolną ilość razy u pacjentów w różnym wieku.

  USG ortopedyczne w ofercie polskich ośrodków diagnostycznych

  Badaniu ultrasonograficznemu z zakresu ortopedii można poddać się w Gabinecie Ortopedycznym Artroskop, mieszczącym się w Chrzanowie. Placówka ta wyposażona jest w aparat ultrasonograficzny marki Esaote MyLabSeven z  głowicą liniową 13 MHz i 18 MHz. Oprócz USG stawów pacjent może poddać się tutaj również badaniu USG ścięgien, nerwów oraz USG guzów miękkich mieszczących się w stawach, w tym włókniaków lub ganglionów.

  Lekarzem, zajmującym się diagnostyką ultrasonograficzną ortopedyczną, przyjmującym na terenie Warszawy, jest lek. med. Tomasz Poboży, ortopeda i traumatolog narządu ruchu (specjalizacja w 2007 roku), posiadający doświadczenie z przeprowadzania takich badań zdobyte m.in. w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego CMKP w Otwocku oraz na licznych kursach i szkoleniach, czego przykładem może być "Kurs podstawowy USG narządu ruchu" (Zakopane, 2003 rok). Można do niego udać się m.in. na badanie USG stawu barkowego, stawu kolanowego, stawu biodrowego oraz stawu łokciowego czy stawu skokowego i stopy. Lekarz ten oferuje również operacje ortopedyczne stawów, endoprotezoplastykę stawów oraz artroskopię ortopedyczną.

  USG ortopedyczne proponowane jest także przez dr. n. med. Rafała Plebańskiego, specjalistę ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2011 roku), przyjmującego swoich pacjentów w Łodzi. Lekarz ten posiada certyfikat ukończenia kursu, zorganizowanego przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii w Krasnobrodzie "Diagnostyka USG narządu ruchu" (2007 rok). Ponadto, z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej ortopedycznej zdobywał swoje doświadczenie w Klinice Ortopedii Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu mieszczącego się w Łodzi.

  Więcej na temat USG ortopedyczne

  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…