Lekarze wykonujący USG ortopedyczne

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 38 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 111 różnych placówkach.

lek. Mateusz Zalewski

ortopeda

w Ultramedica USG

10 / 10
dr n. med. Piotr Zdunek

radiodiagnosta

w Klinika Galena

8,0 / 10
lek. Piotr Oleszek

ortopeda, traumatolog

w VenoMedica

lek. Marcin Kolarz

ortopeda, traumatolog

w VenoMedica

dr n. med. Jarosław Maczuch

diagnosta obrazowy, radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Patrycja Nowak

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Viktorija Kraskovska

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Marek Syguda

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Iwona Spindel-Samek

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Jarosław Skupiński

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Marek Frankowski

reumatolog

w GOYA Medical

lek. Ewa Wagner

ortopeda, traumatolog

w VenoMedica

lek. Zdzisław Pachacz

chirurg dziecięcy, ortopeda dziecięcy

w Centrum Medyczne Skopia

lek. Konrad Kopeć

ortopeda, traumatolog

w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

lek. Łukasz Pawełek

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Mikołaj Kopka

flebolog, radiolog

w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

lek. Piotr Bogacki

w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii

w Ultramedica USG

lek. Michał Malczak

w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii

w Ultramedica USG

lek. Robert Panikowski

ortopeda

w Ultramedica USG

USG ortopedyczne - informacje

Ultrasonografia narządu ruchu przydatna jest w przypadku schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. W czasie takiego badania widoczne są ścięgna, więzadła i mięśnie oraz powstałe w nich zmiany patologiczne, wolne ciała w jamach stawowych czy powierzchnie stawowe oraz okoliczne węzły chłonne. Ortopeda poprzez USG może dokonać oceny, m.in. zmian pourazowych, zmian zapalnych, krwiaków i torbieli, a także obrzęków i guzów czy nawet efektów leczenia pooperacyjnego. Badanie USG ortopedyczne jest nieinwazyjne i może być wykonywane dowolną ilość razy u pacjentów w różnym wieku.

USG ortopedyczne w ofercie polskich ośrodków diagnostycznych

Badaniu ultrasonograficznemu z zakresu ortopedii można poddać się w Gabinecie Ortopedycznym Artroskop, mieszczącym się w Chrzanowie. Placówka ta wyposażona jest w aparat ultrasonograficzny marki Esaote MyLabSeven z  głowicą liniową 13 MHz i 18 MHz. Oprócz USG stawów pacjent może poddać się tutaj również badaniu USG ścięgien, nerwów oraz USG guzów miękkich mieszczących się w stawach, w tym włókniaków lub ganglionów.

Lekarzem, zajmującym się diagnostyką ultrasonograficzną ortopedyczną, przyjmującym na terenie Warszawy, jest lek. med. Tomasz Poboży, ortopeda i traumatolog narządu ruchu (specjalizacja w 2007 roku), posiadający doświadczenie z przeprowadzania takich badań zdobyte m.in. w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego CMKP w Otwocku oraz na licznych kursach i szkoleniach, czego przykładem może być "Kurs podstawowy USG narządu ruchu" (Zakopane, 2003 rok). Można do niego udać się m.in. na badanie USG stawu barkowego, stawu kolanowego, stawu biodrowego oraz stawu łokciowego czy stawu skokowego i stopy. Lekarz ten oferuje również operacje ortopedyczne stawów, endoprotezoplastykę stawów oraz artroskopię ortopedyczną.

USG ortopedyczne proponowane jest także przez dr. n. med. Rafała Plebańskiego, specjalistę ortopedii i traumatologii narządu ruchu (od 2011 roku), przyjmującego swoich pacjentów w Łodzi. Lekarz ten posiada certyfikat ukończenia kursu, zorganizowanego przez Roztoczańską Szkołę Ultrasonografii w Krasnobrodzie "Diagnostyka USG narządu ruchu" (2007 rok). Ponadto, z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej ortopedycznej zdobywał swoje doświadczenie w Klinice Ortopedii Wojewódzkiego Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu mieszczącego się w Łodzi.

Więcej na temat USG ortopedyczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…