Lekarze wykonujący USG ortopedyczne w Krakowie

W Krakowie posiadamy w ofercie 5 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 11 różnych placówkach.

lek. Mateusz Zalewski

ortopeda

w Ultramedica USG

10 / 10
lek. Michał Malczak

w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii

w Ultramedica USG

lek. Piotr Bogacki

w trakcie specjalizacji z ortopedii i traumatologii

w Ultramedica USG

lek. Robert Panikowski

ortopeda

w Ultramedica USG

lek. Zdzisław Pachacz

chirurg dziecięcy, ortopeda dziecięcy

w Centrum Medyczne Skopia

USG ortopedyczne Kraków - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ortopedyczne w Krakowie na podstawie cenników z 11 placówek. Najniższa cena to 160 zł za USG stawu barkowego natomiast najwyższa cena w Krakowie wynosi do 400 zł (USG stawu biodrowego).

Ile kosztuje USG ortopedyczne w Krakowie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ortopedyczne w krakowskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ortopedyczne w Krakowie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 41 innych miastach. Sprawdź ceny USG ortopedyczne w innych miastach.

USG ortopedyczne w Krakowie - gdzie najlepiej?

USG jest atraumatyczną metodą diagnostyczną, która w ortopedii pełni szczególną rolę w procesie obrazowania zmian pourazowych i patologii oraz w ocenie przyczyn bólu. Technika wykorzystuje zjawisko rozchodzenia się fal ultradźwiękowych oraz ich odbicia dzięki głowicy połączonej z aparatem, która pełni rolę nadajnika i odbiornika, przetwarzając sygnały w obraz. Struktury wewnętrzne pochłaniają i odbijają fale w różnym zakresie, tworząc zapis jaśniejszych i ciemniejszych plam, które uwidaczniają na monitorze przekrój badanego narządu.

Ultrasonografia w diagnostyce schorzeń narządu ruchu w Krakowie

USG ortopedyczne stawów kolanowych, barkowych, skokowych, łokciowych i nadgarstka, a ponadto mięśni pod kątem zmian pourazowych, a także degeneracyjno-zwyrodnieniowych, wykonują specjaliści Zakładu Diagnostyki Ultrasonograficznej  NeuroPedica. Do obrazowania układu kostno-stawowego pracownia dysponuje aparatem pracującym w zakresie częstotliwości od 3,5 do 13 MHz. Ultrasonograf dodatkowo wyposażony jest w funkcję Doppler, umożliwiając ocenę przepływów naczyniowych. Oferta obejmuje badanie USG wraz z konsultacją.

Nieinwazyjną ocenę tkanek miękkich i chrząstek wraz z dynamicznym badaniem struktur narządu ruchu świadczy w swojej praktyce diagnostycznej dr n. med. Ewa Mizia, specjalista ortopeda traumatolog narządu ruchu, wykładowca Roztoczańskiej Szkoły Ultrasonografii i pracownik naukowy UJ Collegium Medicum. Swoje kwalifikacje zdobywała m.in. na dwóch kursach z zakresu ultrasonografii narządu ruchu oraz w zakresie technik mikrochirurgicznych i chirurgii ręki. Profesjonalne badania USG narządów ruchu (bark, łokieć, nadgarstek i biodro, a także kolano, staw skokowy i ścięgno Achillesa) przeprowadza na aparacie MyLob25Gold.

Ośrodek Medyczny Osteomed jest placówką na terenie Krakowa, gdzie, oprócz klasycznego USG w zakresie narządu ruchu, ofertę stanowią iniekcje dostawowe (blokada stawów) w przebiegu choroby zwyrodnieniowej oraz biopsja kolana, a obydwa zabiegi wykonywane są pod kontrolą USG. Ponadto oferta przewiduje możliwość wykonania USG ortopedycznego bioderek u dzieci. Placówka dysponuje stacjonarnym ultrasonografem Voluson E8, świadcząc klasyczne badania stawów, a także narządów wewnętrznych, badania położnicze (2D) oraz zaawansowane badania trójwymiarowe (USG 3D/4D).

Pacjenci szukali zabiegu usg ortopedyczne w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Więcej na temat USG ortopedyczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…