USG ortopedyczne Szczecin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ortopedyczne w Szczecinie na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 189 zł za USG stawu łokciowego natomiast najwyższa cena w Szczecinie wynosi do 189 zł (USG stawu łokciowego).

Ile kosztuje USG ortopedyczne w Szczecinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ortopedyczne w Szczecin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ortopedyczne w Szczecinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • USG stawu kolanowego
  Szczecin, Niepodległości 44

  od 189 zł
  do 189 zł

 • USG stawu skokowego
  Szczecin, Niepodległości 44

  od 189 zł
  do 189 zł

 • USG stawu biodrowego
  Szczecin, Niepodległości 44

  od 189 zł
  do 189 zł

 • USG stawu łokciowego
  Szczecin, Niepodległości 44

  od 189 zł
  do 189 zł

Posiadamy również ofertę w 42 innych miastach. Sprawdź ceny USG ortopedyczne w innych miastach.

USG ortopedyczne w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Badanie ultrasonograficzne stanowi integralną część diagnostyki ortopedycznej. Pozwala na ocenę stawów, mięśni, ścięgien oraz zmian pourazowych i zapalnych w obrębie narządu ruchu. USG przeprowadza się również w celu oceny zmian pozabiegowych. Procedura ułatwia postawienie prawidłowej diagnozy oraz wykrycie ewentualnych przeciwwskazań do wdrożenia leczenia. Pacjent otrzymuje wynik (w postaci wydruku najważniejszych obrazów z USG wraz z opisem) zaraz po badaniu. USG jest całkowicie bezinwazyjne, co pozwala na jego przeprowadzenie nawet u kobiet w ciąży.

Badanie USG ortopedyczne w Szczecinie – gdzie można się na nie udać

Na USG narządu ruchu udać się można do Spółdzielni Pracy Lekarzy Specjalistów Medicus, gdzie świadczona jest cała gama usług z zakresu badań diagnostycznych. W ośrodku poddać się można badaniu ultrasonograficznemu stawów (np. kolanowych, skokowych, ramiennych, biodrowych) oraz badaniu USG mięśni. Przeprowadza się w nim również USG stawów biodrowych u dzieci. Oferta Spółdzielni obejmuje ponadto USG kości (żebra, mostek, kości długie).

W Szczecinie USG ortopedyczne jest również możliwe do przeprowadzenia w Centrum Diagnostyki Medycznej HAH. Placówka wyposażona jest nowoczesny aparat Voluson firmy General Electric Healthcare, który znajduje zastosowanie m.in. w diagnostyce ortopedycznej. Za jego pomocą wykonuje się badanie stawu barkowego, biodrowego oraz kolanowego, wykorzystuje się go również do USG stawów biodrowych u dzieci (ocena kostnienia i stosunków anatomicznych stawów) oraz USG stawów u dzieci w kierunku schorzeń reumatologicznych. Do Centrum udać się można ponadto na badanie rentgenowskie.

Badanie USG ortopedyczne wykonać także może prof. dr hab. n. med. Maciej Kołban, specjalista ortopeda i traumatolog narządu ruchu, który jest autorem pracy naukowej „Zastosowanie ultrasonografii w rozpoznawaniu i monitorowaniu leczenia wrodzonej dysplazji stawu biodrowego u noworodków i niemowląt”. Należy do Międzynarodowego Towarzystwa Badań Ultrasonograficznych Narządu Ruchu (ISDULA). Udać się można do niego na pełną diagnostykę USG narządu ruchu, przeprowadza również badanie densytometryczne (ultradźwiękowe za pomocą aparatu Lunar). Jego oferta obejmuje ponadto diagnostykę i leczenie zmian pozapalnych narządu ruchu (przemijające zapalenie stawu biodrowego i zniekształcenia stawów i kończyn po przebytych stanach zapalnych).

Pacjenci szukali zabiegu usg ortopedyczne w pobliżu Szczecina, w miejscowościach: Goleniów oraz Stargard.

Więcej na temat USG ortopedyczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…