Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący USG ortopedyczne w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 9 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 20 różnych placówkach.

dr n. med. Piotr Zdunek

radiodiagnosta

w Klinika Galena

8,0 / 10
dr n. med. Jarosław Maczuch

diagnosta obrazowy, radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Patrycja Nowak

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Viktorija Kraskovska

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Marek Syguda

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Iwona Spindel-Samek

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Jarosław Skupiński

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

lek. Łukasz Pawełek

radiolog

w Centrum Medyczne Severux

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

USG ortopedyczne Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG ortopedyczne w Katowicach na podstawie cenników z 20 placówek. Najniższa cena to 90 zł za USG stawu ramiennego natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 269 zł (USG stawu barkowego).

Ile kosztuje USG ortopedyczne w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG ortopedyczne w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG ortopedyczne w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 41 innych miastach. Sprawdź ceny USG ortopedyczne w innych miastach.

USG ortopedyczne w Katowicach - gdzie najlepiej?

USG ortopedyczne jest to badanie miejsc, które w szczególności narażone są na urazy mechaniczne lub przeciążeniowe, czyli stawów. Pozwala m.in. wykluczyć lub potwierdzić uszkodzenia w obrębie aparatu więzadłowego oraz ścięgien. Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu umożliwia również odnalezienie trudnych do wykrycia ciał wolnych. USG jest badaniem bezinwazyjnym (nie ma przeciwwskazań do jego wykonania nawet u kobiet w ciąży) i może być powtarzane wielokrotnie. Nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Na badanie należy zabrać ze sobą wcześniejsze wyniki badań obrazowych (np. TK, MR, RTG).

Badanie ultrasonograficzne narządu ruchu w Katowicach

Na badanie ultrasonograficzne ortopedyczne udać się można do Centrum Medycznego Graniczna. W placówce przeprowadzana jest cała gama procedur z zakresu badań ultrasonograficznych narządu ruchu: pacjenci poddać się w niej mogą badaniu USG stawu barkowego, kolanowego, łokciowego oraz stawu skokowego. W ośrodku wykonać można również USG nadgarstka i palców, ścięgna Achillesa oraz stopy. Oferta Centrum obejmuje ponadto diagnostykę ultrasonograficzną tkanek miękkich.

W Katowicach USG ortopedyczne jest również możliwe do przeprowadzenia w Ośrodku Diagnostyki Ultrasonografii Narządu Ruchu Angelius, gdziei udać się można na USG stawu kolanowego, skokowego, biodrowego i ramiennego oraz stawu łokciowego. W ośrodku przeprowadzić można również USG stopy oraz nadgarstka i ręki (diagnostyka m.in. jamy stawów nadgarstka, mięśni krótkich ręki, ścięgna mięśni długich prostowników wraz z ich pochewkami i troczkami na poziomie nadgarstka oraz śródręcza i palców). Oferta Ośrodka obejmuje diagnostykę podstawowych nerwów obwodowych oraz USG stawów biodrowych u niemowląt.

Badanie USG narządu ruchu wykonać może także lek. med. Jarosław Maczuch, specjalista radiolog. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu ŚUM w Katowicach, a doświadczenie zawodowe zdobywał w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. Dr Janusza Daaba w Piekarach Śląskich. Do badań USG ortopedycznych wykorzystuje nowoczesny aparat ultrasonograficzny Hitachi Aloka Prosound F37. Za jego pomocą przeprowadza USG stawu ramiennego, łokciowego, kolanowego oraz stawu skokowego. Udać się można do niego również na badanie USG stawów nadgarstka i palców ręki. Jego oferta obejmuje ponadto badanie ultrasonograficzne ścięgna Achillesa, stopy oraz mięśni uda i podudzia.

Pacjenci szukali zabiegu usg ortopedyczne w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Siemianowice Śląskie, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat USG ortopedyczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…