Leczenie nietrzymania moczu (NTM) Lublin i okolice

Filtruj wyniki:

Lublin 

Mapa

Leczenie nietrzymania moczu (NTM) w Lublinie - gdzie najlepiej?

Nietrzymanie moczu uważa się za jedną z najczęstszych przewlekłych chorób kobiecych. W okresie menopauzy nawet do 60% kobiet cierpi na tę przypadłość, co nie oznacza, że nie może pojawić się u osób w każdym wieku, także i u mężczyzn. Infekcje układu moczowo-płciowego, zmiany hormonalne  (spadek poziomu estrogenów), liczne porody i fizyczny wysiłek związany z pracą zawodową to główne przyczyny tej wstydliwej dolegliwości, z jaką walka zależy od powodów i zaawansowania choroby.

Inkontynencja w Lublinie – metody leczenia

Wysiłkowe lub mieszane nietrzymanie moczu stanowią wskazania do zabiegu wszczepienia taśmy podpierającej cewkę moczową w jej środkowym odcinku w Prywatnym Szpitalu Żagiel Med. Zabieg polega na nacięciu przedniej ściany pochwy, a taśmę przeprowadza się bądź z dostępu załonowego, bądź poprzez otwory zasłonione nad spojeniem łonowym lub w okolicy pachwin. Zabieg może być wykonany w znieczuleniu ogólnym lub przewodowym i wymaga krótkiej, kilkugodzinnej hospitawlizacji. Procedurę przeprowadza Koordynator Oddziału ginekologiczno-położniczego, dr n. med. Tomasz Radomański, specjalista ginekolog-położnik, specjalizujący się w ginekologii operacyjnej, laparoskopii oraz histeroskopii.

Dr Radomański związany jest również z Gabinetami Terpa, gdzie w zakresie ginekologii i położnictwa realizowane jest leczenie zachowawcze łagodnych i mieszanych postaci wysiłkowego nietrzymania moczu oraz naglącego nietrzymania moczu. W przypadku nasilonych postaci wysiłkowego nietrzymania moczu, kiedy uciekanie moczu staje się problemem obniżającym komfort życia wskazane jest leczenie operacyjne. Zespół medyczny tworzy ponadto dr n. med. Ewa Baszak-Radomańska, specjalista II stopnia w ginekologii i położnictwie, ze specjalizacją z seksuologii oraz ginekologii dziecięcej.

Stan mimowolnego wyciekania moczu, który stanowi problem socjologiczny i higieniczny leczą specjaliści Centrum rehabilitacyjno-sportowego Medi Sport, w ramach programów rehabilitacyjno-leczniczych stosując innowacyjne urządzenie do głębokiej magnetostymulacji mięśni dna miednicy. Bezkontaktowa terapia NTM przeznaczona jest do leczenia problemów z mięśniami dna miednicy, problemów pooperacyjnych i poporodowych u kobiet. Procedura opiera się na magnetycznej stymulacji zwiększającej siłę i wytrzymałość zwieraczy oraz mięśni dna miednicy. Sesja trwa około 20 minut i wymaga 3 powtórzeń w odstępach miesięcznych, co warunkują indywidualne potrzeby.

W Klinikach ProfMed dr Grabczaka w Krasnymstawie leczenie nietrzymania moczu realizowane jest w ramach ginekologii estetycznej w celu poprawy funkcji struktur wewnętrznych i zewnętrznych oraz wyglądu żeńskich narządów płciowych, co w konsekwencji prowadzi do poprawy życia seksualnego. Zabiegi wykonywane są z zastosowaniem nowoczesnej metody z użyciem ginekologicznego lasera MonaLisa Touch™, dedykowanego procedurom terapeutycznym oraz z zakresu chirurgii plastycznej (m. in. plastyka warg sromowych mniejszych i większych, plastyka pochwy w korekcji defektów poporodowych). Konsultacje i zabiegi wykonują ginekolodzy: lek. med. Rafał Grabczak oraz lek. med. Grzegorz Pietras.

Nowoczesne Centrum Medyczne Luxmed w zakresie urologii realizuje pełny zakres diagnostyki, profilaktyki i leczenia schorzeń układu moczowo-płciowego. Nowotwory, ograniczona płodność, zaburzenia funkcji układu moczowego oraz nietrzymanie moczu to tylko niektóre schorzenia na liście świadczeń. We wszczepianiu taśm w leczeniu nietrzymania moczu u mężczyzn specjalizuje się dr n. med. Kamil Muc, urolog, związany z Centrum Onkologii Ziemii Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli, który swoje usługi z zakresu USG jądra i układu moczowego, TRUS, biopsji stercza oraz laparoskopii świadczy w placówce w Poradni Urologicznej przy ul. Radziwiłłowskiej 5. 

Więcej na temat leczenie nietrzymania moczu (NTM)

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…