Operacje i leczenie zatok Bydgoszcz i okolice

Bezpośrednio w Bydgoszczy nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie zatok, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Bydgoszczy. Operacje i leczenie zatok można przeprowadzić m.in. w LUX MED Toruń w Toruniu (42 km od Bydgoszczy) w cenie 260 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie zatok najbliżej Bydgoszczy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie zatok najbliżej Bydgoszczy na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 260 zł za punkcja zatok natomiast najwyższa cena w Bydgoszczy wynosi do 350 zł (płukanie zatok metodą Proetza).

Ile kosztuje operacje i leczenie zatok w najbliższej odległości od Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie zatok najbliżej Bydgoszczy:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie zatok najbliżej Bydgoszczy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Płukanie zatok metodą Proetza
  Toruń, Kościuszki 71(41 km od Bydgoszczy)

  od 350 zł
  do 350 zł

 • Punkcja zatok
  Toruń, Kościuszki 71(41 km od Bydgoszczy)

  od 260 zł
  do 260 zł

Posiadamy również ofertę w 16 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie zatok w innych miastach.

Operacje i leczenie zatok w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Stan zapalny najczęściej atakuje zatoki czołowe, szczękowe i sitowe, a objawy zależą od miejsca, w którym się on pojawił. Pacjent cierpiący z powodu chorób zatok może uskarżać się na np. ból w okolicy czoła, ból górnej szczęki, zębów oraz uczucie ucisku policzków, a także obrzęk powiek i okolic oczu. O stanie zapalnym zatok może świadczyć też zatkany nos i upośledzenie węchu. Niepokój powinna wzbudzić podwyższona temperatura, brak apetytu i ból nosa przy pochylaniu. Aby zdiagnozować schorzenie, specjalista laryngolog przeprowadza badanie endoskopowe. Zapalenie zatok można leczyć antybiotykiem bądź operacyjnie poprzez endoskopię, chirurgiczną korektę przegrody nosowej oraz polipektomię, czyli usunięcie narośli, blokujących drożność nosa. Każdy z zabiegów wymaga ok.dwudniowego pobytu w szpitalu, a jego czas zależy od rodzaju operacji. Zwykle zabiegi tego rodzaju wymagają znieczulenia ogólnego w obecności anestezjologa.

Placówki medyczne w Bydgoszczy, w których można wyleczyć zatoki

Operacje i leczenie zatok u najmłodszych można przeprowadzić w znajdującym się przy ul. Chodkiewicza Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym. Zabieg wykonuje się tu techniką endoskopową wewnątrznosowo. Dzięki zastosowaniu endoskopu można zobaczyć, co jest powodem schorzenia, i usunąć go. Podczas operacji poszerza się ujście zatok i wycina ewentualne zmiany. W szpitalu można także wyleczyć zatoki poprzez tzw. balonikowanie, czyli cewnikowanie zatok, polegające na poszerzeniu ujścia zatoki za pomocą napompowanego balonika.

Leczenie i operacje zatok znajdują się w zakresie usług prof. dr hab. n. med. Henryka Kaźmierczaka, specjalisty z zakresu laryngologii, który pomaga pozbyć się choroby zatok, stosując operacje endoskopowe oraz korektę przegrody nosowej. Profesor Kaźmierczak prowadzi także leczenie w przypadku porażeń nerwu twarzowego, niedrożności dróg łzowych bądź torbieli zatok przynosowych.

Zatoki można wyleczyć i zoperować także w Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. dr Jana Bizela przy ul. Ujejskiego. W tym celu przeprowadza się operacje endoskopowe nosa i zatok FESS, a także sinusoskopię. W przypadku chorych zatok czołowych wykonywana jest punkcja Becka oraz minitrefinacja. Można tu również przeprowadzić tonsillectomię, czyli wyłuszczenie migdałków podniebiennych, mikrolaryngioskopię oraz operację usunięcia ślinianki podżuchwowej i przyusznej.

Więcej na temat operacje i leczenie zatok

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…