Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący operacje i leczenie zatok

Posiadamy w ofercie 16 specjalistów w 27 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 43 różnych placówkach. Usługa operacje i leczenie zatok jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa i laryngologa.

lek. Ireneusz Bąk

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Norbert Górski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Paweł Szwedowicz

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
dr Elżbieta Drewienkiewicz-Suliga

otolaryngolog

w Centrum Medyczne Suliga

ocena 4,7 / 5  (58 opinii)
dr hab. n. med. Marcin Frączek

otolaryngolog

w CDT MEDICUS

ocena 4,7 / 5  (24 opinii)
lek. Arkadiusz Kasztelan

otolaryngolog

w Cor-Lar-Med

ocena 4,6 / 5  (15 opinii)
dr n. med. Maciej Müller

otolaryngolog, laryngolog dziecięcy, laryngolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

ocena 4,5 / 5  (4 opinii)
lek. Grzegorz Duszel

otolaryngolog

w Klinika Nova

ocena 4,5 / 5  (2 opinii)
dr hab. n. med. Marek Modrzyński

alergolog, laryngolog, lekarz medycyny estetycznej

w ABC-Med

ocena 4,5 / 5  (2 opinii)
dr hab. n. med. Tomasz Gotlib

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr n. med. Małgorzata Wierzchowska

otolaryngolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

dr Anna Gawrońska

laryngolog

w Pulsmed

dr hab. n. med. Mariola Zagor

laryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

lek. Rafał Chmielewski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr n. med. Kornel Szczygielski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr n. med. Zbigniew Kozłowski

Operacje i leczenie zatok - informacje

Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS Sprzęt medyczny w CDT MEDICUS

Zatoki przynosowe to przestrzenie połączone z nosem, które także - jak nos - pełnią ważną funkcję w oddychaniu. Mają za zadanie chronić delikatne struktury mózgu przed urazami (są jakby amortyzatorami), nawilżają powietrze wdychane przez nos oraz wpływają na modulację głosu. Najczęstszym schorzeniem tej części organizmu jest zapalenie zatok, czyli zakażenie wirusami.

Sposoby na zdrowe zatoki

4. Wojskowy Szpital Kliniczny mieszczący się we Wrocławiu posiada Kliniczny Oddział Otolaryngologiczny, na którym przeprowadzane są zabiegi z zakresu nosa i zatok przynosowych. Należy do nich endoskopowa operacja, czyli FESS - Functional Endoscopic Sinus Surgery oraz operacja zatok przynosowych metodą klasyczną. Ponadto można się tutaj poddać repozycji kości nosa po złamaniu, korekcji krzywej przegrody nosa oraz usunięciu polipów nosa. Do kadry medycznej należy tutaj dr n. med. Szczepan Barnaś, specjalista otolaryngologii (II stopnia od roku 1996), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał w 2001 roku. Udziela pomocy pacjentom także w prywatnych gabinetach laryngologicznych, a szczególne miejsce w jego zainteresowaniach zawodowych zajmuje endoskopowa operacja nosa i zatok.

Szpital Miejski im. Franciszka Raszei w Poznaniu oferuje leczenie operacyjne zatok przynosowych i nosa za pomocą metody endoskopowej, przeprowadzane na Oddziale Otolaryngologicznym. Leczeniu operacyjnemu są tutaj także poddawani pacjenci cierpiący na choroby ucha i niedosłuchy oraz torbiele szyjne i choroby ślinianek. Jednym z lekarzy zajmującym się takimi zabiegami jest dr n. med. Łukasz Borucki, specjalista otolaryngologii od 2008 roku i doktor nauk medycznych od 2004 roku, który przyjmuje pacjentów także w gabinetach laryngologicznych na terenie Poznania, Konina i Wrześni.

Na Oddziale Otolaryngologicznym i Onkologii Laryngologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie z zabiegów operacyjnych przeprowadzane są m.in. endoskopowe operacje leczące przewlekłe zapalenie zatok oraz nosa. Metoda endoskopii wykorzystywana jest tutaj także do operacji na drogach łzowych. Ponadto wykonywane są zabiegi chirurgiczne uszu, migdałków podniebiennych oraz mikrochirurgiczne krtani. Pacjentów przyjmuje m.in. dr n. med. Tomasz Bujnowski, otolaryngolog, który specjalizację I stopnia zrobił w roku 1996 a egzamin specjalizacyjny II stopnia zdał w 2000 roku. Przyjmuje pacjentów również w prywatnym gabinecie laryngologicznym w Olsztynie.

Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu to placówka medyczna, w której działa m.in. Oddział Otolaryngologiczny, specjalizujący się w minimalnie inwazyjnych technikach chirurgicznych. Wśród nich można wymienić endoskopowe operacje zatok przynosowych tj. FESS i ESS z użyciem noża obrotowego Shaver a także diagnostykę endoskopową i nasofiberoskopową nosogardła i krtani oraz operacje korekcyjne przegrody nosa. Personel medyczny to tutaj m.in. dr n. med. Krzysztof Dalke, specjalista otolaryngologii II stopnia od 1997 roku oraz doktor nauk medycznych od 2002 roku, który pełni funkcję ordynatora tego oddziału.

W Koszalinie znajduje się Szpital Wojewódzki, gdzie na Oddziale Laryngologii pacjent może poddać się zabiegom operacyjnym zatok szczękowych, wykonywanym tutaj przez lekarzy. Są to zabiegi punkcji i płukania zatok przynosowych, oraz punkcji zatok czołowych metodą Becka, operacje zatok przynosowych z dostępu wewnętrznego i zewnętrznego oraz operacje powikłań oczodołowych i wewnątrzczaszkowych zapalenia zatok przynosowych. Operacje przeprowadza m.in. dr Grażyna Horbacz-Jary, specjalista otolaryngologii I stopnia od 1989 roku oraz II stopnia od 1996 roku, która pomaga także pacjentom w prywatnym gabinecie laryngologicznym w Koszalinie.

W leczeniu przewlekłego zapalenia zatok przynosowych operacja endoskopowa lub klasyczna polecana jest pacjentom w Szpitalu Centrum Medycznego Damiana w Warszawie. Z innych zabiegów lekarze wykonują tutaj polipektomię nosa czy operację przegrody nosowej. Jednym z lekarzy jest dr n. med. Iwona Gromek, specjalista otolaryngologii, która tytuł I stopnia z tej dziedziny uzyskała w roku 1998. Brała niejednokrotnie udział w zjazdach otolaryngologicznych i prowadziła na nich wykłady, np. na 42. Krajowym Zjeździe Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów - Chirurgów Głowy i Szyi (w Poznaniu w 2006 roku).

Zabieg leczący zatoki - przykładowa cena w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A. Sala operacyjna w Swissmed Centrum Zdrowia S.A.

W Polsce za operację endoskopową zatok FESS trzeba zapłacić kwotę od 4 tys. zł, w Turcji natomiast w klinice u dra Murata Enoz w Stambule zabieg taki kosztuje od 8 do 21 tys. zł.