Centrum Okulistyczne Jaskra

9,9 / 10   •   Znakomita   •  308 opinii
 • Gabinet Centrum Okulistyczne Jaskra
 • Gabinet Centrum Okulistyczne Jaskra
 • Gabinet Centrum Okulistyczne Jaskra
 • Gabinet Centrum Okulistyczne Jaskra
 • Gabinet Centrum Okulistyczne Jaskra
 • Gabinet Centrum Okulistyczne Jaskra
 • Gabinet Centrum Okulistyczne Jaskra
 • Gabinet Centrum Okulistyczne Jaskra
Warszawa, Rondo ONZ 1
 • Konsultacja okulistyczna • od 150 zł
 • Konsultacja okulistyczna dziecięca • 350 zł
Pełny cennik usług »

Opis placówki

Centrum Okulistyczne Jaskra to nowoczesna placówka medyczna specjalizująca się w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz w diagnostyce AMD (zwyrodnienia plamki żółtej). Możemy się poszczycić aparaturą diagnostyczną najwyższej klasy (m.in. HD OCT Cirrus 5000, HRT 3, perymetry FDT i HFA, aparat GDx Pro, tonometry Reichert 7CR i Tono-Pen AVIA), dzięki której kompleksowe badania wykonujemy na miejscu, w przychodni. Wysoka jakość usług to zasługa wiedzy i umiejętności naszej kadry – specjalistów okulistyki z ponad 20-letnim stażem w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz AMD. Przez przeszło dwie dekady współtworzyłyśmy renomę placówek takich jak warszawski Instytut Jaskry i Chorób Oka czy Klinika Okulistyki CMKP, by dziś nieść pomoc pacjentom we własnym ośrodku – Centrum Okulistycznym Jaskra.

Przeprowadzamy pełen zakres badań zalecanych w diagnostyce jaskry, począwszy od podstawowych badań lekarskich (w tym wywiad, ocena refrakcji i ostrości wzroku, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego, ocena przedniego odcinka oka oraz badanie dna oka z oceną tarczy nerwu wzrokowego i siatkówki), a skończywszy na badaniach dodatkowych dziś tworzących złoty standard diagnostyczny, takich jak m.in. tomografia tarczy nerwu wzrokowego (HRT 3), skaningowa polarymetria laserowa (GDx Pro), badanie warstwy komórek zwojowych GCL/GCC, tomografia przedniego odcinka AS-OCT, pachymetria ultradźwiękowa i cyfrowa oraz tomografia warstwy włókien nerwowych (OCT RNFL) wraz z tomografią tarczy nerwu wzrokowego (OCT jaskrowe).

Pacjenci diagnozowani w kierunku jaskry są badani zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO) i Europejskiego Towarzystwa Jaskrowego (EGS). Wszystkie badania w Centrum Okulistycznym Jaskra są wykonywane przy użyciu najwyższej jakości aparatury przez okulistów z wieloletnim doświadczeniem.

Zakres usług świadczonych w naszej przychodni obejmuje ponadto diagnostykę i leczenie zwyrodnień plamki żółtej związanych z wiekiem (AMD), zaćmy oraz schorzeń degeneracyjnych i zapalnych oczu. Przeprowadzamy badania tomografii siatkówki w okolicy plamki żółtej, czyli OCT siatkówki. Przyjmujemy pacjentów dorosłych oraz dzieci.

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Nowoczesne wyposażenie to jeden z największych atutów naszej przychodni okulistycznej. Dysponujemy sprzętem renomowanych producentów, wykorzystujemy urządzenia najnowszej generacji i najwyższej dostępnej klasy. Posiadamy między innymi:

 • GDx Pro (Glaucoma Diagnostics) – skaningowy polarymetr laserowy niemieckiej firmy Carl Zeiss. Wykonywane przy jego użyciu badanie (skaningowa polarymetria laserowa) pozwala na pomiar grubości warstwy włókien nerwowych siatkówki, ich rozkład, a także lokalizuje ubytki i porównuje otrzymany wynik z normatywną bazą danych, czyli z zakresem normy dla osób zdrowych. Badanie jest stosowane w diagnostyce jaskry, umożliwia wykrycie zaniku warstwy włókien nerwowych na wczesnym etapie choroby – przed pojawieniem się ubytków w polu widzenia.

 • Heidelberg Retina Tomograf (HRT 3) – laserowy oftalmoskop niemieckiej firmy Heidelberg Engineering, wyposażony w system konfokalnego skaningu. Przeznaczony do uzyskiwania i analizy trójwymiarowych obrazów tarczy nerwu wzrokowego. Badanie z jego użyciem umożliwia ocenę nerwu wzrokowego pod kątem jaskry oraz analizę postępu zmian. Tomograf porównuje nerw wzrokowy osoby badanej do normatywnej bazy danych.

 • HD OCT Cirrus 5000 – tomograf okulistyczny wysokiej rozdzielczości firmy Carl Zeiss, będący najnowszej generacji i najwyższej klasy aparatem do badania OCT (optycznej koherentnej tomografii). Aparat umożliwia obrazowanie przedniego odcinka oka (AS-OCT), w tym rogówki, komory przedniej, tęczówki, kąta komory przedniej w warunkach pełnego oświetlenia i ciemności (próba ciemniowa) oraz mapy pachymetrycznej rogówki. W diagnostyce jaskry nasz tomograf obrazuje struktury na dnie oka, przede wszystkim tarczę nerwu wzrokowego (OCT jaskrowe), warstwę włókien nerwowych (RNFL), warstwę komórek zwojowych (GCL) oraz siatkówkę w okolicy plamki żółtej.

 • FDT Humphrey Matrix 800 – najnowszy typ perymetru (polomierza) firmy Carl Zeiss, wykorzystujący technologię zdwojonej częstotliwości FDT (ang. Frequency Doubling Technology), stosowany w diagnostyce jaskry. Służy do wykrywania najwcześniejszych zmian jaskrowych, objawiających się zanikiem komórek zwojowych siatkówki typu M (magnocellular). W porównaniu do standardowej perymetrii FDT jest badaniem krótszym i przyjemniejszym, pacjent może się mu poddać we własnych okularach. Może być przeprowadzane u osób z zaćmą.

 • HFA 3 Humphrey – perymetr (polomierz) firmy Carl Zeiss, bogato wyposażony aparat zachowujący pełną zgodność ze standardem Goldmanna. Badania z jego zastosowaniem są wykonywane rutynowo w diagnostyce jaskry, jak również w schorzeniach nerwu wzrokowego oraz uszkodzeniach ośrodkowego układu nerwowego.

 • Reichert 7CR – tonometr bezkontaktowy z technologią odpowiedzi rogówkowej. Aparat podaje wartości ciśnienia wewnątrzgałkowego już skorygowane o parametry zarówno grubości, jak i sprężystości rogówki. Technologia urządzenia zapewnia najłagodniejszy możliwy podmuch powietrza oraz zastosowanie minimalnego podmuchu w trakcie każdego badania.

 • Tono-Pen AVIA – tonometr aplanacyjny amerykańskiej firmy Reichert. Umożliwia szybki i precyzyjny pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego w oparciu o tonometrię aplanacyjną. Aparat zaprojektowano tak, by mógł działać w każdej pozycji – siedzącej, leżącej, a także u pacjentów na wózkach inwalidzkich. Badanie jest delikatne i szybkie.

 • Reichert iPac – pachymetr ultradźwiękowy firmy Reichert umożliwia szybki i delikatny pomiar grubości rogówki.

 • Unicos URK-800 – autokeratorefraktometr służy do oceny wady refrakcji istotnej w doborze korekcji okularowej.


Udogodnienia dla pacjentów

 • Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – mieścimy się na parterze budynku wyposażonego w podjazd dla wózków. Osoby mające problemy z samodzielnym poruszaniem się bądź pacjenci na wózkach inwalidzkich nie będą mieć żadnych problemów z dostaniem się do naszych gabinetów.

 • Parking – osoby poruszające się własnym samochodem mogą zostawić go na bezpłatnych parkingach, wewnętrznym bądź zewnętrznym.

 • Dogodne formy płatności – w naszej przychodni płatności można dokonywać gotówką, przelewem bądź kartą. Dodatkowo na ścianie budynku, w którym mieści się przychodnia, znajduje się bankomat.


Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Centrum Okulistyczne Jaskra w Warszawie.

Poniższy cennik ma charakter poglądowy i przedstawione ceny mogą ulegać zmianie.
Ostateczną cenę leczenia podaje lekarz podczas konsultacji i zależy ona od zakresu usług.
 • Konsultacje

  Konsultacja okulistyczna
  Pierwszorazowa wizyta okulistyczna z autorefraktometrią, oceną widzenia, pomiarem ciśnienia - 300 zł
  Każda następna wizyta okulistyczna - 250 zł
  Wizyta lekarska z usunięciem ciała obcego - 300 zł
  Wizyta uzupełniająca - powiązana z inną wizytą, w ciągu 2 tygodni - 150 zł
  Wizyta pierwszorazowa w poradni jaskrowej - od 300 zł
  Wizyta kontrolna - 250 zł
  Wizyta lekarska w poradni przedniego odcinka - 250 zł
  Wizyta lekarska w poradni siatkówkowej - 280 zł
  Wizyta lekarska w poradni siatkówkowej z oceną obwodu siatkówki - 320 zł
  Wizyta lekarska + OCT plamki w poradni siatkówkowej - 450 zł
  Wizyta lekarska powiązana z badaniem optometrycznym - 200 zł
  Kontrola po serii iniekcji wewnątrzgałkowych z konsultacją i OCT siatkówki - 350 zł
  Kontrola po zabiegu laserowym w czasie do 7 dni - 150 zł
  Wystawienie zaświadczenia dla celów orzecznictwa - 150 zł
  od 150 do 450 
  Konsultacja okulistyczna dziecięca
  350
 • Teleporady lekarskie online

 • Chirurgia plastyczna

 • Dermatologia

 • Okulistyka

 • Diagnostyka i badania


Opinie z internetu

Placówka Centrum Okulistyczne Jaskra została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 9,9 w skali 10 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 308 opinii użytkowników z 2 różnych źródeł internetowych.

9,9
/ 10
Znakomita
308 ocen z 2 źródeł
5,0 / 5
(1 ocen placówki na Kliniki.pl)
Znakomita:
(1)
(1)
Bardzo dobra:
(0)
(0)
Dobra:
(0)
(0)
Słaba:
(0)
(0)
Bardzo słaba:
(0)
(0)
4,9 / 5
(111 ocen placówki na Google.pl)
5,0 / 5
(197 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Opinie pacjentów

(1 opinie)

I
10 listopada 2023

Użytkownik zweryfikowany 
Ocena placówki
Rewelacyjna
Ocena wizyty:
Centrum Okulistyczne Jaskra, Warszawa
W klinice byłam kolejny raz. Tym razem dolegliwości oczne utrzymywały się już ponad dwa miesiące. Zajęto się mną bardzo troskliwie, wykonano potrzebne badania, cierpliwie tłumaczono mój przypadek i odpowiadano na wszystkie nurtujące mnie pytania. Wizyta trwała ok. godzinę, co w dzisiejszych czasach nie jest zbyt częste. Dziękuję p. dr Lipiec- Łukasik, dr Polaczek za pełen profesjonalizm, serdeczność, empatię. Całym sercem polecam tę klinikę.
Ocena specjalisty:
Ocena leczenia
Odpowiedź placówki na opinię:
Bardzo dziękujemy za wystawienie opinii. Oczywiście przekazujemy Pani wyrazy uznania naszym lekarkom, dr Polaczek-Krupa i dr Lipiec-Łukasik. Duuużo zdrowia Pani Iwono
Centrum Okulistyczne Jaskra
Przydatna opinia?
(0)
(0)

Zespół

Zespół Centrum Okulistycznego Jaskra to lekarze specjaliści z ponad 20-letnim doświadczeniem w diagnostyce i leczeniu jaskry oraz zwyrodnienia plamki żółtej (AMD). Wiedzę i umiejętności zdobywali w trakcie pracy w renomowanych placówkach medycznych, doskonaląc się i sukcesywnie rozwijając pod okiem ekspertów w swoich dziedzinach. Dziś służą pacjentom profesjonalną pomocą oraz przekazują swoją wiedzę innym specjalistom, m.in. prowadząc wykłady na kursach dla lekarzy okulistów i POZ.

Pokaż lekarzy wybranej specjalizacji:

Lek. Anna Husiatyńska specjalizuje się przede wszystkim w nowoczesnej diagnostyce i leczeniu jaskry. Jest także wykwalifikowanym kontaktologiem. Wykonuje badania specjalistyczne, w tym OCT jaskrowe i siatkówkowe, badanie HRT czyli tomograficzne obrazo... więcej »

Zadzwoń: 22 626 pokaż numer

Lek. Ewa Anielska specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, w szczególności chorób siatkówki, jak również jaskry, zaćmy, okulistycznych powikłań cukrzycy (m.in. retinopatia) oraz zwyrodnienia plamki żółtej AMD.  Zajmuje się także okulisty... więcej »

Zadzwoń: 22 626 pokaż numer

Dr n. med. Magdalena Pauk-Domańska specjalizuje się m.in. w diagnostyce ultrasonograficznej schorzeń i nieprawidłowości gałki ocznej oraz oczodołów. Przeprowadza zabiegi laserowe (terapia Retinal Rejuvenation Therapy, fotokoagulacja ogniskowa czy panf... więcej »

Zadzwoń: 22 626 pokaż numer

Dr Barbara Popiołek-Chmielak to specjalista chorób oczu z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Utalentowany operator, w naszej przychodni zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń takich jak jaskra i zaćma oraz wykonywaniem zabiegów. więcej »

Zadzwoń: 22 626 pokaż numer

Dr Anna Cichocka-Woźniak jest znakomitym specjalistą jaskrowym z bardzo dużym doświadczeniem w tym obszarze. W naszej przychodni zajmuje się przede wszystkim konsultowaniem i długoterminowym prowadzeniem pacjentów jaskrowych. więcej »

Zadzwoń: 22 626 pokaż numer

Lek. Anita Piekarniak-Woźniak specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu jaskry, ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych metod laserowych. Wykonuje również inne zabiegi oparte na działaniu lasera, czyli selektywną trabekuloplastykę laserową SLT, iry... więcej »

Zadzwoń: 22 626 pokaż numer

Dr n. med. Andrzej Opuchlik specjalizuje się w diagnostyce i terapii neurologicznej dorosłych i młodzieży. W Centrum Okulistycznym Jaskra konsultuje pod tym kątem pacjentów okulistycznych, a wymagających porady neurologicznej. więcej »

Zadzwoń: 22 626 pokaż numer

FilmyRejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 19:00)

Adres placówki

Prosimy o upewnienie się telefonicznie, że dana usługa jest dostępna pod wybranym adresem.
Centrum Okulistyczne Jaskra
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa(Biurowiec "Rondo 1", parter)

Godziny otwarcia

poniedziałek
8:00-19:00
wtorek
8:00-19:00
środa
8:00-19:00
czwartek
8:00-19:00
piątek
8:00-19:00
sobota
na telefon
niedziela
nieczynne

Dojazd i mapa

Nasza przychodnia znajduje się w warszawskiej dzielnicy Praga Południe, w sąsiedztwie Stadionu Narodowego, naprzeciwko Teatru Powszechnego. Dzięki dogodnej lokalizacji można do nas łatwo dotrzeć zarówno komunikacją miejską (tramwajem, autobusem czy metrem – stacja Stadion Narodowy), jak i koleją czy SKM – na Dworzec Wschodni i Dworzec Stadion można dojść piechotą w ciągu ok. 6 minut.


Najczęstsze pytania o placówkę Centrum Okulistyczne Jaskra

 • Jak oceniana jest placówka Centrum Okulistyczne Jaskra?

  Placówka Centrum Okulistyczne Jaskra została oceniona przez pacjentów jako Znakomita. Średnia ocena wynosi 9,9 w skali 10 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 308 opinii użytkowników z 2 różnych źródeł internetowych w ramach Kliniki.pl Rating Index - sprawdź oceny »

 • Jakie usługi oferuje Centrum Okulistyczne Jaskra w Warszawie?

  Placówka Centrum Okulistyczne Jaskra z Warszawy posiada w cenniku usług 81 pozycji, m.in z zakresu: chirurgia plastyczna , teleporady lekarskie online , dermatologia , okulistyka oraz diagnostyka i badania - sprawdź wszystkie usługi »

 • Jak skontaktować się z Centrum Okulistyczne Jaskra?

  Centrum Okulistyczne Jaskra znajduje się w Warszawie - ul. ONZ 1. Umawianie wizyt w tej placówce lub pytania można kierować pod numer telefonu +48 22 626 54 13

 • W jakie dni i w jakich godzinach otwarta jest placówka Centrum Okulistyczne Jaskra?

  Placówka Centrum Okulistyczne Jaskra z Warszawy otwarta jest średnio 0 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-19:00. W weekend placówka otwarta jest tylko w soboty od 09:00 do 15:00, natomiast w niedziele jest zamknięta.

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…