Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa Warszawa

Lekarze wykonujący operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w Warszawie

W Warszawie posiadamy w ofercie 7 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w Warszawie jest najczęściej wykonywana przez otolaryngologa, laryngologa i fonatry.

dr n. med. Norbert Górski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

10 / 10
dr hab. n. med. Mariola Popko-Zagor

laryngolog, chirurg plastyczny

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

10 / 10
dr n. med. Paweł Szwedowicz

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

9,7 / 10
lek. Ireneusz Bąk

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

9,4 / 10
lek. Rafał Chmielewski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr n. med. Kornel Szczygielski

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

dr hab. n. med. Tomasz Gotlib

otolaryngolog

w Optimum Klinika Głowy i Szyi

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w 2 placówkach w Warszawie. Najniższa cena wynosi 7500 zł w Centrum Medyczne MML, najwyższa to 10300 zł, natomiast średni koszt to 8900 zł.

Ile kosztuje operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w warszawskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 4 innych miastach. Sprawdź ceny operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w innych miastach.

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w Warszawie - gdzie najlepiej?

Rozpoznanie skrzywienia przegrody nosa możliwe jest po badaniu laryngologicznym, natomiast sam zabieg jej korekcji wykonuje się dopiero w przypadku, gdy pacjent ma trudności w oddychaniu przez nos, bądź w przypadku nawracających chorób zatok przynosowych. Również chrapanie i bezdechy senne są wskazaniem do takiego postępowania. Endoskopowe leczenie krzywej przegrody nosowej (septoplastyka) jest zabiegiem, wykonywanym w znieczuleniu ogólnym, którego celem jest przywrócenie drożności nosa oraz odbudowa prawidłowych warunków anatomiczno-fizjologicznych w obrębie nosa. Dzięki metodzie endoskopowej cały czas istnieje możliwość podglądu pola operacyjnego na monitorze, co ma korzystny wpływ na efekt końcowy.

Septoplastyka – zabiegi w Warszawie

Radiochirurgia i operacje przegrody nosa to oferta warszawskiej kliniki Mille Medica. W przypadku septoplastyki, zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym bądź miejscowym, z niewielkiego nacięcia wewnątrz nosa. Po odchyleniu błony śluzowej, zdeformowane fragmenty przegrody są usuwane lub w miarę możliwości prostowane. Stabilizację przegrody oraz jej prawidłowe zrośnięcie i ustawienie umożliwiają specjalne „płytki” wykonane z niealergizującego materiału, jakie są umieszczane na kilka dni wewnątrz. Ofertę uzupełniają badanie endoskopowe, fiberoskopowe oraz badania nocne i konsultacje.

Operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa znajduje się również na liście zabiegów chirurgicznych Laryngologii Szpitala Medicover. Zabieg wymaga wcześniejszego badania RTG nosa, TK i USG oraz konsultacji specjalistycznych. Przywrócenie drożności nosa oraz odbudowa prawidłowych warunków anatomiczno-fizjologicznych w nosie odbywa się tu w znieczuleniu miejscowym i wymaga jednodniowego pobytu w szpitalu. Inną opcją jest zabieg wykonywany w narkozie, wewnątrznosowy, polegający na korekcie części chrzęstnej i kostnej przegrody nosa, bez pozostawiania blizn. Septoplastyka jest tu również łączona z konchoplastyką.

Skrzywienie przegrody nosowej leczy także dr n. med. Ewa Orkan-Łęcka, specjalista otolaryngolog, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Oprócz audiologii, specjalizuje się w rynologii, w tym w operacjach endoskopowych.  W swojej praktyce, spośród wielu chorób laryngologicznych leczy m.in. polipy nosa, nieżyt oraz krwawienie z nosa. Specjalista przeprowadza również badania, w tym rynomanometrię, rynoskopię oraz biopsje.

Pacjenci szukali zabiegu operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat operacja endoskopowa krzywej przegrody nosa

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…