Odsysanie tłuszczu z brzucha Warszawa

Liposukcja brzucha Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury liposukcja brzucha w 4 placówkach w Warszawie. Najniższa cena wynosi 5500 zł w Poradnia chirurgii Warszawa, najwyższa to 18000 zł, natomiast średni koszt to 12966 zł.

Ile kosztuje liposukcja brzucha w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi liposukcja brzucha w warszawskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 14 innych miastach. Sprawdź ceny liposukcja brzucha w innych miastach.

Liposukcja brzucha w Warszawie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

Odkładający się w okolicach brzucha tłuszcz, zwany pieszczotliwie „oponką” to zmora wielu kobiet i mężczyzn. Nie tylko zaburza proporcje sylwetki i odkształca się pod obcisłym ubraniem, ale może być również niebezpieczny dla zdrowia poprzez odkładanie się na narządach wewnętrznych. Czasami mimo ćwiczeń i diety nie możemy poradzić sobie z tą okolicą ciała. Wówczas zabiegiem, który pomoże nam osiągnąć wymarzony cel jest liposukcja, zwana również lipoplastyką.

Brzuch jest najczęstszym obszarem ciała, poddawanym zabiegowi liposukcji zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Polega on na lokalnym usunięciu nagromadzonego tłuszczu i dzięki temu uzyskaniu smuklejszej sylwetki. Istotnymi czynnikami mającymi wpływ na sukces liposukcji brzucha są: ilość i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, historia przyrostu masy ciała bądź utraty wagi, wiek i płeć pacjenta oraz przebieg ciąży u kobiet.

Zabieg liposukcji brzucha w Warszawie

Lipoplastyka brzucha jest zabiegiem cieszącym się bardzo dużą popularnością. Pozwala przyspieszyć osiągnięcie wymarzonej sylwetki bez większego wysiłku. W Warszawie wybór klinik chirurgii plastycznej oferujących zabiegi liposukcji brzucha jest bardzo duży.

Jedną z nich jest AGKlinik, która zdobyła w 2006r. w rankingu Klinik Chirurgii Plastycznej i Estetycznej Tygodnika wprost zdobyła 1 miejsce w kategorii Liposukcja. Jednym z lekarzy wykonujących tu liposukcję jest dr Adam Gumkowski, specjalista II stopnia chirurgii ogólnej oraz specjalista chirurgii estetycznej. W klinice stosowane są różne metody zabiegu lipoplastyki brzucha, wśród nich liposukcja klasyczna, przy użyciu ultradźwięków, lasera, metodą wibracyjną oraz nowowprowadzoną metodą Water Jet, w trakcie której tkanka tłuszczowa jest wypłukiwana specjalnym roztworem wodnym.

Inną warszawską placówką jest znana z programów telewizyjnych Klinika Chirurgii Plastycznej Dr Marka Szczyta, określona przez dziennikarzy Kliniką XXI wieku.

Kolejnym miejscem jest Sfera Klinika Chirurgii Plastycznej i Medycyny Estetycznej, posiadająca dwie placówki chirurgii plastycznej w Warszawie. Jedną w centrum miasta przy Alejach Jerozolimskich, a drugą na skraju Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Warszawie – Rembertowie.

Różne metody zabiegu liposukcji

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne Damiana

Tradycyjną, ale jednocześnie najbardziej inwazyją metodą jest liposukcja klasyczna (ang. Suction-Assisted Liposuction, SAL) polegająca na odsysaniu tłuszczu przy użyciu wprowadzonej pod skórę sondy oraz aparatu ssącego. W Warszawie liposukcję klasyczną można wykonać m.in. w Klinice Ambroziak (również znanej z programów telewizyjnych), gdzie niekiedy lekarze łączą ją z laserową techniką obkurczania skóry i rozpuszczania tłuszczu Cynosure Triplex. Dzięki temu uzyskiwany jest natychmiastowy efekt redukcji tkanki tłuszczowej. W ośrodku wykonywana jest również liposukcja brzucha metodą infradźwiękową (ang. Nutational Infrasonic Liposculpture, N.I.L.). Dzięki użyciu sprężonego powietrza kaniula wykonuje nutacyjny ruch w 3 płaszczyznach (3D) i wytwarza infradźwięki. Komórki tłuszczowe są usuwane, bez ryzyka uszkodzenia innych tkanek nietłuszczowych

Po technice klasycznej zaczęły pojawiać się inne, troche mniej inwazyjne metody, acz dające podobne efekty. Jedną z nich jest liposukcja wibracyjna (ang. Power-Assisted Liposuction, PAL), w trakcie której pod skórę wprowadzana jest niewielka głowica generująca drgania z podłączoną do niej kaniulą wibrującą. Dzięki wibracjom rozwarstwenie komórek tłuszczowych jest bardziej efektywne i łatwiej je odessać. W Klinice Dermatologii i Medycyny Estetycznej Mediderm zabieg techinką PAL łączony jest z liposukcją laserową z użyciem lasera diodowego Salsa 120. Efekty takiej terapii są spektakularne szczególnie u osób z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej

Inną metodą jest liposukcja ultradźwiękowa (Ultrasonic-Assisted Liposuction, UAL), w której przy użyciu fali ultradźwiękowej, komórki tłuszczowe są rozbijane. Tak przygotowany tłuszcz jest następnie łatwiej odsysany. Zabieg ten można wykonać w Instytucie Medycyny Estetycznej u dr Sławomira Jędrasa, chirurga ogólnego zajmującego się też medycyną estetyczną. Kolejną warszawską kliniką wykonującą liposukcję z użyciem ultradźwięków jest Centrum Medycyny Estetycznej, która ściśle współpracuje z Instytutem opisanym powyżej. Jednym ze specjalistów chirurgii plastycznej jest tu dr Teresa Krauss-Górska, należąca do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu liposukcja brzucha w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat liposukcja brzucha

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…