Inne placówki w pobliżu Warszawy

Lekarze wykonujący USG piersi w Warszawie

W Warszawie posiadamy w ofercie 7 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 35 różnych placówkach.

dr n. med. Ewa Jarkiewicz-Kochman

radiolog, diagnosta obrazowy

w Premium Medical

lek. Michał Armata

radiolog, diagnosta obrazowy

w Premium Medical

lek. Mikołaj Drab

lekarz

w Premium Medical

dr n. med. Ewa Gorczyca-Wiśniewska

radiodiagnosta

w Medic House

dr n. med. Jacek Rogala

lekarz medycyny nuklearnej

w Medic House

dr n. med. Piotr Bednarski

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Medycyna Dąb

lek. Cezary Perliński

radiodiagnosta, radiolog, diagnosta obrazowy

w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

USG piersi Warszawa - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą USG piersi w Warszawie na podstawie cenników z 35 placówek. Najniższa cena to 200 zł za USG piersi u mężczyzn natomiast najwyższa cena w Warszawie wynosi do 400 zł (USG piersi + elastografia).

Ile kosztuje USG piersi w Warszawie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi USG piersi w warszawskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen USG piersi w Warszawie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 56 innych miastach. Sprawdź ceny USG piersi w innych miastach.

USG piersi w Warszawie - gdzie najlepiej?

USG gruczołów piersiowych u kobiet wykonuje się w celu profilaktycznym lub diagnostycznym w przypadku guzków i torbieli umiejscowionych w tej okolicy ciała. Wyciek z brodawki sutkowej, ból oraz zmiana w kształcie i wyglądzie piersi to wskazanie do wykonania badania w trybie szybkim. Jest ono całkowicie bezbolesne. Większość lekarzy zaleca przeprowadzenie go w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego.  Podczas badania lekarz ocenia tkankę gruczołową i pobliskie węzły chłonne.

Badania usg w warszawskich placówkach

Badanie USG piersi można wykonać w gabinecie IDEALIST GINEKOLOGIA & SPA, który zajmuje się również ultrasonograficzną diagnostyką prenatalną. Radiolog dr Monika Skowronek-Płachta, która pracuje również w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym, przeprowadza USG węzłów chłonnych w dołach pachowych. Placówka oferuje także badanie Sono-HSG czyli ultrasonograficzną histerosalpingografię.

Centrum medyczne Junona Medycyna dla Kobiet oferuje badanie ultrasonograficzne gruczołów piersiowych aparatem  Xario XD firmy Toshiba. Placówka otrzymała certyfikat poświadczający o wdrożeniu wymogów normy PN-EN ISO 9001:2009 w zakresie specjalistycznej opieki nad kobietami. Patomorfolog dr Danuta Różewska, posiadająca certyfikat USG, pobiera tu materiał do badań histopatologicznych z guzów piersi pod kontrolą sondy ultrasonograficznej. W placówce pracuje również dr n. med. Michał Elwertowski, który zajmuje się ultrasonografią onkologiczną piersi przed operacjami.

Na badanie USG sutków można zapisać się w centrum diagnostyki płodu i chorób kobiecych Boramed, dysponującym aparatami USG Voluson E6 i Voluson Expert 730 firmy GE. Radiolog dr Patrycja Castaneda-Wysocka przeprowadza tu USG klatki piersiowej i śródpiersia, a jej współpracownik radiolog dr Michał Armata wykonuje USG jamy brzusznej u dzieci. W placówce można wybrać pakiet USG "Kobieta", w którym przedmiotem badań jest jama brzuszna, tarczyca i piersi.

W Centrum Medycznym Damiana funkcjonuje oddział diagnostyczno-zabiegowy, gdzie oprócz diagnostyki ultrasonograficznej piersi wykonuje się mammografię oraz biopsje chirurgiczne i aspiracyjne cienkoigłowe. Patomorfolog dr Tadeusz Kubicki, wykładowca Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, wykonuje tu biopsje typu BAC, wykorzystując do tego obraz odbierany przez sondę ultrasonografu. Placówka oferuje także leczenie operacyjne nowotworów sutka, jeśli badanie USG piersi i wynik biopsji wskazują na raka. 

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej VIVAMED proponuje pacjentkom między 20 a 40 rokiem życia profilaktyczne USG piersi oraz USG ginekologiczne transvaginalne. Oprócz tego w placówce pacjentki mogą wykonać tzw. cytologię, podczas której lekarz pobiera komórki nabłonka i kanału szyjki macicy do badania mikroskopowego, co stanowi dużą wartość diagnostyczną w przypadku raka szyjki macicy.

Badanie USG sutków oferuje również Ochota Medical Center OMC. Ginekolog i położnik dr Robert Gardocki, który pracował jako konsultant ginekologii i położnictwa w szpitalu na Islandii, przeprowadza tu USG miednicy mniejszej u pacjentek zmagających się z problemem nietrzymania moczu. Placówka dysponuje nowoczesnym aparatem General Electric Voluson 730 Pro, który służy do diagnostyki ultrasonograficznej nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. 

Radiolog dr Ewelina Tałałaj z kliniki specjalistycznej OBER CLINIC przeprowadza diagnostykę USG piersi przed usunięciem guzka. Przychodnia OBER CLINIC oferuje także USG sutków u mężczyzn i diagnostykę ginekomastii. Kobiety mogą umówić się tu na profilaktyczne USG narządu rodnego przez powłoki brzuszne.

Pacjenci szukali zabiegu usg piersi w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat USG piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…