Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo Warszawa

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Warszawie - gdzie najlepiej?

Laparoscopic Sleeve Gastrectomy to po polsku zabieg rękawowej resekcji żołądka metodą laparoskopową, czyli operacja bariatryczna, którą wykonuje się u osób cierpiących na otyłość. Chirurg w jej trakcie usuwa 2/3 żołądka pacjenta, dzięki czemu chory może utracić ok. 60% swojej wagi w przeciągu dwóch najbliższych lat po operacji. Dzięki wycięciu przez lekarza części żołądka, która wytwarza hormon pobudzający łaknienie (grelinę), jej skutkami jest znacznie zmniejszona ilość przyjmowanych pokarmów. Operacja ta jest nieodwracalna.

Gdzie w Warszawie można wykonać zabieg rękawowej resekcji żołądka?

Dr n. med. Piotr Kalinowski, chirurg ogólny (specjalizacja w 2011 roku) to jeden z warszawskich lekarzy, specjalizujących się w chirurgii bariatrycznej. Przeprowadza nie tylko zabieg mankietowej resekcji żołądka techniką laparoskopową, ale także leczenie endoskopowe balonem żołądkowym. Swoje doświadczenie z zakresu chirurgii zdobywał w Klinice Chirurgii Ogólnej, Transplantacyjnej i Wątroby w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym w Warszawie. Dr Kalinowski przeprowadza także laparoskopowe i otwarte operacje przepuklin, wyrostka robaczkowego oraz resekcje jelit w chorobach nowotworowych.

Laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka jest także w ofercie Specjalistycznej Przychodni Medycznej Nasmed. Placówka posiada Centrum Leczenia Otyłości, które specjalizuje się w chirurgii bariatrycznej i oferuje zmniejszenie żołądka nie tylko przez mankietową resekcję, ale także poprzez zabieg ominięcia żołądkowego (gastric bypass) czy balonikowanie żołądka techniką endoskopową. Centrum oferuje również, po zabiegach, specjalistyczną opiekę lekarską: dietetyka, endokrynologa, psychologa i endoskopisty. Ponadto, oprócz metod chirurgicznych, w placówce można skorzystać z niechirurgicznych metod leczenia otyłości, takich jak dobór odpowiedniej diety czy psychoterapia.

Kolejnym warszawskim chirurgiem, zajmującym się zmniejszeniem żołądka laparoskopowo za pomocą mankietowej resekcji, jest prof. dr hab. n. med. Wiesław Tarnowski, specjalista chirurgii ogólnej I stopnia od 1988 i II stopnia od 1991 roku, który swoje doświadczenie z zakresu laparoskopii zdobywał za granicą na szkoleniach w Strasbourg i Bordeaux we Francji. Jest współautorem publikacji medycznych z zakresu operacyjnego leczenia otyłości, np. opublikowanego w czasopiśmie "Postępy Nauk Medycznych" artykułu "Skuteczność i bezpieczeństwo laparoskopowej, rękawowej resekcji żołądka w chirurgicznym leczeniu otyłości - wyniki wstępne".

Pacjenci szukali zabiegu rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Wołomin, Legionowo, Otwock, Grodzisk Mazowiecki, Mińsk Mazowiecki oraz Żyrardów.

Więcej na temat rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…