Angiografia MR naczyń głowy w Warszawie - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w LUX MED Warszawa Gabinet zabiegowy w LUX MED Warszawa

Angiografia metodą rezonansu magnetycznego (angio-MR) jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym, które umożliwia zobrazowanie układu naczyniowego oraz ocenę żył i tętnic organizmu. Badanie angio-MR głowy wykonuje się m.in. w celu diagnostyki udaru, tętniaków wewnątrzczaszkowych, malformacji naczyniowych czy niewydolności kręgowo-podstawnej. Angiografię MR przeprowadza specjalista diagnostyki obrazowej w pracowni radiologicznej. Podczas badania pacjent ułożony jest w pozycji leżącej na specjalnym stole, który przesuwa się wzdłuż tuby rezonansu magnetycznego. Wśród podstawowych technik badania wyróżnia się m.in. angiografię czasu przepływu (TOF) oraz angiografię kontrastu fazy (PC).

 Angiografia metodą rezonansu magnetycznego w Warszawie

Badanie naczyniowe głowy metodą rezonansu magnetycznego znajduje się w ofercie Medycznych Centrów Diagnostycznych Voxel, które mają oddziały m.in. w Warszawie, Krakowie czy Zabrzu. Warszawska pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej wyposażona jest w nowoczesne urządzenie firmy General Electric Healtcare, które umożliwia wykonanie badania na najwyższym poziomie. W placówce wykonywane są badania takie jak angiografia MR głowy, MR głowy, TK głowy i TK przysadki mózgowej.

Angiografia MR naczyń głowy w Warszawie znajduje się także w ofercie dr n. med. Michała Zawadzkiego, specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, a doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując m.in. w Zakładzie Diagnostyki Radiologicznej przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie oraz na Oddziale Diagnostycznym Centrum Medycznego ENEL-MED. Należy do Polskiego Towarzystwa Radiologicznego, European Society of Neuroradiology,a także Radiological Society of North America. Jest autorem i współautorem artykułów oraz książek, dotyczących badań angiograficznych. Posiada doświadczenie w diagnostyce obrazowej naczyń (NP. angio-MR, angio-TK, USG doppler, czy wenografia-TK).

Również Akademickie Centrum Medyczne (ACM) posiada Pracownię Diagnostyki Obrazowej, w której wykonywane są badania diagnostyczne takie jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, USG i RTG. Centrum specjalizuje się w diagnostyce chorób neurologicznych, neurodegeneracyjnych,  schorzeń kręgosłupa i układu ruchu. ACM wyposażone jest w aparat Magnetom Spectra o intensywności pola 3T, który umożliwia dokładne zobrazowanie szczegółów anatomicznych całego ciała. Przy jego użyciu przeprowadzana jest angiografia MR głowy, badania czynnościowe mózgu, czy badania naczyniowe tętnic i żył mózgu.

Badanie naczyniowe głowy metodą rezonansu magnetycznego  - ceny w Warszawie i za granicą

W University of Michigan Health System w Stanach Zjednoczonych angiografia MR głowy kosztuje 2 477 $ (ponad 9 500 zł), podczas gdy w Warszawie cena badania wynosi już 495 zł. 

Pacjenci szukali zabiegu angiografia mr naczyń głowy w pobliżu Warszawy, w miejscowościach: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki oraz Mińsk Mazowiecki.