Centrum Okulistyczne Optimum

4,8 / 5  - 85 opinii
Recepcja, poczekalnia Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Kadra Centrum Okulistyczne Optimum
Kadra Centrum Okulistyczne Optimum
Kadra Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Pacjenci Centrum Okulistyczne Optimum
Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Centrum Okulistyczne Optimum
Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Okulistyczne Optimum
Prof. George Spaeth z dr Małgorzatą Krajewską i dr Jaromirem Wasylukiem
Dr Małgorzata Krajewska na konferencji okulistycznej
Aparatura, sprzęt zabiegowy Centrum Okulistyczne Optimum
Kadra Centrum Okulistyczne Optimum
Centrum Okulistyczne Optimum - logo

Opis placówki

Centrum Okulistyczne Optimum to dysponująca nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i zabiegowym (np. laser okulistyczny LUMENIS Selecta® Duet™) placówka medyczna świadcząca najwyższej jakości usługi z zakresu okulistyki. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zastosowaniu innowacyjnych technik zabiegowych i diagnostycznych osiągamy wysokie rezultaty w leczeniu takich schorzeń jak jaskra, zaćma wtórna oraz zwyrodnienie plamki żółtej.

Stosujemy najnowocześniejsze techniki diagnostyczne, które pozwalają na postawienie trafnej i rzetelnej diagnozy przy zachowaniu bezbolesności oraz bezinwazyjności badania. Do pacjentów podchodzimy indywidualnie. Każdemu z nich poświęcamy tyle czasu, ile wymaga postawienie diagnozy oraz wdrożenie właściwego leczenia. Najważniejsza jest dla nas skuteczność terapii i wysoka jakość usług, a nie liczba przyjętych osób. Pacjenci naszego centrum chwalą przepływ informacji pomiędzy chorym a lekarzem i możliwość czynnego uczestnictwa w terapii. Każdego z Państwa wysłuchamy i w przystępny sposób przekażemy, całościową informację o stanie zdrowia.

Specjalizujemy się w leczeniu jaskry. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką tej choroby, a dzięki dokładnej analizie stopnia zaawansowania schorzenia możemy podjąć właściwą decyzję o formie leczenia – farmakologicznej, laserowej bądź chirurgicznej. Oferujemy bezpieczne i skuteczne zabiegi irydektomiii laserowej, zalecane pacjentom z jaskrą zamykającego się kąta oraz jaskrą barwnikową. Podczas laseroterapii wykonujemy mikroskopijny otwór w górnej części tęczówki, który umożliwia prawidłowy przepływ cieczy wodnistej w oku. Zabieg pozwala na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, którego wysoki poziom może doprowadzić do ostrego ataku jaskry. Irydektomia laserowa jest bezbolesna oraz komfortowa dla pacjenta. Trwa do kilku minut.

Wykonujemy laserowe zabiegi selektywnej trabekuloplastyki (SLT), bezbolesne procedury oczyszczające utkanie beleczkowe kąta przesączania wewnątrz oka. SLT wpływa na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego i znacznie poprawia odpływ cieczy wodnistej z gałki ocznej. Zabieg ten polecany jest są osobom, u których zdiagnozowano jaskrę pierwotną otwartego kąta, jaskrę młodzieńczą i jaskrę wtórną otwartego kąta (jaskra barwnikowa, jaskra z PEX). Laseroterapię zaleca się również ciężarnym i karmiącym pacjentkom chorującym na jaskrę, które z uwagi na swój stan nie mogą przyjmować leków. Selektywna trabekuloplastyka laserowa nie powoduje uszkodzenia tkanek, dlatego może być, w zależności od potrzeb, stosowana wielokrotnie, co bezpośrednio wpływa na efektywność i długotrwałe rezultaty leczenia. Terapię proponujemy zarówno pacjentom we wczesnym stadium choroby, jak i osobom, u których jaskra wywołała poważne uszkodzenie wzroku, a wykonanie zabiegu chirurgicznego wiąże się ze zbyt dużym ryzykiem.

Przeprowadzamy również laserowe zabiegi kapsulotomii, które wykonuje się w przypadku wystąpienia zaćmy wtórnej. Podczas zaledwie kilkuminutowego zabiegu dochodzi do rozbicia laserem i usunięcia zmętniałej części torebki, co na ogół skutkuje przywróceniem prawidłowej ostrości widzenia u pacjentów, którzy kiedys przebyli operację zaćmy i u których doszło do ponownego pogorszenia wzroku.

Konsultujemy i diagnozujemy pacjentów z zaburzeniami pola widzenia oraz wadami wzroku. Zajmujemy się doborem okularów dla dorosłych i dzieci. W ramach kompleksowej diagnostyki przeprowadzamy badanie ostrości wzroku, pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego czy badanie dna oka soczewką Volk. Wykonujemy komputerowe badanie refrakcji oka oraz badanie w biomikroskopie. Oferowane badania pozwalają na bezinwazyjną i bezbolesną ocenę nerwu wzrokowego, plamki żółtej oraz naczyń krwionośnych.

W ramach wizyty konsultacyjnej, w zależności od potrzeb, wykonujemy również gonioskopię, badanie obwodu siatkówki trójlustrem Goldmann oraz test widzenia barwnego. Przeprowadzamy test Amslera, niezbędny w diagnostyce zwyrodnienia plamki żółtej.

W naszej pracy wykorzystujemy najnowszą metodę badania pola widzenia, czyli perymetrię komputerową (Medmont M700) i perymetrię FDT Matrix (Carl Zeiss). To jedno z najważniejszych badań okulistycznych, pozwalające określić pole widzenia pacjenta oraz poziom czułości receptorów siatkówki. Badanie pola widzenia wykonujemy w strategiach „jaskrowej”, „plamkowej” i „neurologicznej”.

Wykonujemy najważniejsze w diagnostyce jaskry badania diagnostyczne, pozwalające wykryć chorobę w jej najwcześniejszym stadium:

 • HRT 3 – skaningowa oftalmoskopia laserowa nerwu wzrokowego
 • GDx PRO – polarymetria laserowa włókien nerwowych siatkówki
 • OCT GCC – optyczna koherentna tomografia kompleksu komórek zwojowych siatkówki
 • OCT RNFL – optyczna koherentna tomografia warstwy włókien nerwowych.

Lista wykonywanych przez nas badań diagnostycznych jest długa, a znajduje się na niej m.in. pachymetria ultradźwiękowa (pomiar grubości rogówki) oraz USG oka. Wykonywane przez zamknięte oczy USG umożliwia dokładną ocenę przylegania siatkówki do podłoża oraz ciała szklistego do siatkówki. Wskazaniem do wykonania USG jest podejrzenie odwarstwienia i rozwarstwienia siatkówki, odłączenia ciała szklistego czy zapalenia twardówki.

Okuliści dziecięcy naszego Centrum zajmują się najmłodszymi pacjentami. Przeprowadzamy diagnostykę zeza i niedowidzenia u dzieci. Oceniamy stopień obuocznego widzenia. Badanie na synoptoforze, pozwalające kompleksowo zbadac wzrok u dziecka  jest najczęściej wykonywanym badaniem z zakresu okulistyki dziecięcej. Co ważne, badanie jest bezbolesne i przyjemne – polega na obserwacji niewielkich, zmieniających się w aparacie obrazków.

Wykonujemy cyfrową fundusfotografię, czyli fotografię dna oka w wysokiej rozdzielczości, która umożliwia precyzyjną ocenę dna oka. Fundusfotografię przeprowadza się w celu wykrycia, a także monitorowania patologicznych zmian w obrębie oka takich jak zmiany naczyniowe czy guzy.

Jesteśmy jedną z niewielu placówek okulistycznych wykonujących badanie pod kątem zakażenia nużeńcem – roztoczem, żyjącem na rzęsach i skórze powiek, mogącym wywoływać szereg dolegliwości. Mikrobiologiczne badanie rzęs i skóry (oddzielnie bądź w pakiecie) pozwala na zdiagnozowanie tej choroby poprzez stwierdzenie obecności nużeńca ludzkiego i nużeńca krótkiego. Nieleczona choroba może prowadzić do takich powikłań jak zapalenie brzegów powiekowych czy zapalenie mieszków włosowych rzęs i brwi.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Centrum Okulistyczne Optimum jest doskonale wyposażone. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem, który pozwala na trafne zdiagnozowanie choroby oraz przeprowadzenie bezpiecznych i skutecznych zabiegów.

 • Laser okulistyczny LUMENIS Selecta® Duet™ – to jeden z najbardziej precyzyjnych systemów laserowych. Jest przez nas wykorzystywany do irydektomii, kapsultomii oraz selektywnej trabekuloplastyki. Znajduje swoje zastosowanie w leczeniu jaskry oraz zaćmy wtórnej.
 • Aparat Medmont M-700C – wysokiej klasy sprzęt do perymetrii komputerowej. Podczas badania dochodzi do rejestracji odbieranych przez oko pacjenta bodźców oraz – w rezultacie – do oceny pola widzenia oka i określenia ubytków.
 • Aparat Frequency Doubling Technology (FDT Matrix, Carl Zeiss) – sprzęt umożliwiający bezinwazyjną diagnostykę jaskry. Przeprowadzone za pomocą aparatu badanie FDT wykrywa nawet najwcześniejsze, niewidoczne podczas tradycyjnego badania pola widzenia, zmiany w siatkówce oka, które odpowiadają za widzenie w słabo oświetlonym pomieszczeniu oraz postrzeganie ruchu.
 • Skaningowy polarymetr laserowy GDx PRO Carl Zeiss – innowacyjny sprzęt, którego możliwości znacznie przewyższają efekty osiągnięte podczas tradycyjnego badania GDx VCC. Zastosowanie polarymetru umożliwia wykrycie pierwszych objawów jaskry już na poziomie komórek zwojowych siatkówki.
 • Aparat SOCT Topcon 3D 2000 – tomograf optyczny służący do badania grubości kompleksu komórek zwojowych siatkówki i oceny warstwy włókien nerwowych. Za pomocą SOCT precyzyjnie diagnozujemy także choroby siatkówki, takie jak obrzeki, trakcje, zwyrodnienie plamki żółtej, zmiany cukrzycowe czy błony nasiatkówkowe..
 • Aparat DGH Pachette 3 – służy do wykonywania pachymetrii ultradźwiękowej. Badanie polega na bezinwazyjnym dotykowym pomiarze grubości rogówki, co jest przydatne przy weryfikacji pomiarów ciśnienia wewnątrzgałkowego i określaniu ryzyka progresji jaskry. Pachymetria powinna być wykonywana kontrolnie u każdego pacjenta ze zdiagnozowaną jaskrą oraz w przypadku podejrzenia choroby.
 • Laserowy tomograf siatkówkowy Heidelberg – HRT3 – najnowszej generacji aparat pozwalający na laserową oftalmoskopię tarczy nerwu wzrokowego i otaczającej ją warstwy włókien nerwowych siatkówki. Przydatny w najwcześniejszej diagnostyce i wieloletnim obiektywnym monitorowaniu jaskry i druzów tarczy nerwu wzrokowego
 • Ultrasonograf okulistyczny Quantel Compact Touch – znajduje zastosowanie w diagnostyce chorób siatkówki (odwarstwienie i rozwarstwieniesiatkówki), ciała szklistego (degeneracje, odłączenia, trakcje), guzów łagodnych i nowotworowych naczyniówki, patologii rozwojowych i druzów tarczy nerwu wzrokowego
 • Laserowy tomograf optyczny przedniego odcinka oka Heidelberg SL-OCT umożliwiający cyfrowe pomiary kąta przesączania, konfiguracji nasady tęczówki oraz głębokości komory przedniej, grubości rogówki itd. Pozwala na przeprowadzenie diagnostyki w jaskrze zamykającego się kąta za pomocą dynamicznej próby ciemniowej. Umożliwia obrazowanie cyst tęczówki i ciała rzęskowego.

Udogodnienia dla pacjentów

Centrum Okulistyczne Optimum to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy. Oferuje pacjentom najwyższej jakości usługi medyczne. Zadbaliśmy o każdy, nawet najmniejszy szczegół, dzięki czemu pacjenci czują się u nas w pełni swobodnie i komfortowo.

 • Profesjonalna kadra – zabiegi w naszym centrum są przeprowadzane przez doświadczoną, profesjonalną kadrę medyczną. Badania diagnostyczne są wykonywane przez lekarzy , a nie techników i są zawsze opisywane.
 • Działalność naukowa – zajmujemy się nie tylko diagnostyką i leczeniem pacjentów, lecz również działalnością naukową oraz organizacją szkoleń i kursów specjalistycznych dla lekarzy. Bierzemy udział w konferencjach krajowych i zagranicznych, na bieżąco podnosząc poziom naszych kwalifikacji specjalistycznych. Publikujemy prace i doniesienia w czasopismach naukowych. Dostęp do najnowszych badań i innowacyjnych metod leczenia zwiększa szansę naszych pacjentów na całkowite wyzdrowienie.
 • Miła atmosfera – leczenie w naszej klinice przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Centrum Okulistyczne Optimum w Warszawie.

Konsultacje

Okulistyka

Diagnostyka i badania

Ważna informacja

Prezentowany cennik Centrum Okulistyczne Optimum jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w Centrum Okulistyczne Optimum

Centrum Okulistyczne Optimum specjalizuje się przede wszystkim w diagnostyce i leczeniu jaskry. Niezależnie od naszych szczególnych zainteresowań tą jednostką chorobową diagnozujemy i leczymy pełne spektrum schorzeń okulistycznych zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

Diagnozujemy jaskrę za pomocą najnowszych, dostępnych tylko w najbardziej zaawansowanych światowych klinikach, urządzeń – oftalmoskopu laserowego HRT3, laserowego polarymetru skaningowego GDx Pro, perymetru zdwojonej częstotliwości FDT Matrix, koherentnego spektralnego tomografu optycznego SOCT i wielu innych.

W Optimum można poddać się laseroterapii zarówno jaskry z otwartym kątem – za pomocą Selektywnej Trabekuloplastyki Laserowej (SLT), jak i jaskry z wąskim kątem (irydektomia laserowa). Obydwa zabiegi wykonywane są najnowszym laserem okulistycznym Lumenie Selecta  Duet. Zabiegi przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym kroplami, są komfortowe i bezbolesne, trwają ok. 5 minut. Po zabiegu i godzinnym odpoczynku pacjent idzie do domu, a następnego dania może powrócić do normalnej aktywności.

Leczymy także zaćmę wtórną, powstającą po jakimś czasie u pacjentów już wcześniej zoperowanych, ze wszczepioną do oka sztuczną soczewką. Zabieg ten to tzw. tylna kapsulotomia laserowa, czyli nieinwazyjne oczyszczenie laserem zmętnień torebki tylnej, znajdujących się za implantem. Podobnie jak zabiegi w jaskrze, kapsulotomia jest bezbolesna, a po jej wykonaniu pacjent wraca do domu.

Prowadzimy diagnostykę chorób siatkówki – m.in. zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem (AMD), retinopatii cukrzycowej i nadciśnieniowej, otworów i obrzęków w plamce żółtej, błon nasiatkówkowych, odwarstwień siatkówki i wielu innych. Do rozpoznawania tych schorzeń wykorzystujemy spektralny tomograf optyczny Topcon 2000 3D, fundusfotografię cyfrową, badanie ultrasonograficzne w prezentacji B i oftalmoskopię.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą świadczonych przez nas usług.

Opinie z internetu

Placówka Centrum Okulistyczne Optimum została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.8 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 85 opinii użytkowników z 2 różnych źródeł internetowych.

4,8

85 ocen
(z 2 źródeł)
4,6 / 5  (27 ocen placówki na Google.pl)
5,0 / 5  (58 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Zespół

W naszej placówce pacjentów przyjmują lekarze posiadający szerokie doświadczenie zdobywane na terenie akademickich szpitali klinicznych oraz podczas pracy w praktykach prywatnych. W ciągu wielu lat praktyki zawodowej uzyskali wysokie kwalifikacje oraz szeroką wiedzę w zakresie diagnostyki oraz leczenia schorzeń oczu u dorosłych i dzieci. Połączyła ich pasja i chęć stworzenia wyjątkowego ośrodka, w którym na pierwszym miejscu w gabinecie lekarskim zawsze będzie pacjent.

Sukcesywnie doskonalimy umiejętności, poprzez uczestnictwo w szkoleniach i konferencjach poznajemy kolejne techniki zabiegowe oraz zdobywamy nową wiedzę praktyczną. Doświadczenie, kwalifikacje i profesjonalizm są kluczem do naszego sukcesu oraz gwarancją najwyższej jakości świadczonych usług.

Lek. Agnieszka Miller ukończyła studia medyczne w 1995 roku, uzyskując tym samym dyplom lekarza i prawa do wykonywania zawodu. Jest wieloletnim współpracownikiem Oddziału Okulistycznego Szpitala Dziecięcego im. Prof. Bogdanowicza w Warszawie, gdzie za... więcej »

Zadzwoń: 22 626pokaż numer

Lek. Anna Dyczkowska pracuje w zawodzie lekarza od 1996 roku, kiedy ukończyła studia medyczne na Akademii Medycznej w Gdańsku. Specjalizację z okulistyki uzyskała w Klinice Okulistyki Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego SPSK im. Prof. Orłowsk... więcej »

Zadzwoń: 22 626pokaż numer

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Centrum Okulistyczne Optimum.

Certyfikaty

Centrum Okulistyczne Optimum powstało w 2012 roku w rezultacie wieloletniej współpracy lekarzy – założycieli placówki, którzy kiedyś współtworzyli warszawski Instytut Jaskry. Zostało ono powołane do życia w celu zapewnienia pacjentom jeszcze lepszej, nowoczesnej diagnostyki oraz kompleksowego leczenia jaskry.

Należymy do wielu prestiżowych towarzystw, między innymi do Sekcji Jaskry Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i European Glaucoma Society. Do dzisiejszego dnia korzystamy z wiedzy oraz doświadczenia zdobytego podczas współpracy z Polskim Towarzystwem Profilaktyki Jaskry, do którego zarządu należeliśmy przez wiele lat, od początku jego założenia, przeprowadzając kilka ogólnopolskich kampanii edukacyjnych z zakresu profilaktyki jaskry.

Gościliśmy wielu znakomitych, światowej sławy okulistów, między innymi profesora Georgea Spaeth’a z Wills Eye Institute w Filadelfii w USA. Wypowiadaliśmy się dla opiniotwórczych programów, między innymi „Dzień Dobry TVN”, a także braliśmy udział w realizacji cyklu „Specjalista Radzi” dla Wirtualnej Polski. W 2016 roku znaleźliśmy się w rankingu czasopisma „Gentleman” w gronie 5 najlepszych Klinik Okulistycznych. W roku 2016 lekarze Centrum Okulistycznego OPTIMUM zostali zaproszeni do prowadzenia wykładów wirtualnych on-line w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Wykryj jaskrę – ocal wzrok".

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

22 626pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 10:00 - 19:00)

Adres placówki

Centrum Okulistyczne Optimum
ul. Bracka 11 13
00-501 Warszawa

Godziny otwarcia

 • poniedziałek19:00-10:00
 • wtorek19:00-10:00
 • środa19:00-10:00
 • czwartek19:00-10:00
 • piątek19:00-10:00
 • sobotanieczynne
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Centrum Okulistyczne Optimum znajduje w centralnej części Warszawy, się przy ul. Brackiej, nieopodal Domu Handlowego Vikac i siedziby Ministerstwa Pracy. Wygodny podziemny parking płatny znajduje się bezpośrednio przy wejściu do naszego Centrum – zlokalizowany jest on w DH Vitkac (wjazd od ul. Nowogrodzkiej). Osoby niepełnosprawne mogą zaparkować bezpośrednio przy drzwiach Centrum po wcześniejszym kontakcie z recepcją. Warto przypomnieć, ze przy okazji pierwszej wizyty kompleksowej może zaistnieć konieczność rozszerzenia źrenic kroplami, co może utrudnić późniejsze prowadzenie samochodu. W pobliżu zlokalizowane są przystanki autobusowe i tramwajowe (DH Smyk) oraz stacja metra (Centrum). Od Dworca PKP Warszawa Centralna dzieli nas dystans ok. 1,5 km, natomiast Lotnisko Chopina mieści się w odległości ok. 9 km.