Implanty stomatologiczne Lublin

Lekarze wykonujący implantologia w Lublinie

W Lublinie posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa implantologia w Lublinie jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Urszula Zaremba

stomatolog

w New Look Clinic

lek. dent. Elżbieta Bandurak

stomatolog

w New Look Clinic

Implantologia Lublin - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą implantologia w Lublinie na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 3400 zł za wszczepienie mikroimplantu natomiast najwyższa cena w Lublinie wynosi do 4000 zł (wszczepienie implantu).

Ile kosztuje implantologia w Lublinie?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi implantologia w Lublin placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen implantologia w Lublinie

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Wszczepienie mikroimplantu
  Lublin, Tomasza Zana 27

  od 3400 zł
  do 3800 zł

 • Wszczepienie implantu
  Lublin, Diamentowa 29B
  Wszczepienie implantu - Cena obejmuje całościowy szablon zabiegowy, odsłonięcie implantu, śrubę gojącą, kształtowanie dziąsła, zdjęcie szwów, wskazania pozabiegowe, opiekę pozabiegową - 3 500 zł Wszczepienie implantu – przy użyciu cyfrowej implantologii nawigowanej, tzn. szablonu chirurgicznego drukowanego w drukarce 3D Cena obejmuje całościowy szablon zabiegowy, odsłonięcie implantu, śrubę gojącą, kształtowanie dziąsła, zdjęcie szwów, wskazania pozabiegowe, opiekę pozabiegową - 4 000 zł

  od 3500 zł
  do 4000 zł

Posiadamy również ofertę w 31 innych miastach. Sprawdź ceny implantologia w innych miastach.

Implantologia w Lublinie - gdzie najlepiej?

Kadra w New Look Clinic Kadra w New Look Clinic

Implanty to tytanowe wszczepy pełniące rolę sztucznego korzenia zęba. Umożliwiają stomatologom odbudowę uzębienia nawet w sytuacjach, które jeszcze parę lat temu mogły zakończyć się jedynie założeniem pacjentowi stałej bądź ruchomej protezy. Prócz tego coraz więcej implantologów oferuje wszczepianie implantów w zaledwie kwadrans, w znieczuleniu miejscowym. Jeśli ilość tkanki kostnej jest wystarczająca do wykonania zabiegu, implant może być wprowadzony podczas jednej wizyty w gabinecie. W przeciwnym wypadku leczenie poprzedza odbudowa tkanki, która może trwać kilka miesięcy do pół roku.

Sam implant wgaja się w kość przez ok. 6 miesięcy (okres osteointegracji), po czym stomatolog umieszcza na nim koronę. W ten sposób można odbudować nie tylko pojedyncze ubytki, ale i bardziej rozległe braki zębowe.

Wszczepianie implantów w Lublinie

Implanty zaczynają być powoli standardem w wielu polskich klinikach. Można je znaleźć nie tylko w dużych ośrodkach posiadających filie w całym kraju, ale i w małych gabinetach w mniejszych miejscowościach. Placówek oferujących zabiegi implantologiczne nie brak np. w Lublinie. Znajduje się tu kilka renomowanych klinik kierowanych przez uznanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem we wszczepianiu różnych systemów implantologicznych. Dobrym przykładem jest osoba dr n. med. Zbigniewa Leszcza, założyciela lubelskiego Centrum Stomatologii i Implantologii – Impladent. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych jako jeden z pierwszych w Polsce zaczął stosować implanty śródkostne. Przeszedł wiele kursów i szkoleń implantoprotetycznych, brał również udział w zagranicznych konferencjach naukowych. Przez ponad 30 lat prowadził zajęcia w Katedrze Protetyki Stomatologicznej Akademii Medycznej w Lublinie.

Polecaną lubelską placówką jest również Radens, którą prowadzi dwoje specjalistów: lek. stom. Arkadiusz Radej oraz lek. stom. Katarzyna Radej. Z usług ośrodka mogą skorzystać dzieci i dorośli, prócz tego jego gabinety są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na najmłodszych pacjentów czeka kącik zabaw, zaś dorośli mogą bezpłatnie połączyć się z Internetem. Wnętrza ośrodka są klimatyzowane, do dyspozycji pacjentów oddano także własny parking. Oferta gabinetu jest bardzo szeroka – prócz wszczepiania implantów stomatolodzy placówki zajmują się m.in. leczeniem kanałowym, protetyką i stomatologią estetyczną.

Kolejny ośrodek to Centrum Stomatologii Lardent. Placówką kierują: dr n. med. Małgorzata Bartoszcze-Tomaszewska, specjalista chirurg, oraz dr n. med. Tomasz Tomaszewski, specjalista chirurgii szczękowej i otolaryngologii. Oboje zajmują się wykonywaniem zabiegów implantologicznych, prócz tego w ich gabinecie można poddać się procedurom z zakresu chirurgii szczękowej, laserowej, a także chirurgii ortognatycznej.

Renomowane systemy implantologiczne

Gabinet zabiegowy w New Look Clinic Gabinet zabiegowy w New Look Clinic

W Centrum Stomatologii Kompleksowej i Implantologii MEDICUM DENT Sp. z o.o. wszczepianym systemem są implanty firmy Nobel Biocare, posiadające liczne krajowe i międzynarodowe certyfikaty jakości. Na ów system udzielana jest 10-letnia gwarancja. Przeprowadzaniem zabiegów implantologicznych w ośrodku zajmuje się lek. stom. Ewa Szczepanowska, specjalista stomatologii zachowawczej z endodoncją, a także implantolog.

W Klinice Pięknego Uśmiechu (KPU) wykonujący zabiegi wszczepiania implantów stomatolodzy wykorzystują implanty szwajcarskiej firmy Straumann. Ich zaawansowana technologia umożliwia implantację w trakcie jednej wizyty w gabinecie, prócz tego budowa wszczepów znacząco skraca okres wygajania. Kliniką kieruje lek. stom. Marzena Pucek, specjalista ortodoncji, natomiast wszczepianiem implantów zajmuje się dr n. med. Piotr Koliński, chirurg.

Nowoczesnym wyposażeniem może się poszczycić również Gabinet Stomatologiczny Prima-Dent Mariusz i Michał Kwiatkowscy. To wyspecjalizowana placówka, która rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku z inicjatywy dr Mariusza Kwiatkowskiego. Podczas zabiegów wszczepiania implantów w placówce stosuje się najnowszy silnik implantologiczny firmy W&H – Implantmed. Urządzenie posiada system wewnętrznego chłodzenia wierteł roztworem soli fizjologicznej. Dzięki innowacyjnej aparaturze medycznej wykorzystywanej podczas leczenia zabiegi są bezbolesne, a okres rekonwalescencji pacjenta krótszy.

Jeszcze jednym ośrodkiem, na który warto zwrócić uwagę, jest Centrum Stomatologii Kompleksowej Aldent, oferujące pacjentom implanty estetyczne wysokiej jakości. Zabiegi wprowadzania tytanowych wszczepów są poprzedzane wykonaniem rzetelnej diagnostyki przy użyciu tomografii komputerowej CT. Przeprowadzenie tego typu badań ułatwia maksymalne wykorzystanie podłoża kostnego pacjenta, a także zmniejsza inwazyjność procedur.

Pacjenci szukali zabiegu implantologia w pobliżu Lublina, w miejscowościach: Świdnik oraz Puławy.

Więcej na temat implantologia

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…