Implanty stomatologiczne

DENTRUM

Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1
9,8 / 10  •  Znakomita  •  55 opinii
 • Łączniki implantologicznezadzwoń
 • Implanty zębowe Straumann od 2990 zł
 • Korona pełnoceramiczna na implancie od 2950 zł
 • Korona pełnoceramiczna cyrkonowa na implancie od 2950 zł
 • Konsultacja chirurga stomatologa 200 zł

Medi Art Clinic

Poznań, ul. Idzikowskiego 4
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  69 opinii
 • Korona pełnoceramiczna na implancie od 3000 zł
 • Korona pełnoceramiczna cyrkonowa na implancie 2500 zł
 • Korona porcelanowa (na podbudowie z metalu) na implancie od 2200 zł
 • Korona akrylowa tymczasowa na implancie 2500 zł
 • Konsultacja implantologiczna 300 zł

Eurodent Stomatologia

Rzeszów, ul. Leska 4
9,7 / 10  •  Znakomita  •  52 opinii
 • Implanty zębowe od 3000 zł
 • Korony na implantach od 3200 zł
 • Wszczepienie implantu od 3000 zł
 • Korona porcelanowa (na podbudowie z metalu) na implancie od 3000 zł
lek. dent. Tomasz Niżański

lek. dent. Tomasz Niżański

stomatolog, implantolog, protetyk stomatologiczny

Nie ulega wątpliwości, że implanty stomatologiczne stanowią obecnie najlepszą metodę uzupełniania ubytków w uzębieniu. A gdyby tak można byłoby wykonać ten zabieg, nie narażając pacjenta na ból i inne dolegliwości pozabiegowe? Wszystkie te problemy rozwiązuje nowatorski system MGuide, który pozwala na wszczepienie implantów bez konieczności nacinania i odwarstwiania dziąsła. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych szablonów chirurgicznych. Lek. dent. Tomasz Niżański opowie jak przebiega implantacja techniką MGuide i kiedy warto zdecydować się na tę metodę.

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja implantologiczna 200 zł

Lekarze wykonujący implantologia

Posiadamy w ofercie 18 specjalistów w 31 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 63 różnych placówkach. Usługa implantologia jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Piotr Puchała

stomatolog

w Artyści Uśmiechu

10 / 10
dr n. med. Małgorzata Stanosz-Ząbek

stomatolog

w Gabinet Stomatologiczny Dental

10 / 10
lek. dent. Karolina Trusiewicz

stomatolog

w BestWayDent

10 / 10
dr n. med. Mateusz Dymek

chirurg twarzowo-szczękowy

w Face Institute

9,0 / 10
lek. dent. Barbara Borowska-Jachym

chirurg stomatolog, implantolog

w BJB Stomatologia Estetyczna

8,7 / 10
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas

chirurg stomatolog

w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

8,0 / 10
lek. dent. Piotr Stępień

stomatolog

w Implant-Art

8,0 / 10
lek. dent. Katarzyna Reczyńska-Chrzanowska

stomatolog

w NovoDent-Med Radomsko

dr n. med. Kacper Koryzna

implantolog

w Koryzna Clinic Stomatologia i Implantologia

dr n. med. Joanna Śmieszek-Wilczewska

chirurg stomatolog

w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

lek. Małgorzata Kmiecik

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Medycyna estetyczna dr Małgorzata Kmiecik (Poznań), Medycyna Estetyczna dr Małgorzata Kmiecik

lek. dent. Urszula Zaremba

stomatolog

w New Look Clinic

lek. dent. Elżbieta Bandurak

stomatolog

w New Look Clinic

lek. dent. Marcin Sieradzki

w trakcie specjalizacji z chirurgii stomatologicznej

w Centrum Stomatologii Wichrowe Wzgórze

lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Sebastian Pietrzak

stomatolog

w SP Dent

lek. dent. Jerzy Zbożeń

chirurg stomatolog

w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

Implanty stomatologiczne - informacje

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent

Gdzie wybrać się po to, aby wszczepić implanty? Do tych klinik lub gabinetów, gdzie wykonywane są również inne zabiegi, takie jak tworzenie protez czy wybielanie zębów. Im większa oferta, tym większa liczba najlepszych specjalistów pracujących w jednostce. Dlatego warto przyjechać, choćby ze względu na tanie implanty w Polsce. Tutaj zabiegu można dokonać po cenie o wiele niższej od tej, z którą ma się do czynienia w innych krajach europejskich.

Przyszłość stomatologii – tytanowe wszczepy

Dzięki implantom (tytanowym wszczepom wprowadzanym chirurgicznie do kości) każdy może dziś cieszyć się pięknym uzębieniem. Pełniące rolę korzenia implanty są mocne i stabilne. Po wszczepieniu implantolog mocuje na nich koronę protetyczną bądź most – zabieg jest szybki i sprawny, a do tego bezbolesny, ponieważ każdorazowo pacjent zostaje znieczulony (znieczulenie stomatologiczne).

Mocowanie korony następuje po okresie oseointegracji, czyli po ok. 6 miesiącach. Do tego czasu nosi się tymczasową protezę.

Wykształcenie, talent, umiejętności

Specjaliści wszczepiania implantów potrzebną wiedzę zdobywali na Zachodzie, najczęściej w Niemczech. Jednym z takich dentystów jest lek. stom. Marek Gatz (Dens V.I.P. Marek Gatz, Bydgoszcz). Posiada tytuł implantologa zdobyty na Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie, a jego pacjenci wiedzą, że mogą mu zaufać, ponieważ zawodowe doświadczenie tego lekarza sięga kilkunastu lat.

Kolejna klinika, Artdentis z Tomaszowa Mazowieckiego, to jedna z najnowocześniejszych placówek w Polsce. Jej głównym filarem jest implantologia i protetyka na implantach. Zespół lekarzy ośrodka stanowią pracownicy klinik uniwersyteckich, wśród nich jest lek. stom. Tomasz Prusek i lek. stom. Elżbieta Krężlik. Pracuje tu także lek. stom. Arkadiusz Krężlik, specjalista Europejskiego Centrum Implantologii Sudimplant w Tuluzie, członek ICOI, DGOI i DGZI oraz  uczestnik zagranicznych kursów, w tym na Ukrainie, Kubie, Karlsruhe (Niemcy) i Phnom Penh (Kambodża). Zdobyta wiedza pozwala mu przeprowadzać nawet najbardziej skomplikowane operacje.

Lek. dent. Paweł Kucharski (Stomatologia Kucharski, Głogów) od 2004 roku współpracuje z producentami systemów Friadent, Osteoplanti AlphaBioTec. Pierwszym gabinetem, jaki założył, był głogowski ośrodek M&K Dent, a w 2010 roku otworzył kolejny, Stomatologia Kucharski. Należy do European Association of Dental Implantology oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. Głównym obszarem jego zainteresowań są innowacyjne metody odtwarzania uzębienia, czyli implanty i zabiegi z użyciem systemu CAD/CAM. W klinice pracuje z nim lek. dent. Jacek Czekaj.

W Bydgoszczy znajdziemy ośrodek Wident, którego właścicielem jest dr n. med. Piotr Winiarski, posiadający blisko 20-letnie doświadczenie w dziedzinie implantologii. Ma za sobą staż z zakresu implantologii w Miami na Florydzie oraz uzyskanie certyfikatu z chirurgii implantologicznej systemem TBR u prof. Andre Benhamou w Tuluzie. Jego kompetencje potwierdza także certyfikat w dziedzinie implantologii przyznany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej. W planowaniu leczenia dr Winiarski opiera się na cyfrowej pantomografii i tomografii komputerowej.

Jeśli implanty, to w najlepszych klinikach

Gabinet zabiegowy w Gabinet Stomatologiczny Dental Gabinet zabiegowy w Gabinet Stomatologiczny Dental

Specjaliści ośrodka Care Dental Clinic z Łodzi należą do grupy nowatorów, którzy wprowadzili komputerowe planowanie leczenia implantoprotetycznego przy użyciu systemu SimPlant (Materialise). Ich pacjenci przechodzą rutynowe badanie tomograficzne szczęki i żuchwy. Klinika posiada akredytację firmy Nobel Biocare, co oznacza, że jej klienci otrzymują wieloletnią gwarancję ważną na całym świecie.

Stomatologia Skrzypkowscy (Leszno) to klinika, w której stosowane są najlepsze systemy implantologiczne – w tym Branemark System i Alpha Bio. Ośrodek prowadzą lek. stom. Ryszard Skrzypkowski i lek. stom. Mikołaj Skrzypkowski. Obaj ponad dziesięć lat temu przeszli kurs francuskiego systemu implantologicznego T.B.R, a później uzyskali certyfikaty systemów Nobel Biocare i Osteoplant. Dzięki wspólnej pracy wprowadzili do oferty gabinetu tak złożone zabiegi jak podniesienie dna zatoki szczękowej i sterowaną regeneracji kości.

W Gdańsku znajduje się placówka Dental Clinic, prowadzona przez dwóch znakomitych stomatologów. To lek. stom. Anna Grodzka-Sarzyńska, która może pochwalić się ukończeniem specjalizacji z protetyki Master of Prosthodontics na Uniwersytecie w Sienie oraz lek. stom. Jerzy Lasowski, protetyk. Głównym przedmiotem działalności kliniki są implanty zębów. Te stosowane w ośrodku są wykonane z najlepszych materiałów.

Również krakowskie Centrum Implantologii i Protetyki ImplantPlus zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiadających doświadczenie w leczeniu implantologicznym zdobyte podczas studiów za granicą. Stosowanym przez nich systemem implantologicznym jest Biomet 3i. Prócz wszczepiania implantów zajmują się też miniimplantami i protetyką.

Więcej na temat implantologia

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…