Implanty stomatologiczne

DENTRUM

Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1
9,7 / 10  •  Znakomita  •  39 opinii
  • Łączniki implantologicznezadzwoń
  • Implanty zębowe Straumann od 2990 zł
  • Korona pełnoceramiczna na implancie od 2750 zł
  • Korona pełnoceramiczna cyrkonowa na implancie od 2750 zł
  • Konsultacja chirurga stomatologa 200 zł

Eurodent Stomatologia

Rzeszów, ul. Leska 4
9,8 / 10  •  Znakomita  •  50 opinii
  • Wszczepienie implantu od 2900 zł
  • Implantacja natychmiastowa 4800 zł
  • Szablon pod implantyzadzwoń
  • Nawigacja MGuide od 2000 zł
lek. dent. Tomasz Niżański

lek. dent. Tomasz Niżański

stomatolog, implantolog, protetyk stomatologiczny

Nie ulega wątpliwości, że implanty stomatologiczne stanowią obecnie najlepszą metodę uzupełniania ubytków w uzębieniu. A gdyby tak można byłoby wykonać ten zabieg, nie narażając pacjenta na ból i inne dolegliwości pozabiegowe? Wszystkie te problemy rozwiązuje nowatorski system MGuide, który pozwala na wszczepienie implantów bez konieczności nacinania i odwarstwiania dziąsła. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych szablonów chirurgicznych. Lek. dent. Tomasz Niżański opowie jak przebiega implantacja techniką MGuide i kiedy warto zdecydować się na tę metodę.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja implantologiczna od 150 zł

Lekarze wykonujący implantologia

Posiadamy w ofercie 20 specjalistów w 32 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 59 różnych placówkach. Usługa implantologia jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Piotr Puchała

stomatolog

w Artyści Uśmiechu

10 / 10
dr n. med. Małgorzata Stanosz-Ząbek

stomatolog

w Gabinet Stomatologiczny Dental

10 / 10
lek. dent. Karolina Trusiewicz

stomatolog

w BestWayDent

10 / 10
dr n. med. Mateusz Dymek

chirurg twarzowo-szczękowy

w Face Institute

9,0 / 10
lek. dent. Barbara Borowska-Jachym

chirurg stomatolog, implantolog

w BJB Stomatologia Estetyczna

8,7 / 10
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas

chirurg stomatolog

w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

8,0 / 10
lek. dent. Piotr Stępień

stomatolog

w Implant-Art

8,0 / 10
lek. dent. Iwona Gnach-Olejniczak

stomatolog, ortodonta, implantolog

w Unident Union Dental Spa

lek. dent. Wojciech Kołosowski

stomatolog

w Unident Union Dental Spa

dr n. med. Kacper Koryzna

implantolog

w Koryzna Clinic Stomatologia i Implantologia

lek. Małgorzata Kmiecik

lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Medycyna estetyczna dr Małgorzata Kmiecik (Poznań), Medycyna Estetyczna dr Małgorzata Kmiecik

lek. dent. Marcin Kotowski

stomatolog

w AlbusDent

dr n. med. Ewa Jundziłł-Bieniek

chirurg stomatolog

w Stadmedica Centrum Medyczne

lek. dent. Tomasz Niżański

stomatolog, implantolog, protetyk stomatologiczny

w Eurodent Stomatologia

lek. dent. Olga Szymeczko

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Natalia Prysyazhna

stomatolog

w NOVA Stomatologia

lek. dent. Sebastian Pietrzak

stomatolog

w SP Dent

dr n. med. Karolina Kownacka

stomatolog

w AlbusDent

dr n. med. Joanna Śmieszek-Wilczewska

chirurg stomatolog

w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

lek. dent. Jerzy Zbożeń

chirurg stomatolog

w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

Implanty stomatologiczne - informacje

Gabinet zabiegowy w Gabinety Stomatologiczne Gabinet zabiegowy w Gabinety Stomatologiczne "DENTUS"

Gdzie wybrać się po to, aby wszczepić implanty? Do tych klinik lub gabinetów, gdzie wykonywane są również inne zabiegi, takie jak tworzenie protez czy wybielanie zębów. Im większa oferta, tym większa liczba najlepszych specjalistów pracujących w jednostce. Dlatego warto przyjechać, choćby ze względu na tanie implanty w Polsce. Tutaj zabiegu można dokonać po cenie o wiele niższej od tej, z którą ma się do czynienia w innych krajach europejskich.

Przyszłość stomatologii – tytanowe wszczepy

Dzięki implantom (tytanowym wszczepom wprowadzanym chirurgicznie do kości) każdy może dziś cieszyć się pięknym uzębieniem. Pełniące rolę korzenia implanty są mocne i stabilne. Po wszczepieniu implantolog mocuje na nich koronę protetyczną bądź most – zabieg jest szybki i sprawny, a do tego bezbolesny, ponieważ każdorazowo pacjent zostaje znieczulony (znieczulenie stomatologiczne).

Mocowanie korony następuje po okresie oseointegracji, czyli po ok. 6 miesiącach. Do tego czasu nosi się tymczasową protezę.

Wykształcenie, talent, umiejętności

Specjaliści wszczepiania implantów potrzebną wiedzę zdobywali na Zachodzie, najczęściej w Niemczech. Jednym z takich dentystów jest lek. stom. Marek Gatz (Dens V.I.P. Marek Gatz, Bydgoszcz). Posiada tytuł implantologa zdobyty na Uniwersytecie im. Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie, a jego pacjenci wiedzą, że mogą mu zaufać, ponieważ zawodowe doświadczenie tego lekarza sięga kilkunastu lat.

Kolejna klinika, Artdentis z Tomaszowa Mazowieckiego, to jedna z najnowocześniejszych placówek w Polsce. Jej głównym filarem jest implantologia i protetyka na implantach. Zespół lekarzy ośrodka stanowią pracownicy klinik uniwersyteckich, wśród nich jest lek. stom. Tomasz Prusek i lek. stom. Elżbieta Krężlik. Pracuje tu także lek. stom. Arkadiusz Krężlik, specjalista Europejskiego Centrum Implantologii Sudimplant w Tuluzie, członek ICOI, DGOI i DGZI oraz  uczestnik zagranicznych kursów, w tym na Ukrainie, Kubie, Karlsruhe (Niemcy) i Phnom Penh (Kambodża). Zdobyta wiedza pozwala mu przeprowadzać nawet najbardziej skomplikowane operacje.

Lek. dent. Paweł Kucharski (Stomatologia Kucharski, Głogów) od 2004 roku współpracuje z producentami systemów Friadent, Osteoplanti AlphaBioTec. Pierwszym gabinetem, jaki założył, był głogowski ośrodek M&K Dent, a w 2010 roku otworzył kolejny, Stomatologia Kucharski. Należy do European Association of Dental Implantology oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej. Głównym obszarem jego zainteresowań są innowacyjne metody odtwarzania uzębienia, czyli implanty i zabiegi z użyciem systemu CAD/CAM. W klinice pracuje z nim lek. dent. Jacek Czekaj.

W Bydgoszczy znajdziemy ośrodek Wident, którego właścicielem jest dr n. med. Piotr Winiarski, posiadający blisko 20-letnie doświadczenie w dziedzinie implantologii. Ma za sobą staż z zakresu implantologii w Miami na Florydzie oraz uzyskanie certyfikatu z chirurgii implantologicznej systemem TBR u prof. Andre Benhamou w Tuluzie. Jego kompetencje potwierdza także certyfikat w dziedzinie implantologii przyznany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej. W planowaniu leczenia dr Winiarski opiera się na cyfrowej pantomografii i tomografii komputerowej.

Jeśli implanty, to w najlepszych klinikach

Kadra w New Look Clinic Kadra w New Look Clinic

Specjaliści ośrodka Care Dental Clinic z Łodzi należą do grupy nowatorów, którzy wprowadzili komputerowe planowanie leczenia implantoprotetycznego przy użyciu systemu SimPlant (Materialise). Ich pacjenci przechodzą rutynowe badanie tomograficzne szczęki i żuchwy. Klinika posiada akredytację firmy Nobel Biocare, co oznacza, że jej klienci otrzymują wieloletnią gwarancję ważną na całym świecie.

Stomatologia Skrzypkowscy (Leszno) to klinika, w której stosowane są najlepsze systemy implantologiczne – w tym Branemark System i Alpha Bio. Ośrodek prowadzą lek. stom. Ryszard Skrzypkowski i lek. stom. Mikołaj Skrzypkowski. Obaj ponad dziesięć lat temu przeszli kurs francuskiego systemu implantologicznego T.B.R, a później uzyskali certyfikaty systemów Nobel Biocare i Osteoplant. Dzięki wspólnej pracy wprowadzili do oferty gabinetu tak złożone zabiegi jak podniesienie dna zatoki szczękowej i sterowaną regeneracji kości.

W Gdańsku znajduje się placówka Dental Clinic, prowadzona przez dwóch znakomitych stomatologów. To lek. stom. Anna Grodzka-Sarzyńska, która może pochwalić się ukończeniem specjalizacji z protetyki Master of Prosthodontics na Uniwersytecie w Sienie oraz lek. stom. Jerzy Lasowski, protetyk. Głównym przedmiotem działalności kliniki są implanty zębów. Te stosowane w ośrodku są wykonane z najlepszych materiałów.

Również krakowskie Centrum Implantologii i Protetyki ImplantPlus zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów, posiadających doświadczenie w leczeniu implantologicznym zdobyte podczas studiów za granicą. Stosowanym przez nich systemem implantologicznym jest Biomet 3i. Prócz wszczepiania implantów zajmują się też miniimplantami i protetyką.

Więcej na temat implantologia

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…