Implanty stomatologiczne Katowice

DENTRUM

Katowice, ul. Ściegiennego 49 lok. 1
9,7 / 10  •  Znakomita  •  39 opinii
 • Łączniki implantologicznezadzwoń
 • Implanty zębowe Straumann od 2990 zł
 • Korona pełnoceramiczna na implancie od 2750 zł
 • Korona pełnoceramiczna cyrkonowa na implancie od 2750 zł
 • Konsultacja chirurga stomatologa 200 zł

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący implantologia w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 6 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 12 różnych placówkach. Usługa implantologia w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Piotr Puchała

stomatolog

w Artyści Uśmiechu

10 / 10
dr n. med. Aleksandra Hercka-Mulas

chirurg stomatolog

w Hercka Dent Klinika Implantologii i Estetyki Stomatologicznej

8,0 / 10
dr n. med. Joanna Śmieszek-Wilczewska

chirurg stomatolog

w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

lek. dent. Jerzy Zbożeń

chirurg stomatolog

w VIDENTAL Klinika Stomatologiczna

lek. dent. Bartłomiej Borowski

chirurg stomatolog, chirurg twarzowo-szczękowy

w Rewadent

lek. stom. Renata Przytuła-Wypych

Implantologia Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą implantologia w Katowicach na podstawie cenników z 12 placówek. Najniższa cena to 2990 zł za implanty zębowe Straumann natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 4500 zł (implanty zębowe Straumann).

Ile kosztuje implantologia w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi implantologia w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen implantologia w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Implanty zębowe Nobel Biocare
  Katowice, Piastów 8
  Premium Nobel Biocare

  3100 zł

 • Implanty zębowe Straumann
  Katowice, Chorzowska 216
  Wszczepienie implantu Straumann Roxolid SLA - 3500 zł Wszczepienie implantu Straumann Roxolid SLActive - 4500 zł Odbudowa 1 zęba na implancie StraumannRoxolid SLA - 9400 zł Cena zawiera: - Innowacyjny opatentowany stop tytanu i cyrkonu gwarantujący dużo większą wytrzymałość - Bezterminowa gwarancja międzynarodowa producenta na implant oraz komponenty protetyczne - Zabieg wszczepienia implantu w komputerowym znieczuleniu The Wand STA - Zestaw pozabiegowy (szczoteczka i płyn do higieny jamy ustnej) - Usunięcie szwów - Założenie śruby gojącej - Łącznik tytanowy - Estetyczną koronę porcelanową

  od 3500 zł
  do 4500 zł

  od 2990 zł
  do 2990 zł

  Bielsko-Biała, Broniewskiego 48

  od 3200 zł
  do 3200 zł

 • Implanty zębowe Alpha Bio

  3500 zł

  od 3000 zł
  do 3500 zł

 • Implanty zębowe Astra Tech
  Bielsko-Biała, Broniewskiego 48

  od 3300 zł
  do 3300 zł

Posiadamy również ofertę w 32 innych miastach. Sprawdź ceny implantologia w innych miastach.

Implantologia w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Łukasiewicz Stomatologia Gabinet zabiegowy w Łukasiewicz Stomatologia

Przy dzisiejszym poziomie technologicznym stomatologii nikt nie może powiedzieć, że jego przypadek jest beznadziejny i nie da się mu pomóc. Jeśli stan jego zębów jest naprawdę kiepski, przywrócić uśmiech mogą implanty – zarówno jeden, jak i kilka, a nawet kilkanaście, jeśli mówimy o całkowitym bezzębiu pacjenta.

Implanty to tytanowe śruby wkręcane w kości szczęki lub żuchwy. Innymi słowy, implant „udaje" korzeń, na którym po okresie wgojenia (osteointegracji trwającej do pół roku) stomatolog umieszcza most, protezę lub koronę. Większość zabiegów implantologicznych przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a żeby osiągnąć pełen sukces, pacjent zobowiązany jest do wzorowego dbania o higienę jamy ustnej.

Kliniki stomatologiczne w Katowicach

Jednym z miast mogących się poszczycić wyjątkowo utalentowanymi implantologiami są Katowice. Wielu z nich doświadczenie zdobywało za granicą, a w gabinetach posiada najnowocześniejszy sprzęt. Tak samo wielu z nich było nowatorami w dziedzinie stomatologii – przykładowo, prywatna praktyka stomatologiczna lek. dent. Daniela Dłucika jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadziła leczenie implantologiczne do swoich usług. Dziś także wykorzystuje najnowsze techniki leczenia, a w implantologii stosuje metodę  Q-Implant: jednofazowe implanty niewymagające drugiej operacji z powodu skróconego czasu wygojenia i możliwości szybszego zaopatrzenia protetycznego.

Jednym z najnowocześniejszych ośrodków implantologicznych na Śląsku jest katowicki Dentim Clinic, klinika założona przez lek. dent. Wojciecha Fąferko wraz z żoną, Katarzyną. To pierwszy gabinet na Śląsku i jeden z pierwszych w kraju, który stworzył nowoczesną pracownię rentgenowską, wyposażoną wyłącznie w urządzenia cyfrowe, zapewniające precyzyjną diagnostykę. Gabinet pracuje na implantach dwóch typów: Optimum i Premium.

W Med Centrum stosuje się Benex Control, czyli system atraumatycznej ekstrakcji (bezbolesne usuwanie zębów) . Ów system pozwala na umieszczenie implantu bez dodatkowych zabiegów naprawczych, ponieważ Benex Control oszczędza tkanki wyrostka zębodołowego. Metoda jest często wykorzystywana przed odbudową protetyczną braków zębowych i zabiegami implantacji. Klinika w ramach zabiegów oferuje również licówki porcelanowe i glamsmile, a także protezowanie oraz korony na implantach.

Z kolei klinika Nowadent posiada certyfikat jakości Biomet 3i, jak również jest autoryzowanym gabinetem implantologicznym KeyStone Dental. Placówka wykorzystuje Wirtualne Trójwymiarowe Planowanie Leczenia Implantologicznego 3D, oparte o badanie tomografii komputerowej pacjenta. Zabiegi przeprowadza lek. med. Maciej Nowiński.

Specjaliści implantologii w Katowicach

Gabinet zabiegowy w Rewadent Gabinet zabiegowy w Rewadent

Dr Dariusz Marmol (Marmol) jest specjalistą chirurgiem stomatologiem z doświadczeniem pracy na oddziale chirurgii szczękowej. Dzięki temu jest w stanie wyleczyć nawet najtrudniejsze przypadki. Jego gabinet jest wyposażony w mikrosilnik implantologiczny, służący do opracowania łoża pod implant oraz do zapewnienia optymalnego momentu obrotowego i chłodzenia.

Lek. dent. Bartłomiej Opławski (Belldent) jest absolwentem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz pasjonatem stomatologii. Specjalizuje się w chirurgii i  protetyce, a także stomatologii estetycznej.

Z kolei dr n. med. Aleksandra Drozd (DENTestetica) to absolwentka Śląskiej Akademii Medycznej, specjalizująca się w mikrochirurgii periodontologicznej. W jej klinice nacisk położony jest na profesjonalizm oraz zminimalizowanie bólu pacjenta  - stąd, przykładowo, stosowanie abrazji powietrznej zamiast tradycyjnego wiertła przy leczeniu próchnicy.

Dr Roman Borczyk (Klinika R. Borczyk) jest uznanym autorytetem w dziedzinie nie tylko implantologii, ale również endodoncji i chirurgii stomatologicznej. Jego klinika jako jedyna w Polsce podczas wszczepiania implantów stosuje złotą kątnicę Nouvag.  Natomiast do kształtowania podłoża kostnego przed wprowadzeniem implantu wykorzystuje laser Er-YAG, wpływający pozytywnie na proces gojenia tkanek. Zabiegami implantologicznymi w placówce zajmuje się również lek. dent. Piotr Ogniewski oraz lek. dent. Krzysztof Maćkowiak.

Warto wspomnieć także o klinice Duda Clinic, gdzie dr. Mariusz Duda posiada kilkunastoletnie międzynarodowe doświadczenie i jest autorytetem w implantologii stomatologicznej, gwarantując leczenie implantologiczne na najwyższym światowym poziomie.  Duda Clinic może zaoferować nowatorską metodę „szablon implantologiczny i ząb w jeden dzień", polegajacą na natychmiastowej implantacji i stabilizacji protezy na implantach w jeden dzień. Dla dobra i spokoju pacjentów klinika stosuje sedację wziewną (gaz rozweselający). Dzieki temu pacjent nie odczuwa lęku i w dużo mniejszym stopniu znosi ból związany z leczeniem.

Pacjenci szukali zabiegu implantologia w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat implantologia

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…