Usunięcie znamienia barwnikowego Katowice

Inne placówki w pobliżu Katowic

Lekarze wykonujący usunięcie znamienia barwnikowego w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 6 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 9 różnych placówkach. Usługa usunięcie znamienia barwnikowego w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i dermatologa.

lek. Marcin Iskierka

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Euroklinika

10 / 10
dr n. med. Katarzyna Mierzwińska

dermatolog, wenerolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Derma point

9,6 / 10
dr n. med. Artur Sandelewski

chirurg ogólny, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w San-Medical Centrum Medyczne

9,4 / 10
dr n. med. Michał Nycz

chirurg ogólny

w Skin Laser Lubelscy - Katowice, Skin Laser Lubelscy - Bielsko-Biała

9,3 / 10
prof. dr hab. n. med. Józef Kurek

chirurg ogólny

w AVIMED

8,3 / 10
lek. Tomasz Kozik

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy

w Euroklinika

8,0 / 10

Usunięcie znamienia barwnikowego Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie znamienia barwnikowego w 9 placówkach w Katowicach. Najniższa cena wynosi 250 zł w AVIMED, najwyższa to 650 zł, natomiast średni koszt to 444 zł.

Ile kosztuje usunięcie znamienia barwnikowego w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie znamienia barwnikowego w katowickich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie znamienia barwnikowego w innych miastach.

Usunięcie znamienia barwnikowego w Katowicach - gdzie najlepiej?

Znamiona barwnikowe, czyli ppieprzyki, są skupiskiem melanocytów – komórek barwnikowych, i powstają pod wpływem wirusów. Ma je każdy i zwykle swoim rozmiarem nie przekraczają średnicy 3 mm. Nigdy nie powstają pod wpływem słońca, ale promienie UV może spowodować ich wzrost, zezłośliwienie i w efekcie czerniaka, stąd zalecana jest samokontrola. Do oceny znamion barwnikowych służy dermatoskopia, która pozwala na rozpoznanie czerniaka w bardzo wczesnym stadium rozwoju, kiedy można go skutecznie wyleczyć. Badanie umożliwia ponadto rozróżnienie czerniaka złośliwego od niegroźnych zmian na skórze, a w celach profilaktycznych usuwa się znamiona najbardziej atypowe klinicznie i dermatoskopowo oraz te, zlokalizowane w miejscach drażnionych z powodu możliwej transformacji i zezłośliwienia. Zabiegi usunięcia znamienia barwnikowego przeprowadza specjalista dermatolog.

Gdzie w Katowicach można usunąć znamiona barwnikowe?

Znamiona barwnikowe dysplastyczne, łączące, mieszane, a także znamię błękitne czy czerniaka młodzieńczego Reed, dzięki komputerowej analizie znamion (wideodermatoskopia) rozróżniają specjaliści Poradni Dermatologicznej z Pracownią Dermoskopii, będącej jednostką NZOZ Ośrodek Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów. Jeżeli zmiana uległa powiększeniu lub jakiejkolwiek innej transformacji, w placówce podejmuje się profilaktyczne, chirurgiczne jej usunięcie, które może być wykonywane z plastyką pojedynczych zmian na twarzy. 

Usunięcie znamienia barwnikowego znajduje się także w ofercie Specjalistycznych Gabinetów Lekarskich. Placówka prowadzi dermatoskopową diagnostykę znamion i, w zależności od wielkości zmiany, jej kształtu i barwy oraz innych klinicznych objawów, przeprowadza chirurgiczne wycięcie znamion, które następnie mogą zostać poddane analizie histopatologicznej. 

Znamiona barwnikowe narażone na podrażnienia odzieżą lub nadmiernym nasłonecznieniem można usunąć w ramach małej chirurgii również w Klinice Chirurgii Plastycznej lek. med. Arkadiusza Kuny. Względy nie tylko profilaktyczne, ale nierzadko estetyczne są wystarczającym wskazaniem do wykonania drobnego zabiegu chirurgicznego, do którego w szczególnych wypadkach kwalifikuje również  dermatoskopia. Procedura, standardowo po usunięciu zmiany skórnej, kieruje ją do badania mikroskopowego w celu określenia jej właściwości onkologicznych. Ośrodek, oprócz operacji plastycznych, specjalizuje się również w zabiegach medycyny estetycznej.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie znamienia barwnikowego w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat usunięcie znamienia barwnikowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…