Usunięcie znamienia barwnikowego Szczecin i okolice

Bezpośrednio w Szczecinie nie dysponujemy placówką wykonującą usunięcie znamienia barwnikowego, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 10 innych klinik z okolicy Szczecina. Usunięcie znamienia barwnikowego można przeprowadzić m.in. w Medicus Bonus Środa Wielkopolska Środa Wielkopolska (226 km od Szczecina) w cenie 400 zł lub w MedPolonia w Poznaniu (191 km od Szczecina) gdzie cena za usunięcie znamienia barwnikowego wynosi 3450 zł. W wymienionej placówce usunięcie znamienia barwnikowego wykonuje chirurg onkolog. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Usunięcie znamienia barwnikowego najbliżej Szczecina - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie znamienia barwnikowego w 10 placówkach w Szczecinie. Najniższa cena wynosi 200 zł w Omega Medical Clinics, najwyższa to 3450 zł, natomiast średni koszt to 744 zł.

Ile kosztuje usunięcie znamienia barwnikowego w najbliższej odległości od Szczecina?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie znamienia barwnikowego najbliżej Szczecina:

Posiadamy również ofertę w 25 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie znamienia barwnikowego w innych miastach.

Usunięcie znamienia barwnikowego w Szczecinie - gdzie najlepiej?

Znamiona barwnikowe, czyli "pieprzyki”, zbudowane są z łagodnie namnażających się komórek barwnikowych (melanocytów) i stanowią zmiany zwykłe oraz atypowe, wrodzone lub nabyte. Obserwacja i ocena struktur barwnikowych na poziomie naskórka i skóry właściwej możliwa jest dzięki zastosowaniu dermatoskopu. Usuwanie atypowych dermatoskopowo i klinicznie znamion lub znamion wrodzonych olbrzymich, które mogą ulec zezłośliwieniu jest założeniem profilaktycznym.

Profilaktyka czerniaka – leczenie zmian melanocytowych

Znamiona melanocytowe, które są wrodzonymi nieprawidłowościami skóry, chirurgicznie leczy Centrum Dermatologii Laserowej, Estetycznej i Dermatochirurgii Laser-Medica. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń co do odmiany znamienia, najbezpieczniejszą metodą jego usunięcia jest leczenie chirurgiczne i badanie histopatologiczne usuniętej zmiany. Jak podkreślają specjaliści, znamiona dysplastyczne, które budzące jakiekolwiek obawy powinny być usuwane tylko chirurgicznie z niewielkim marginesem zdrowej skóry. Laserowa metoda nie daje bowiem możliwości wykonania badania HP. 

Znamiona barwnikowe, kaszaki, tłuszczaki oraz nowotwory skóry są wskazaniem do chirurgicznego leczenia, jakie stosuje również Klinika Zawodny Estetic, a zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu, materiał przekazywany jest do badania histopatologicznego, a cała procedura daje możliwość pełnej diagnostyki. Placówka jest certyfikowana w zakresie medycyny estetycznej przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti Aging PTL, a zespół medyczny działa pod kierunkiem dr n. med. Piotra Zawodnego, lekarza medycyny estetycznej, specjalisty chirurgii szczękowo-twarzowej. 

Płaskie zmiany w formie plam barwnikowych lub wyniosłe, o gładkiej lub brodawkowatej powierzchni, leczą lekarze KarboKliniki. Jak tłumaczą, znaczenie kliniczne znamion barwnikowych wynika z faktu, że mogą stanowić punkt wyjścia czerniaka, w zakresie którego zwalczanie opiera się na działaniach profilaktycznych. Ocena ryzyka odbywa się z zastosowaniem dermatoskopu, a metodą usunięcia pieprzyków jest wycięcie chirurgiczne lub ścięcie horyzontalne, przy czym wskazania są zarówno profilaktyczne, jak i estetyczne. Zespół tworzy m. in. dr. n. med. Maciej Romanowski, specjalista chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej.

Jak wyjaśnia lek. med. Ilona Osadowska, chirurg, znamiona barwnikowe występują u każdego człowieka i są zmianami nowotworowymi skóry, najczęściej o charakterze łagodnym i zupełnie niegroźnym. Z uwagi na możliwość zezłośliwienia, wymagają uwagi i w razie wskazań są chirurgicznie usuwane z marginesem bezpieczeństwa do dalszej analizy HP. Niektóre tylko zmiany barwnikowe, o charakterze łagodnym są usuwane laserowo i tylko wtedy, gdy nie budzą wątpliwości onkologicznych, a zabiegi wykonuje lek. med. Jolanta Wesołowska, specjalista dermatolog-wenerolog II stopnia, członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. 

Leczenie znamion podejrzewanych o złośliwy charakter musi być dokonane za pomocą chirurgicznego usunięcia połączonego z badaniem histopatologicznym. Tego zdania jest również dr n. med. Ryszard Derleta, chirurg, który w swojej ofercie posiada leczenie zmian w obrębie naskórka i skóry. W przypadku znamion bez charakteru onkologicznego, m. in. przebarwienia słoneczne, piegi czy plamy soczewicowate, w swojej terapii stosuje zabiegi laserowe, które w odróżnieniu do klasycznej metody nie pozostawiają blizn.

Atypowe–asymetryczne, o nieregularnych brzegach i nierównomiernym rozkładzie barwnika oraz rozmiarze powyżej 5 mm są wskazaniem do chirurgicznego usunięcia w Laser Clinic – Dermatologia laserowa, medycyna estetyczna. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, a kwalifikacja odbywa się na podstawie obrazu klinicznego i dermoskopowego. Szwy usuwa się po około 10 dniach od zabiegu, w zależności od lokalizacji. Zabieg po wygojeniu rany w miejscu usunięcia znamienia pozostawia linijną bliznę.

Więcej na temat usunięcie znamienia barwnikowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…