Usunięcie znamienia barwnikowego Bydgoszcz

Lekarze wykonujący usunięcie znamienia barwnikowego w Bydgoszczy

W Bydgoszczy posiadamy w ofercie 3 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa usunięcie znamienia barwnikowego w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i dermatologa.

lek. Masaoud Sousak

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak

10 / 10
prof. dr hab. n. med. Wojciech Zegarski

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Clinica Dermatoestetica

8,0 / 10
prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska

dermatolog, wenerolog, alergolog

w Clinica Dermatoestetica

Usunięcie znamienia barwnikowego Bydgoszcz - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie znamienia barwnikowego w 3 placówkach w Bydgoszczy. Najniższa cena wynosi 200 zł w Omega Medical Clinics - Centrum Medyczne Bydgoszcz, najwyższa to 350 zł, natomiast średni koszt to 275 zł.

Ile kosztuje usunięcie znamienia barwnikowego w Bydgoszczy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie znamienia barwnikowego w Bydgoszcz placówkach:

Posiadamy również ofertę w 26 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie znamienia barwnikowego w innych miastach.

Usunięcie znamienia barwnikowego w Bydgoszczy - gdzie najlepiej?

Znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki) zbudowane są z komórek barwnikowych skóry. Charakteryzują się różnym nasyceniem koloru – od jasnobrązowego do czarnego. Mogą być wrodzone lub pojawiać się z wiekiem. Występują praktycznie u każdego człowieka i zazwyczaj nie stanowią zagrożenia, jednak z powodu ryzyka przemian nowotworowych powinny być co jakiś czas kontrolowane przez lekarza. Usuwa się je za pomocą skalpela, lasera, prądu wysokiej częstotliwości oraz przez wymrażanie. W przypadku wycięcia chirurgicznego wykonywane jest również badanie histopatologiczne. Znamiona barwnikowe usuwane są zarówno ze względów estetycznych, jak i medycznych. W przypadku m.in. ich zwiększenia, pogrubienia, uwypuklenia należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Zabieg usuwania pieprzyka w Bydgoszczy – gdzie można go przeprowadzić

Usunięcie znamienia barwnikowego w swojej ofercie ma Clinicia Dermatoestetica. Przed zabiegiem w placówce przeprowadzana jest wideodermoskopowa ocena zmian barwnikowych, która stanowi podstawę diagnostyki w ich przypadku. Badanie pozwala na wczesne wykrycie zmian nowotworowych skóry. Dzięki możliwości zapisu obrazu w formie elektronicznej istnieje możliwość porównania zdjęć, co pomaga we wczesnym wykryciu progresji zmian. W klinice znamiona usuwa się chirurgicznie lub laserem, a także poprzez elektrokoagulację lub krioterapię. O wyborze danej formy terapii decyduje lekarz (po wnikliwej ocenie zmiany chorobowej). Po każdym zabiegu chirurgicznym wykonywane jest badanie histopatologiczne.

Na zabieg usunięcie znamienia barwnikowego udać się można także do Centrum Medycznego Laser-Med. W placówce do usuwania pieprzyków stosowana jest zarówno elektrokoagulacja, jak i krioterapia. Zabiegi kriochirurgiczne przeprowadzane są za pomocą urządzenia Cyro-S, które umożliwia pracę z sondami kontaktowymi oraz natryskowymi. Przed procedurą wykonywane jest badanie dermatoskopowe. W przypadku zabiegów kriochirurgicznych oferta placówki obejmuje również leczenie brodawek zwykłych, włókniaków, odcisków i blizn, a także naczyniaków, zmian trądzikowych oraz zmian nowotworowych. Przy wykorzystaniu prądu elektrycznego w centrum usuwane są m.in. kaszaki, prosaki, torbiele i brodawki.

W Bydgoszczy znamiona barwnikowe usunąć może również lek. med. Beata Jerzy, dermatolog i wenerolog. Świadczy ona usługi w zakresie diagnostyki i leczenia chorób skóry, włosów i błon śluzowych. Znamiona barwnikowe usuwa chirurgicznie. Zabieg łączony jest z badaniem histopatologicznym. Przeprowadza również zabiegi usuwania włókniaków (miękkich i twardych), prosaków oraz brodawek łojotokowych i wirusowych.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie znamienia barwnikowego w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław oraz Toruń.

Więcej na temat usunięcie znamienia barwnikowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…