Leczenie nowotworów skóry Katowice

Lekarze wykonujący leczenie nowotworów skóry w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 3 różnych placówkach. Usługa leczenie nowotworów skóry w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez chirurga onkologa i onkologa klinicznego.

prof. dr hab. n. med. Józef Kurek

chirurg ogólny

w AVIMED

8,3 / 10

Leczenie nowotworów skóry Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie nowotworów skóry w Katowicach na podstawie cenników z 3 placówek. Najniższa cena to 400 zł za wycięcie guza skóry natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 2500 zł (wycięcie raka skóry).

Ile kosztuje leczenie nowotworów skóry w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie nowotworów skóry w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie nowotworów skóry w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

  • Wycięcie raka skóry
    Katowice, Gliwicka 159

    od 2000 zł
    do 2500 zł

  • Wycięcie guza skóry
    Katowice, Brzozowa 54

    od 400 zł
    do 400 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie nowotworów skóry w innych miastach.

Leczenie nowotworów skóry w Katowicach - gdzie najlepiej?

Zachorowalność na raka skóry wzrasta rocznie o 10%, a najwięcej przypadków lekarze odnotowują po sezonie wakacyjnym, wczesną jesienią. Proces rozwoju raka skóry jest długotrwały i wielostopniowy. Nie wiadomo czy każda atypowa zmiana na skórze przekształci się w nowotwór, czy samoistnie ustąpi. Rak skóry to trzy nowotwory o różnym przebiegu: rak podstawnokomórkowy – rozwija się przez lata, rak płaskonabłonkowy – postępuje szybciej oraz trzeci – czerniak – nowotwór złośliwy, który wcześnie wykryty, zwiększa szanse całkowitego wyleczenia.

Leczenie zmian – w trosce o zdrową skórę

Wiodącym w Polsce, ośrodkiem kliniczno-naukowym jest zarządzane przez prof. dr hab. n. med. Bogusława Maciejewskiego – Gliwickie Centrum Onkologii, które powstało  w 1946 r. Z zakresu onkologii, prowadzona jest tu działalność diagnostyczna, lecznicza oraz naukowo-badawcza. Leczenie operacyjne może mieć tu charakter diagnostyczny (pobranie materiału tkankowego do badania histopatologicznego) lub radykalny (całkowite wycięcie nowotworu). Równorzędną metodą jest radioterapia, w przypadkach lokalizacji nowotworu na czole, centralnej części twarzy i skórze owłosionej. 

Adiunktem Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii w Gliwicach jest onkolog, chirurg, dr n. med. Maciej Grajek, który za pierwszy na świecie ratujący życie przeszczep twarzy, został odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Srebrnym Krzyżem Zasługi. Dr Grajek udziela konsultacji dotyczących leczenia nowotworów skóry w zakresie prywatnej praktyki, w jednym z Gabinetów Lekarskich Ars Medica, na ul. Sienkiewicza, a w ramach usług, przeprowadza zabiegi m.in. usuwanie nowotworów skóry na twarzy, wargach i nosie z zastosowaniem technik chirurgii plastycznej.

Zdaniem chirurga, lek. med. Zbigniewa Mazana, około 99% wszystkich pacjentów, u których stwierdzono i poddano leczeniu raka skóry, zostaje całkowicie wyleczonych. Rozrost oraz zaawansowanie raka decydują o przebiegu zabiegu. W Centrum Chirurgii Plastycznej wykonuje się od prostych operacji chirurgicznego wycięcia zmiany, po przeszczepy skóry lub rekonstrukcję, np. nosa czy ucha. Dr Mazan od 1994 r. jest właścicielem i dyrektorem placówki, a w 2012 r. oddał do użytku Klinikę Chirurgii Mazan, gdzie Światowe standardy usług połączył z nową ofertą laseroterapii oraz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

W prywatnym gabinecie NZOZ Paj-Med w Łazach, od 2004 r. specjaliści zajmują się leczeniem nowotworów skóry. Dyrektorem ośrodka jest chirurg I i II stopnia, lek. med. Tadeusz Pająk, który posiada certyfikat m.in. z uczestnictwa w sympozjum „Wyzwania dermatologii XXI w.: choroby nowotworowe, choroby z autoagresji i terapie biologiczne”. Operacyjnie są tu leczone znamiona, rak podstawnokomórkowy oraz guzy skóry niezłośliwe typu włókniak, rogowacenie słoneczne, brodawki. W zakresie oceny zmian skórnych, gabinet wykorzystuje dermatoskopię.

Chirurgiczne leczenie nowotworów skóry w ramach zabiegów refundowanych przez NFZ, odbywa się  w Poradni Chirurgicznej Centrum Medycznego Angelius Szpital. Ofertę zabiegów dermatochirurgicznych, wzbogaca profesjonalna diagnostyka w zakresie chorób i nowotworów skóry oraz chirurgiczne usuwanie różnorodnych zmian skórnych w znieczuleniu miejscowym. W zakresie profilaktyki czarniaka złośliwego, Poradnia przeprowadza m.in. zabieg wideodermatoskopii. To, co wyróżnia Centrum, to dwa nowoczesne oddziały szpitalne, które  łączą w sobie standard prywatnej opieki medycznej z bezpłatną formą usług. 

Interdyscyplinarne podejście do nowotworów w celu ustalenia optymalnej strategii ich leczenia, stosuje Ośrodek Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów NZOZ. Do zespołu specjalistów należą m.in.: onkolodzy kliniczni, radioterapeuci oraz chirurdzy onkologiczni, jak również dermatolodzy i psycholodzy. Ośrodek wykonuje biopsje guzów tkanek miękkich, zabiegi chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym oraz w zakresie profilaktyki czerniaka – przeprowadza badania dermoskopowe. Poradnię dermatologiczną prowadzi dr n.med. Grażyna Kamińska – Winciorek. 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie nowotworów skóry w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik oraz Jastrzębie-Zdrój.

Więcej na temat leczenie nowotworów skóry

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…