Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo Katowice

Klinika Chirurgii Mazan

Katowice, ul. Brzozowa 54
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  414 opinii

Zabieg przeprowadzony bez komplikacji, minął dopiero miesiąc a ja schudłem już 16 kg. Zdecydowanie polecam ten zabieg wszystkim, którzy cierpią na nadwagę lub ewentualnie mają jakiekolwiek wątpliwości ~ Paweł W (Resekcja żołądka laparoskopowo, dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski)

  • Resekcja żołądka laparoskopowo 21500 zł
dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

Dr n. med. Grzegorz Kowalski posiada wieloletnie doświadczenie w dziedzinie chirurgii małoinwazyjnej i laparoskopowej. Specjalizuje się między innymi w operacjach bariatrycznych, takich jak rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo.

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja chirurgiczna 200 zł

Lekarze wykonujący rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa resekcja żołądka laparoskopowo w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez.

dr hab. n. med. Grzegorz Kowalski

chirurg ogólny, bariatra

w Klinika Chirurgii Mazan

9,3 / 10

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w 2 placówkach w Katowicach. Najniższa cena wynosi 21500 zł w INTER-MED, najwyższa to 21500 zł, natomiast średni koszt to 21500 zł.

Ile kosztuje rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w katowickich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w innych miastach.

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Katowicach - gdzie najlepiej?

Rękawowa resekcja żołądka zaliczana jest do operacji bariatrycznych, czyli chirurgicznych metod leczenia otyłości olbrzymiej. Najczęściej jest ona przeprowadzana laparoskopowo i polega na usunięciu blisko 85% żołądka, w wyniku czego jego kształt nie przypomina już worka, ale wąski rękaw. Dzięki temu pacjent nie jest w stanie jednorazowo przyjmować tak dużych ilości pokarmu jak dotychczas, następuje u niego zmniejszenie wydzielania greliny, czyli hormonu głodu, a treść pokarmowa szybciej przechodzi przez żołądek. Skutkuje to utratą masy ciała – po pierwszych 2 latach od operacji można pozbyć się około 60% nadwagi. Zabiegi rękawowej resekcji żołądka przeprowadza najczęściej chirurg ogólny.

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w Katowicach - gdzie udać się na zabieg

W Katowicach rękawową resekcję żołądka metodą laparoskopową wykonuje się w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej SALUS AEGROTI. W placówce przeprowadza się ponadto laparoskopowe leczenie otyłości przez założenie na żołądek opaski bariatrycznej. Przy zabiegach bariatrycznych wykorzystuje się tu również endostaplery, czyli instrumenty służące do endoskopowego, nieinwazyjnego zszywania tkanek.

Kolejną placówką w Katowicach, w której można poddać się rękawowej resekcji żołądka laparoskopowo jest Oddział Chirurgii Przewodu Pokarmowego w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego, podlegającym Śląskiemu Uniwersytetowi Medycznemu w Katowicach. Sale operacyjne w placówce wyposażone są w nowoczesny zestaw do chirurgii laparoskopowej Olypmus, dyssektor ultradźwiękowy Sonoca II i laser wysokoenergetyczny Scharplan, dzięki którym możliwe jest przeprowadzanie zaawansowanych i mało inwazyjnych operacji przewodu pokarmowego. Odział posiada też Pracownię Ultrasonograficzną, zaopatrzoną w aparaty Siemens Sonoline, oraz Pracownię Motoryki Przewodu Pokarmowego, wyposażoną w koloskop i panendoskopy.

Rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo znajduje się również w ofercie katowickiego Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej EUROKLINIKA. Specjaliści pracujący w tej placówce wykonują także laparoskopowe opaskowanie żołądka. Leczenie otyłości w EUROKLINICE jest ponadto wspomagane zabiegami odchudzającymi z zakresu chirurgii plastycznej, takimi jak liposukcja czy abdominoplastyka, a także zabiegami, zaliczanymi do metod medycyny estetycznej, takimi jak laseroterapia i radiofrekwencja.

Pacjenci szukali zabiegu rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat rękawowa resekcja żołądka laparoskopowo

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…