Filtruj wyniki: Mapa

Inne placówki w pobliżu Katowic

AkaiMed

Gliwice, ul. Tarnogórska 213 (23 km od Katowic)
9,8 / 10  •  Znakomita  •  193 opinii
 • Biopsja cienkoigłowa piersi pod kontrolą USG 250 zł
 • Biopsja cienkoigłowa tarczycy pod kontrolą USG 250 zł
 • Biopsja cienkoigłowa węzłów chłonnych pod kontrolą USG 250 zł
 • Biopsja cienkoigłowa ślinianek pod kontrolą USG 250 zł

  Lekarze wykonujący biopsje w Katowicach

  W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 26 różnych placówkach.

  dr n. med. Piotr Zdunek

  radiodiagnosta

  w Klinika Galena

  8,0 / 10
  lek. Piotr Malec

  radiolog onkologiczny

  w SERAFIN Klinika dla Kobiet

  Biopsje Katowice - cena

  Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą biopsje w Katowicach na podstawie cenników z 26 placówek. Najniższa cena to 150 zł za biopsja cienkoigłowa tarczycy natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 1700 zł (biopsja gruboigłowa piersi).

  Ile kosztuje biopsje w Katowicach?

  Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi biopsje w katowickich placówkach:

  cena minimalna
  cena maksymalna

  Tabela cen biopsje w Katowicach

  Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

  Posiadamy również ofertę w 53 innych miastach. Sprawdź ceny biopsje w innych miastach.

  Biopsje w Katowicach - gdzie najlepiej?

  Pobranie wycinka tkanki do badania histopatologicznego ma na celu ustalenie charakteru procesu chorobowego w przypadku zmian o niejasnym wyglądzie typu guzki w narządach, zmiany skórne lub w obrębie błon śluzowych. Biopsje wykonuje się podczas operacji lub badania endoskopowego za pomocą cienkiej igły (biopsja cienkoigłowa) lub grubej (biopsja gruboigłowa), a sposób wykonywania zależy od lokalizacji.  

  Inwazyjna diagnostyka zmian w narządach

  W zakresie usług chirurgicznych Poradni chirurgicznej i proktologicznej, NZOZ Ośrodek Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów świadczy szeroki zakres diagnostyki, a oferta obejmuje m. in.  pobranie wycinka z węzła chłonnego oraz wycinka guza, biopsję otwartą guza oraz badanie histopatologiczne. Ponadto, cennikiem objęty jest szeroki zakres biopsji, m. in. biopsja cienkoigłowa (BAC) piersi, cienkoigłowa tarczycy, biopsja gruboigłowa gruczołu krokowego, tkanek miękkich oraz węzłów chłonnych (3-4 wycinki). Wszystkie badania poprzedzają konsultacje, w tym konsultację poszerzoną w zakresie zmiany opatrunku, zaopatrzenia rany oraz  zdjęcia szwów.

  Bezpłatne badania diagnostyczne USG piersi służące wykryciu i leczeniu ewentualnych nieprawidłowości i guzków w piersiach świadczą specjaliści NZOZ Euro-Klinika w Siemianowicach Śląskich. W zakresie oferty, oprócz testów DNA na raka piersi oraz mammografii, wykonywane są biopsje: cienkoigłowa aspiracyjna (BAC), gruboigłowa (mammotomia) oraz biopsja otwarta piersi – wycięcie zmiany piersi z badaniem histopatologicznym objęte odrębnym cennikiem. Diagnostykę piersi przeprowadzają: onkolodzy oraz specjaliści chirurgii ogólnej i onkologicznej, m. in. dr n. med. Dariusz Waniczek.

  Biopsję aspiracyjną cienkoigłową (BAC) guzków tarczycy wykonamy również w Centrum Medycznym Signum, a badanie wykonuje specjalista patomorfologii, dr hab. n. med. Maciej Kajor, Kierownik Katedry i Zakładu Patomorfologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Cennik obejmuje pojedyncze zmiany. Działalność placówka prowadzi w zakresie 40 poradni specjalistycznych, poszerzonych o Certyfikowane Centrum Medycyny Podróży, a świadczone usługi są realizowane w ramach umowy z NFZ lub odpłatnie z możliwością finansowania w systemie MerdiRaty.

  Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Chorób Tarczycy działający w zakresie Poradni NT Medical oferuje kompleksową diagnostykę chorób tarczycy, w ramach której wykonywane są badania cytopatologiczne (biopsja) – pobieranie pod kontrolą USG materiału tkankowego i jego ocena mikroskopowa oraz biopsję cieńkoigłową piersi pod kontrolą USG. Zakres działalności placówki obejmuje również m. in. diagnostykę guzków (zmian ogniskowych) piersi, badanie lekarskie (endokrynologiczne, onkologiczne, specjalistów medycyny nuklearnej, chirurgiczne), laboratoryjne oraz onkologiczne i chirurgiczne porady lekarskie.

  Diagnostykę raka prostaty możemy wykonać w Poradni Urologicznej Angelius, gdzie świadczy się ją w razie wystąpienia nieprawidłowości w wynikach testów wczesnego wykrywania raka prostaty oraz w wyniku wyczuwalnych zmian w badaniu per rectum. Pobranie próbki tkanek prostaty (od 6 do 13 próbek tkanki prostaty z różnych jej obszarów) odbywa się przez wprowadzenie igły przez ścianę odbytnicy, pod kontrolą USG transrektalnego, a wyniki pacjent otrzymuje do 3 dni. Badania wykonuje dr n. med. Artur Pietrusa, specjalista urolog, FEBU.

  Biopsję prostaty świadczy w swoim Gabinecie urologicznym również docent Wojciech Szewczyk, urolog, asystent Klinicznego Oddziału Urologii Śląskiego UM, a badanie polega na wprowadzeniu do odbytnicy głowicy ultrasonograficznej z wytworzonym specjalnie kanałem, przez który wsuwa się igłę i nakłuwa stercz przez ścianę odbytnicy pobierając drobny wycinek do badania mikroskopowego. Jak zaznacza specjalista, po biopsji często występuje przejściowy krwiomocz i w nasieniu pojawia się krew. Gabinet zlokalizowany jest w budynku NZOZ Altermed przy ulicy Podgórnej 4.

  Pacjenci szukali zabiegu biopsje w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Siemianowice Śląskie, Będzin, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Oświęcim oraz Zawiercie.

  Więcej na temat biopsje

  Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…