Laserowa korekcja wzroku Katowice i okolice

Szukasz kliniki w Katowicach, w której możesz skonsultować się i wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku? Poniżej przedstawiamy listę placówek, w których możesz to wykonać.

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą laserowa korekcja wzroku, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 1 innych klinik z okolicy Katowic. Laserowa korekcja wzroku można przeprowadzić m.in. w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie (6 km od Katowic) w cenie 1500 zł. W wymienionej placówce laserowa korekcja wzroku wykonuje okulista. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Chorzów, ul. Wiejska 4

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

4,3 / 5  (242 opinii)  rozwiń

Zabieg w pełni udany. Bardzo dobra opieka zarówno przed jak I po zabiegu. Polecam w 100% ~ Krystian (Laserowa korekcja wzroku EBK)

  • Laserowa korekcja wzroku od 1800 zł
  • Laserowa korekcja wzroku LASIK od 2150 zł
  • Laserowa korekcja wzroku LASEK od 1800 zł
  • Laserowa korekcja wzroku PRK od 1500 zł
  • Konsultacja okulistyczna (przedzabiegowa)  od 180 zł

Lekarze wykonujący laserowa korekcja wzroku w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 2 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa laserowa korekcja wzroku w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

dr n. med. Wojciech Myga

okulista

w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
dr n. med. Ewa Nita

okulista

w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

Laserowa korekcja wzroku Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą laserowa korekcja wzroku w Katowicach na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 1500 zł za laserowa korekcja wzroku PRK natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 4300 zł (laserowa korekcja wzroku LASIK).

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi laserowa korekcja wzroku w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen laserowa korekcja wzroku w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Laserowa korekcja wzroku PRK
Chorzów, Wiejska 4
1500 zł - cena za jedno oko; 3000 zł - cena za dwoje oczu, od 01.06.2018 do 31.08.2018- 2250 zł !!!

od 1500 zł do 3000 zł

Laserowa korekcja wzroku LASIK
Chorzów, Wiejska 4
2150 zł, (2650 zł) - cena za jedno oko, (zabieg premium); 4300 zł, (5300 zł) - cena za dwoje oczu, (premium), od 01.06.2018 do 31.08.2018- 3225 zł, (3975 zł) !!!

od 2150 zł do 4300 zł

Laserowa korekcja wzroku LASEK
Chorzów, Wiejska 4
1800 zł (2300 zł)- cena za jedno oko, (cena premium); 3600 zł, (4600 zł)- cena za dwoje oczu, (premium), od 01.06.2018 do 31.08.2018- 2700 zł, (3450 zł) !!

od 1800 zł do 3600 zł

Posiadamy również ofertę w 12 innych miastach. Sprawdź ceny laserowa korekcja wzroku w innych miastach.

Laserowa korekcja wzroku w Katowicach - gdzie najlepiej?

Laserowa korekcja wad wzroku jest metodą przeznaczoną głównie dla osób aktywnych, uprawiających sporty ekstremalne oraz dla takich, u których wada wzroku uniemożliwia wykonywanie pracy zawodowej (np. lotników, strażaków czy wojskowych). Zabieg taki może być przeprowadzony u pacjentów, którzy ukończyli 21 lat (do 50. roku życia) a także u takich, którzy mają stabilną wadę wzroku w zakresie od +6 do -9 dioptrii sferycznych oraz do 6 dioptrii astygmatyzmu. W trakcie zabiegu laser emituje wiązkę zimnego, pulsacyjnego promieniowania ultrafioletowego, które nie powoduje poparzeń tkanek rogówki. Efekt poprawy widzenia jest dostrzegalny zaraz po zakończeniu laserowej korekcji, która przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym z podaniem kropli znieczulających do oczu. Następnie okulista rozszerza i unieruchamia powieki i przystępuje do laserowego zabiegu.

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku w Katowicach

Laserowa chirurgia refrakcyjna oferowana jest przez Okulus Plus Centrum Okulistyki i Optometrii, mieszczące się w Jaworznie (26 km od Katowic). Placówka ta wyposażona jest w nowoczesny laser excimerowy do przeprowadzania takich zabiegów - WaveLight EX500 firmy Alcon. Przed kwalifikacją do zabiegu przeprowadzana jest tutaj dokładna diagnostyka z zakresu oceny widzenia i stanu narządu wzroku oraz pomiarów oka za pomocą sprzętu medycznego firm Zeiss, Alcon oraz Topcon.

Laserowa korekcja wad wzroku przeprowadzana jest na terenie Katowic przez dr n. med. Mariusza Fronczka, specjalistę okulistyki I stopnia od 1990 roku i II stopnia od 1993 roku, który zabiegów z tego zakresu uczył się w Klinice Chorób Oczu Wojewódzkiego Szpitala nr 5 w Sosnowcu oraz na stażach i szkoleniach w Mediolanie, Antwerpii i Monzie. Od 1990 roku jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. W swojej praktyce lekarskiej posługuje się metodą LASIK w korekcji laserowej wad wzroku, wykorzystując laser exciemrowy niemieckiej firmy Schwindt.

Kolejnym lekarzem, wykonującym w Katowicach zabiegi leczenia wad wzroku laserem, jest lek. med. Adam Cywiński, okulista (specjalizacja I stopnia w 1997 i II stopnia w 2000 roku), który z przeprowadzania takich zabiegów nabywał doświadczenia w Śląskim Ośrodku Leczenia Chorób Oczu, mieszczącym się w Żorach. Lekarz ten, przeprowadzając laserową korekcję wad wzroku, posługuje się laserem MEL-80 firmy Carl-Zeiss oraz stosuje platformę diagnostyczną CRS Master. Ponadto zabiegi laserowe przeprowadza także w leczeniu ocznych powikłań cukrzycy oraz wykonuje laserokoagulację siatkówki.

Jaka jest cena leczenia wad wzroku za pomocą lasera w Katowicach, a jaka w Thessalonikach?

Za zabieg laserowej korekcji wad wzroku techniką PRK w Katowicach trzeba zapłacić 1 500 zł, w Grecji jest to kwota 642 euro (2 700 zł) w iLaser - Eye Surgery Institute, znajdującym się w Thessalonikach.