Laserowa korekcja wzroku Katowice i okolice

Szukasz kliniki w Katowicach, w której możesz skonsultować się i wykonać zabieg laserowej korekcji wzroku? Poniżej przedstawiamy listę placówek, w których możesz to wykonać.

Bezpośrednio w Katowicach nie dysponujemy placówką wykonującą laserowa korekcja wzroku, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 2 innych klinik z okolicy Katowic. Laserowa korekcja wzroku można przeprowadzić m.in. w OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii w Bielsku-Białej (19 km od Katowic) w cenie 3000 zł lub w Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie (7 km od Katowic). W wymienionej placówce laserowa korekcja wzroku wykonuje okulista. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Centrum Okulistyczne Weiss Klinik

Chorzów, ul. Wiejska 4 (7 km od Katowic)
9,1 / 10  •  Znakomita  •  235 opinii

Zabieg w pełni udany. Bardzo dobra opieka zarówno przed jak I po zabiegu. Polecam w 100% ~ Krystian (Laserowa korekcja wzroku EBK)

  • Laserowa korekcja wzrokuzadzwoń
  • Badanie kwalifikacyjne do zabiegu laserowej korekcji wady wz... 350 zł
  • Laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK Customized od 5300 zł
  • Laserowa korekcja wzroku EBK LASIK od 3800 zł
  • Konsultacja okulistyczna od 250 zł

Laserowa korekcja wzroku najbliżej Katowic - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą laserowa korekcja wzroku najbliżej Katowic na podstawie cenników z 2 placówek. Najniższa cena to 3000 zł za laserowa korekcja wzroku LASEK natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 9400 zł (laserowa korekcja wzroku FemtoLASIK Customized).

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku w najbliższej odległości od Katowic?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi laserowa korekcja wzroku najbliżej Katowic:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen laserowa korekcja wzroku najbliżej Katowic

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 16 innych miastach. Sprawdź ceny laserowa korekcja wzroku w innych miastach.

Laserowa korekcja wzroku w Katowicach - gdzie najlepiej?

Laserowa korekcja wad wzroku jest metodą przeznaczoną głównie dla osób aktywnych, uprawiających sporty ekstremalne oraz dla takich, u których wada wzroku uniemożliwia wykonywanie pracy zawodowej (np. lotników, strażaków czy wojskowych). Zabieg taki może być przeprowadzony u pacjentów, którzy ukończyli 21 lat (do 50. roku życia) a także u takich, którzy mają stabilną wadę wzroku w zakresie od +6 do -9 dioptrii sferycznych oraz do 6 dioptrii astygmatyzmu. W trakcie zabiegu laser emituje wiązkę zimnego, pulsacyjnego promieniowania ultrafioletowego, które nie powoduje poparzeń tkanek rogówki. Efekt poprawy widzenia jest dostrzegalny zaraz po zakończeniu laserowej korekcji, która przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym z podaniem kropli znieczulających do oczu. Następnie okulista rozszerza i unieruchamia powieki i przystępuje do laserowego zabiegu.

Zabiegi laserowej korekcji wad wzroku w Katowicach

Laserowa chirurgia refrakcyjna oferowana jest przez Okulus Plus Centrum Okulistyki i Optometrii, mieszczące się w Jaworznie (26 km od Katowic). Placówka ta wyposażona jest w nowoczesny laser excimerowy do przeprowadzania takich zabiegów - WaveLight EX500 firmy Alcon. Przed kwalifikacją do zabiegu przeprowadzana jest tutaj dokładna diagnostyka z zakresu oceny widzenia i stanu narządu wzroku oraz pomiarów oka za pomocą sprzętu medycznego firm Zeiss, Alcon oraz Topcon.

Laserowa korekcja wad wzroku przeprowadzana jest na terenie Katowic przez dr n. med. Mariusza Fronczka, specjalistę okulistyki I stopnia od 1990 roku i II stopnia od 1993 roku, który zabiegów z tego zakresu uczył się w Klinice Chorób Oczu Wojewódzkiego Szpitala nr 5 w Sosnowcu oraz na stażach i szkoleniach w Mediolanie, Antwerpii i Monzie. Od 1990 roku jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. W swojej praktyce lekarskiej posługuje się metodą LASIK w korekcji laserowej wad wzroku, wykorzystując laser exciemrowy niemieckiej firmy Schwindt.

Kolejnym lekarzem, wykonującym w Katowicach zabiegi leczenia wad wzroku laserem, jest lek. med. Adam Cywiński, okulista (specjalizacja I stopnia w 1997 i II stopnia w 2000 roku), który z przeprowadzania takich zabiegów nabywał doświadczenia w Śląskim Ośrodku Leczenia Chorób Oczu, mieszczącym się w Żorach. Lekarz ten, przeprowadzając laserową korekcję wad wzroku, posługuje się laserem MEL-80 firmy Carl-Zeiss oraz stosuje platformę diagnostyczną CRS Master. Ponadto zabiegi laserowe przeprowadza także w leczeniu ocznych powikłań cukrzycy oraz wykonuje laserokoagulację siatkówki.

Więcej na temat laserowa korekcja wzroku

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…