Leczenie i operacje zeza Katowice

Leczenie i operacje zeza Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie i operacje zeza w Katowicach na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 250 zł za badanie kwalifikacyjne do operacji zeza natomiast najwyższa cena w Katowicach wynosi do 3700 zł (operacja zeza u dorosłych).

Ile kosztuje leczenie i operacje zeza w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie i operacje zeza w katowickich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie i operacje zeza w Katowicach

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 3 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie i operacje zeza w innych miastach.

Leczenie i operacje zeza w Katowicach - gdzie najlepiej?

Przyczyn powstawania zeza jest wiele. Może to być cukrzyca lub nadciśnienie. Zeza wywołać może także choroba narządu wzroku (i nerwu wzrokowego), a nawet nadwzroczność. Występuje również kilka różnych rodzajów zeza, tj. nabyty, towarzyszący, ukryty lub okresowy. Od poprawnego jego zdiagnozowania zależy wybór formy leczenia.

Na leczenie i operacje zeza do katowickich klinik i szpitali

W Szpitalu Klinicznym Ceglana (Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii - Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach) pacjenci z zezem są poddawani leczeniu zachowawczemu lub operacyjnemu - w zależności od rodzaju zeza i jego stopnia zaawansowania. Jeśli zez jest spowodowany chorobą oczu lekarz stara się ją wyleczyć. Innym leczeniem jest wyrównanie wad refrakcji czy leczenie niedowidzenia. Zabiegami zajmuje się tutaj m.in. prof. dr hab. n. med. Ewa Mrukwa-Kominek, specjalista okulistyki II stopnia od 1995 roku, której tytuł profesorski został nadany w 2013 roku. Posiada bogate doświadczenie oraz niemały dorobek naukowy z dziedziny okulistyki, np. jest członkiem rady naukowej kwartalnika naukowego pt. "OphthaTherapy. Terapie w Okulistyce".

W Szpitalu Euromedic na Oddziale Okulistyki specjaliści wykonują m.in. operacje zeza, a także inne zabiegi poprawiające widzenie i leczenie chorób oczu, np. usuwanie zaćmy, leczenie jaskry, operacje przeciwjaskrowe czy operacje powiek i spojówek. Jednym ze specjalistów jest tutaj dr n. med. Aneta Adamczyk-Ludyga, specjalistka okulistyki, z której to dziedziny tytuł I stopnia uzyskała w 1997 roku, natomiast II stopnia w roku 2001. Swoje doświadczenie zdobywała, pracując w Śląskim Centrum Okulistyki w Katowicach.

W Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu (19 km od Katowic) na Oddziale Klinicznym Okulistyki przeprowadzane są m.in. operacje zeza towarzyszącego, porażennego oraz korygujące oczopląs. Wykonuje się tutaj także zabiegi na mięśniach gałkoruchowych (również na mięśniach skośnych) oraz w oftalmopatiach tarczycowych (w celu likwidacji podwójnego widzenia). Operacje takie wykonuje m.in. dr n. med. Ewa Herba, specjalistka okulistyki (II stopnia od 1987 roku), która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 1999 roku. Doszkala się uczestnicząc w kursach i szkoleniach z zakresu okulistki oraz udziela się naukowo, jest m.in. autorem kilku rozdziałów w podręczniku dla studentów pt. "Okulistyka w kropelce".

Również w Bytomiu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym zeza leczy się zarówno zachowawczo jak i operacyjnie. Ponadto specjaliści wykonują tutaj pełny zakres zabiegów operacyjnych okulistycznych, tj. operacje zaćmy z wszczepieniem soczewek, operacje jaskry czy operacje odwarstwienia siatkówki. Jednym z lekarzy jest dr n. med. Mariusz Fronczek, specjalista okulistyki II stopnia od 1993 roku, który tytuł doktora nauk medycznych posiada od 1997 roku (uzyskany na Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach). Jego doświadczenie zawodowe to przede wszystkim opieka okulistyczna nad pacjentami i operacje okulistyczne.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Św. Barbary nr 5 w Sosnowcu (6 km od Katowic) posiada Oddział Okulistyczny z Pododdziałem Okulistyki Dziecięcej i Zespołem Zabiegowym, gdzie wykonywana jest pełna diagnostyka i leczenie chorób oczu, także zeza. W razie potrzeby przeprowadzane są tutaj operacje. Jest to nie tylko chirurgia zeza, ale także chirurgia zaćmy, dróg łzowych a także zabiegi wieloproceduralne i rekonstrukcje powierzchni oka. Pracuje tutaj dr n. med. Dariusz Dobrowolski, specjalista chorób oczu od 2007 roku, który doświadczenie zdobywał m.in. na Oddziale Okulistyki Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach oraz za granicą w Klinice Okulistyki Uniwersytetu w Pavii we Włoszech i w Klinice Okulistyki w Erlangen w Niemczech.

W katowickiej Klinice 2000 z zakresu operacji okulistycznych wykonywana jest m.in. operacja mięśni okołoruchowych oka, a także operacja korekcji powiek, gradówki oraz zabiegi poprawiające opadającą powiekę, zabiegi w zakresie kanału łzowego, powiek i spojówek. Jednym z okulistów jest dr Jacek Szendzielorz, specjalista okulistyki (I i II stopnia). Doświadczenie zdobywał na oddziałach okulistycznych szpitali tj. Szpital Miejski w Czeladzi (lata 1988-1989) oraz Szpital Górniczy w Sosnowcu (lata 1989-1996). Jest członkiem m.in. Amerykańskiej Akademii Okulistycznej.

Pacjenci szukali zabiegu leczenie i operacje zeza w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Chorzów, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Będzin, Mysłowice, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Tarnowskie Góry, Gliwice, Oświęcim, Żory, Zawiercie, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Więcej na temat leczenie i operacje zeza

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…